ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 18 Прийоми укладання цегли Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 3 Прості системи кладки й перев’язування швів

Попередній  Урок 17 Влаштування  осадочних та  температурних  швів

Урок 18 Прийоми  укладання цегли

Продуктивність праці муляра залежить від вибору раціональних прийомів укладання цегли і заздалегідь доставлених на робоче місце матеріалів, інструментів і пристосувань.

Прийом - це робочий рух, що виконується послідовно.
Залежно від пластичності розчину і вимог до якості лицьової поверхні (під штукатурку або під розшивку) застосовують різноманітні прийоми — укладання цегли.
Укладання цегли прийомом "в п р и с и к" вимагає пластичного розчину (рухомість 12-13 см). При муруванні впустошовку, тобто з неповним заповненням швів, на лицевій поверхні кладки залишають шви з неповним заповненням швів на 1-1,5см. Розчин розстеляють грядкою з відступом від зовнішньої вертикальної поверхні стіни на 20-30 мм, щоб при муруванні розчин не виступав за межі лицьової поверхні кладки.
Ложковий ряд  "вприсик" викладають у такій послідовності. Взявши цеглу і тримаючи її з нахилом, муляр підгрібає тичковою гранню цегли частину розчину , розстеленого на постілі, починаючи приблизно на відстані 6-10 см від раніше укладеної цегли. Присуваючи цеглу до раніше укладеної, муляр поступово виправляє її положення і притискає до постілі . При цьому частина розчину, знята з постілі заповнює вертикальний поперечний шов. Уклавши цеглу, муляр осаджує її рукою на розчинну постіль . При муруванні тичкового ряду  процес виконують у тій же послідовності, тільки розчин для створення вертикального поперечного шва підгрібають не тичковою, а ложковою гранню . Цим способом муляр може укладати цеглу як лівою, так і правою рукою.

УКЛАДАННЯ ЦЕГЛИ "ВПРИТИСК"

а) тичкових, б)ложкових, 1-підгрібання  розчину  передньою  гранню цегли, 2- приживання  цегли  до  раніше  укладеної  цегли, 3- осаджування  цегли.

Укладання цегли способом "вприсик з підрізанням розчину"  Розчинову постіль розстеляють не доходячи до краю стіни 10 мм. Тичкові й ложкові цеглини укладайте так само, користуючись тими ж робочими прийомами, що і при муруванні "вприсик". Але коли ви усадили цеглу натисканням руки або держаком кельми, підріжте залишки розчину на лицьовій поверхні мурування .

УКЛАДАННЯ ЦЕГЛИ «В ПРИТИСК»  З ПІДРІЗУВАННЯМ РОЗЧИНУ"

а - тичкових; 6 - ложкових; 1 - підгрібання розчину; 2 –утворення  вертикального шва; 3 –осаджування  і підрізування надлишків розчину

Як це  виглядає на  практиці дивіться  на  цьому відео

Способом "вприжим" укладають цеглу у ложкові  і тичкові   версти на жорсткому розчині (рухомістю 7-9 см) з повним заповненням і розшиванням швів на лицьовій поверхні кладки. При цьому, розчин розстеляють з відступом від лицьової сторони стіни на 10-15 мм. Муляр розрівнює розчин тильною стороною кельми, переміщаючи її від укладеної цегли, улаштовуючи розчинну постіль одночасно для трьох ложкових або п'яти тичкових цеглин.
Муляр виконує операції в такій послідовності : тримаючи в правій руці кельму розрівнює нею розчинну постіль, потім ребром кельми підгрібає частину розчину і притискає його до вертикальної грані раніше  укладеної цегли, а лівою рукою підносить нову цеглу до місця укладання ; після цього опускає цеглу на підготовлену постіль і, рухаючи її лівою рукою до раніше укладеної цегли, притискає до полотна кельми , рухом вгору правої руки виймає кельму, а цеглою, присунутою лівою рукою, затискає розчин між вертикальними гранями цеглин ; натисканням руки усаджує укладену цеглу на розчинні постелі; зайвий розчин витиснений зі шва на лицьову сторону кладки, підрізає кельмою за один прийом  після укладання тичками кожних чотири-п'ять цеглин і після укладання ложками двох цеглин; підрізаний розчин муляр накидає на розчинну постіль. Мурування "впритиск" більш міцне но трудомістке, порівнюючи з іншими способами мурування.

УКЛАДАННЯ ЦЕГЛИ "В ПРИЖИМ"

а - тичкових; б — ложкових;  1 ~ підгрібання розчину кельмою; 2 - притиснення і осадження цегли

 


Укладання цегли способом "н а п і в п р и с и к". Цим способом укладають  забутку, для чого рівним шаром розстеляють  розчин ребром цеглини, частково заповнюючи  вертикальний шов. Покладені в забутку цеглини усаджують, щоб зрівняти з верстовими рядами.
При цьому муляр працює зазвичай двома руками, укладаючи одночасно по дві цеглини. Процес мурування забутки нескладний, його виконує  муляр 2-го розряду.

УКЛАДАННЯ ЦЕГЛИ "В НАПІВ ПРИСИК"

а  - ложкових; б - тичкових; 1 - підгрібання розчину; 2 - осадження цегли

Питання  для  самоконтролю

  1. Які  ви  знаєте  прийоми  укладання  цегли?
  2. Які  операції  виконує  муляр при  кладці  прийомом "в присик"?
  3. Які  операції  виконує  муляр при  кладці  прийомом "в прижим"?
  4. Які  операції  виконує  муляр при  кладці  прийомом "в присик з підрізанням"?
  5. Для  кладки яких рядів використовують  прийом "в напівприсик"?

Перевірте  свої  знання /2-3/u18/prijomi_ukladki.mtf

Наступний Урок 19 Складання  простих  інструкціних карт на  мулярські  роботи

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz