ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 8 Організація робочого місця при муруванні з природних і штучних каменів Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 4  Технологія кладки конструкції з цегли, каменів і блоків

Повернутись  до  попереднього  Уроку  7  Виконання  змішаної кладки

Урок  8 Організація  робочого  місця при  муруванні  з  природних  і  штучних  каменів

При кладці з каменів правильної форми використовують такий же ручний інструмент і пристосування, що при  звичайній  цегельній кладці

Муляри  , що користуються  інстру­ментом  , і пристосуваннями, несуть за них матеріальну відповідальність. Після закінчення роботи інструмент очищають ,  промивають водою і досуха витирають.

Дбайливе і акуратне використання  інструменту і пристосувань  підвищує продуктивність праці і покращує якість кладки.

При зведенні   конструкцій з штучного  і природного каменю контро­люють  правильність перев'язки, товщину і заповнення швів, горизонталь­ність рядів, вертикальність кутів. При цьому стежать за точним дотриманням  розмірів кон­струкцій, що викладаються , і правильним місцезнаходженням  отворів, перемичок, пілястр, якістю лицьової поверхні.

Граничні відхилення розмірів і положення стін  і стовпів, виконаних  з  природного і штучного каменя, такі ж, як при цегельній кладці.

Відхилення розмірів і положення   стін  і  перегородок  з природного і штучного каменя не повинні   перевищувати наступних   значе­нь (мм):

  • *      Відхилення рядів від горизонта­лі на 10 м довжини......15
  • *      Відхилення   по   ширині   прорізу  ...........+15
  • *      Відхилення по товщині .   .   .   . +10
  • *      Відхилення від вертикалі на ви­соту приміщення......     10
  • *      Нерівності на вертикальній по­верхні     ........     10

Робоче місце мулярів організовують  відповідно до типових схе­м, на яких графічно зображено розміщення складування  матеріа­лів, вказані робоча зона, про­ходи і так далі.

При кладці глухих участків зовнішніх  стін (мал.1. а) з керамічних, силікатних або природних каменів правильної форми матеріали кладок розміщують уздовж фронту роботи в порядку, що чергується. Ящики з розчином і піддони з каменем встановлюють довгою стороною перпендикулярно стіні.

Мал. 1  ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ ПРИ  КЛАДЦІ З ПРИРОДНОГО І ШТУЧНОГО  КАМЕНЯ     ГЛУХИХ УЧАСТКІВ СТІН   (а)  ПРОСТІНКІВ (б)

1 піддони з каменем; 2— ящик з розчином

При кладці стін з отворами (рис,1 , б) піддони з каменем розміщують напроти простінків, а розчин — напроти отворів.

При кладці стовпів (мал.2 ) піддон з каменем розташовують зліва, а розчин — праворуч від муляра  Ширина робочої зони — 70 см. При роботі з підмощень  кладочні  матеріали встановлюють  не ближче  5 см від  краю робочого настилу.

 Мал    2ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ ПРИ КЛАДЦІ З  ПРИРОД­НОГО І ШТУЧНОГО КАМЕНЯ СТОВПІВ (а) ВНУТРІШНІХ СТІН АБО ПЕРЕГОРОДОК (в)

I — піддон з каменем; 2 — стовп, що викладається; 3— ящик з розчином ; 4 — підмостки ; 5 — стіна, що викладається

При кладці внутрішніх стін    і перегородок стінні матеріали і ящики з розчином розташовують в порядку, що чергується. Піддони з каменем і ящики з розчином встановлюють довгою стороною уздовж фронту роботи. Між ящиками і піддонами залишають проходи шириною 20... 25 см.

До початку роботи при зведенні   конструкцій з природного і штучного каменя муляр  повинен: оглянути робоче місце, перевірити правильність розміщення матеріалів кладки, переконатися в справності інструменту, інвентарю,  оглянути встановлені   підмостки  або риштування  і в разі   знайдення  яких-небудь неполадок повідомити про це майстрові .

Як і при цегельній кладці, при зведенні конструкцій з природного і штучного каменя по периметру зовнішніх стін  на висоті не більше 6 м (мал.3 ) встановлюють захистні  козирки   з    дощатих   щитів   укладених на сталеві кронштей­ни. Щити допускається замінювати натягнутою сіткою з синтетичних матеріалів.

Нижній ряд захисних козирків зберігають до завершення кладки. Наступний   ярус захисних козирків встановлюють на 6 м вище за перший ряд і далі по ходу кладки їх пере­ставляють через кожних 6 м.

Входи в сходові клітки   огороджують   влаштовуючи  навіс розміром 2X2 м.

Кладка заввишки більше двох поверхів забороняється, якщо відсутні міжповерхові  перекриття.

Сходові майданчики і марші, а також отвори в перекриттях захищають  (мал.4 ), використовуючи інвентарні   елементи (стійки, перила та ін).

Всі вимоги, що відносяться до безпечного виробництва цегельної кладки, в рівній мірі відносяться і до кладки з природного і штучного    каменя.

Наступний  Урок 9 Армована  кладка 

 

 

 

 

 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz