ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 6 Послідовність мурування стін Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 3 Прості системи кладки й перев’язування швів

Попередній  Урок 5 Загальні  правила  мурування стін

Урок 6 Послідовність мурування стін

Ряди цегли починають викладати із зовнішньої версти. Мурування будь-яких конструкцій і їх елементів (стін, стовпів, обрізів, напусків), а також укладання цегли під опорними частинами конструкцій, незалежно від системи перев'язування, починають і закінчують тичковим рядом.
Застосовують порядний, ступінчастий і змішаний спосіб мурування.
Порядний спосіб найбільш простий, але трудоємкий. Для мурування кожного наступного ряду приступають тільки після укладання верст і забутки. Цей спосіб застосовують переважно за однорядною системою перев'язування, (рис.).

Однак, щоб полегшити  працю  муляра, рекомендується: після тичкових рядів цегли (1) зовнішньої версти укладають ложкові цеглини другого ряду зовнішньої версти (2), потім внутрішні версти (3), (4) і забутку (5) стіни. У цьому випадку, при тій же послідовності, муляр рідше переключається з зовнішньої версти на внутрішню, ніж при укладенні повністю одного ряду, а потім другого.
Ступінчастий (східчастий) спосіб (рис.) полягає у тому, що спочатку викладають тичкову версту (1) першого ряду, а на неї зовнішні ложкові версти від другого до шостого ряду, потім внутрішню тичкову версту (7) і порядно п'ять рядів внутрішньої версти (8, 10, 12, 14, 16) і забутки (9, 11, 13,15,17).

Максимальна висота східців при цій послідовності складає шість рядів. Цей спосіб рекомендується при бага-торядній системі перев'язування швів.
Зміш аний спосіб (рис. ) застосовують при викладанні стіни при багаторядному перев'язуванні.

Перших 7-9 рядів мурування викладають порядно.
При висоті кладки 0,6-0,8 м, починаючи з восьмого-одинадцятого рядів застосовують ступінчастий спосіб, тому що продовжувати мурувати порядним способом, особливо при товщині стіни у дві цегли і більше, стає важко (рис). У цьому випадку муляр, викладаючи верхні ряди зовнішніх верст, може опиратися на нижчі східці кладки (рис.), що значно полегшує його працю.


Переваги порядного способу мурування - це міцність і простота мурування.
Недолік: менша продуктивність праці порівняно з багаторядною системою перев'язування швів, тобто зі східчастим способом/

Перевірте  свої  знання /2-3/u6/poslid_kladki.mtf

Наступний  Урок 7  Види  порядовок та їх  установка

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz