ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 5 Міцність і стійкість камяної кладки Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Попередній Урок 4 Основні  види  будівельних  робіт  
Здатність кладки сприймати, не руйнуючись, навантаження від конструктивних елементів, що розташовані вище, називають міцністю, яка залежить від властивостей цегли (каменя) і розчину, із яких кладка складена. Границя міцності кладки на стиск складає не більше 40-50% границі міцності цегли. Пояснюється це тим, що поверхні цегли і шви кладки не ідеально рівні, тому тиск у кладці нерівномірно розподіляється  по поверхні цегли (каменя) і викликає в ньому, крім напруги стискання, напругу вигину і зрізу. Адже цегла має в 4-6 разів меншу границю міцності при вигині, ніж при стисканні.
На міцність кладки впливають:

  • марка розчину;
  • марка цегли;
  • форма і розміри матеріалу (чим більші розміри кладочних елементів, тим міцніша кладка);
  • товщина і щільність розчинних швів (чим більші шви, тим менша міцність кладки).

Проте і зменшення товщини швів не підвищує міцності кладки. Щоб усі цеглини, покладені в конструкцію, працювали на стик, шви повинні бути рівномірно заповнені розчином завтовшки 10-15 мм - горизонтальні і 8-15 мм — вертикальні;  та  має бути перев'язка швів (кладка без перев'язки швів — маломіцна).
Стійкість — здатність кладки зберігати свій стан за умов горизонтальних або вертикальних навантажень. Наприклад, стіна, завтовшки 250 мм за вітрового навантаження понад 400 Па (Паскаль) має не перевищувати 2,25 м.
Зовнішні навантаження, що діють на кладку, створюють в ній напружений стан, який розповсюджується за схемою, зазначеною на малюнку

НАПРУЖЕНИЙ СТАН КЛАДКИ ВІД ДІЇ ЗОВНІШНЬОГО НАВАНТАЖЕННЯ

1 - сили внутрішньої напруги; 2 — залізобетонна подушка; 3 — залізобетонна балка

Зовнішні навантаження, що діють на кладку, створюють в ній напружений стан . При нормальній експлуатації (перша стадія) внут­рішня  напруга   не викликає ви­димих пошкоджень кладки. При збільшенні   навантаження (друга стадія) в окремій цеглі з'являються   трі­щини. Зростання   навантаження , приводить   до розвитку вертикальних тріщин (третя стадія), проте клад­ка ще здатна   сприймати діючі на неї зовнішні сили. Подальше  наростання навантаження розшаровує кладку на тонкі стовпчики (чет­верта стадія). Кладка руйнується із-за втрати стійкості конструкції,  розшарованої  вертикальними  тріщинами.

СТАДІЇ РОБОТИ КЛАДКИ ПРИ ЗРОСТАННІ ЗОВНІШНЬОГО НАВАНТАЖЕННЯ

а — перша; б — друга; в — третя; г — четверта; 1 — сили внутрішньої напруги; 2 — поява тріщин; 3 — розвиток тріщин   4 — розшарування кладки

Щільність кладки зумовлює такі якості кам'яних конструкцій, як висока вогнетривкість, велика, порівняно з другими матеріалами, хімічна стійкість, опірність атмосферним впливам і, як наслідок цього, велика довговічність. У той ще час, щільність збільшує теплопровідність кладки. Тому необхідно мурувати більшу товщину стін, що неекономно.

Система  певязки  на  міцність  і  стійкість  майже  не  впливає.  Із  графіку  видно,  що  міцність  кладки  мало  залежить  від  системи  перев’язки  швів

УМОВНИЙ ГРАФІК, ЩО  ІЛЮСТРУЄ МІЦНІСТЬ КЛАДКИ 

а — однорядна; б - багаторядна;  - трирядна

Питання  для  самоконтролю

  1.  Що  таке  міцнсть  кладки?
  2. Що  таке  стійкість  кладки?
  3. Від  чого  залежить  міцність та  стійкість  кладки?
  4. Що  таке  щільність    кладки?

Перевірте  свої  знання з  даного  уроку  за  допомогою даного  тесту /2r/t2/u5/urok_5.mtf

Наступний  Урок 6  Інструмент  муляра

 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 4
    Гостей: 4
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz