ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 2 Підготовка основи під настилання підлоги на сухих сумішах Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 16

Повернутись  до  попереднього  Уроку 1 Номенклатура  сухих  сумішей  для  настилання  підлог.

Урок 2 Підготовка  основи під  настилання  підлоги на  сухих  сумішах

Навіть найдорожчі матеріали, які застосовуються для облицювання, будуть неефективними і не зможуть забезпечити міцність і надійність покриття, якщо поверхня основи не буде підготована належним чином. Щоб забезпечити такі умови, необхідно виконати комплекс підготовчих робіт: перш за все оцінити стан поверхні і, якщо це необхідно, закріпити її. Поверхня основи повинна бути сухою, очищеною від пилу, бруду, жирних плям та інших речовин, які знижують адгезію клею, і, безумовно, міцною.

Podgotovka poverhnosti top.jpg

 

Під час підготовки поверхні слід керуватися положеннями ДБН В.2.6-22-2001, типовою технологічною картою  для виконання облицювальних робіт і технічними описами для матеріалів.

 

Оцінка стану поверхні основи

Перед початком укладання плитки слід, перш за все, перевірити міцність поверхні основи за допомогою неруйнівних методів (наприклад, молоток Шмідта), переконатися, що вона рівна, горизонтальна, а відхилення в площині не вплинуть на якість облицювання. Під час облицювання балконів або терас основа повинна мати розрахунковий кут нахилу (особливо це актуально під час застосування тонкошарового методу). Якщо ж відхилення в площині значні, спочатку слід поверхню вирівняти, використовуючи для цього відповідні види стяжок Як  виконують  такі  стяжки  можна  подивитись  в  цьому  Уроці. Компанія ТОВ з ІІ «Хенкель Баутехнік (Україна)» пропонує широкий асортимент продукції для підготовки стін і підлоги (дивіться таблиці в кінці цього розділу).

 

Podgotovka poverhnosti 1.jpg

 

Мал. 1. Горизонтальність або нахил можна визначити за допомогою вимірювального клину, спиртового рівня, рейки та інших засобів та інструментів.

 

Нові поверхні

У відповідності до нормативних вимог стяжки , звичайні цементно-піщані стяжки завтовшки 4 см придатні до облицювання керамічною плиткою через 28 днів після їх укладання. Однак на практиці клієнт часто наполягає на тому, щоб поверхня була облицьована плиткою до закінчення цього терміну. В такому випадку плиточник повинен підстрахуватися і провести випробування на вологість, а також скласти в письмовому вигляді акт про проведення цих випробувань. Якщо отримані результати будуть давати привід для занепокоєння, про них слід повідомити клієнта, краще в письмовому вигляді. Як правило, значення залишкової вологості повинні бути наступними:
  • Цементна стяжка ≤ 2 мас. %, ≤ 1,8 мас. % у підлогах з підігрівом;
  • Гіпсова стяжка ≤ 0,5 мас. %, ≤ 0,3 мас. % у підлогах з підігрівом;
  • Стяжки цементно-вапняні ≤ 2 мас. %.
В ситуаціях, коли облицювання необхідно зробити в короткі терміни, для облаштування стяжок та штукатурок краще використовувати суміші Ceresit, які швидко тверднуть. Для вимірювання вологості основ використовується прилад «СМ» (карбід кальцію).

 

Podgotovka poverhnosti 2.jpg

 

Мал. 2. Прилад «СМ» є загальновизнаним контрольно-вимірювальним пристроєм для вимірювання вологості поверхні.

 

Тріщини

Основне завдання полягає у визначенні причини виникнення тріщин. Вкрай важливо визначити потенційні зони концентрації напруг і створити в цих місцях деформаційні шви. Неактивні вертикальні і горизонтальні тріщини можна закрити за допомогою матеріалів для їх ремонту з груп Ceresit CD, Ceresit CT, Ceresit CN.

 

Забруднені поверхні

Масла, жири, бітуми і парафіни необхідно повністю видаляти, оскільки вони перешкоджають адгезії клейових матеріалів до основи. Крім цього, у випадку коли масла глибоко вбралися в основу, такі місця необхідно видалити на всю глибину просочення, а потім вирівняти матеріалами груп Ceresit CD, Ceresit CT, Ceresit CN.

 

Висоли

«Висоли» утворюються з розчинених солей після випаровування з них води, залишаючись на поверхні конструкції. Утворені таким чином кристали при повторному зволоженні значно збільшуються в об'ємі (300 — 3000%), за рахунок чого відбувається руйнування ураженої ділянки. В результаті облицювальне покриття може дуже швидко відшаруватися від поверхні. Щоб запобігти утворенню висолів, в першу чергу, необхідно усунути джерело проникнення вологи, видалити засолені ділянки, а потім вирівняти їх захисним шаром штукатурки.

 

Інші проблемні поверхні

Для того щоб отримати надійне зчеплення плитки з основою, необхідно видалити всі проблемні шари, які можуть негативно позначатися на адгезії клею. Перш за все, це шари старої фарби, шари, утворені так званим залізненням, шліфовані і дуже гладкі поверхні. Для підготовки таких поверхонь використовується механічний або хімічний методи. Тонкі шари можуть видалятися за допомогою наждачного паперу, а більш товсті мають оброблятися із застосуванням шліфувальних машин. У випадку, коли на поверхні стяжки присутні залишки клею і видалити їх неможливо, поверхня обробляється спеціальною ґрунтовкою Thomsit R 777.

 

Podgotovka poverhnosti 3.jpg

 

Мал.3. Проблемні шари в стяжках або наливних прошарках можуть бути видалені механічним шляхом за допомогою шліфувальної машинки.
 

Застосування ґрунтовки — підвищення ступеню надійності

Застосування ґрунтовки необхідне для досягнення високого ступеня надійності облицювальних покриттів. Клеї можуть забезпечити високе зчеплення між облицювальним покриттям і поверхнею основи тільки в тому випадку, якщо покриття підготоване відповідним чином. Практика показує, що більшість поверхонь не завжди придатна для укладання плитки. Крім вже згаданих проблем можуть виникати й інші: запиленість, часткове відшарування верхнього шару, висока здатність до вбирання. Саме в цих випадках ґрунтовка відіграє визначальну роль. Найбільш важливими функціями ґрунтовки є такі:
  • зв'язування дрібного пилу;
  • зменшення водопоглинання матеріалу основи;
  • зміцнення поверхні;
  • забезпечення високої адгезії.

Номенклатуру  грунтовок  розлянуто  в  

Таблицю  підготовки  різних  поверхонь матеріалами  Церезіт  можна  відкрити  за  посиланням  нижче

 
 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz