ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 6 Безпечне стропування залізобетонних та бетонних конструкцій, піддонів, контейнерів і прав Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Поверенутись до  Теми 10 Стропальні та монтажні  роботи в будівництві

Попереній Урок 5 Монтажно-підйомні механізми

Урок 6 Безпечне стропування залізобетонних та  бетонних конструкцій, піддонів, контейнерів і  правила сигналізації під час монтажу  залізобетонних конструкцій.

Стропальніроботи, пов'язані з обслуговуванням підйомно-транспортних машин і механізмів. Вони охоплюють:

  • -  стропування переміщуваних конструкцій для їхнього піднімання, переміщення і укладання;
  • -  вибір необхідних вантажнозахватних пристроїв та устаткування, визначення придатності їх для роботи;
  • -  розстропування конструкцій на місці встановлення;
  • -  керування діями машиніста крана.

До роботи стропальника допускають осіб, які досягли 18 років і мають відповідне посвідчення.
Стропування - це операція прикріплення конструкції до гака для піднімання і переміщення.
Розстропування — це операція конструкції від гака крана після встановлення конструкції. Стропальник відповідає за безпечне виконання стропальних робіт, а кранівник — за безпечне керування краном.
Вказівки кранівника для стропальника обов'язкові! Перед початком роботи стропальник вибирає вантажно-захватні пристрої, перевіряє справність, наявність на них клейма або бірки з позначенням номера, дати випробування і вантажопідйомність.
Перед стропуванням стропальник і кранівник визначають, чи достатня вантажопідйомність крана для піднімання визначеної маси вантажу.
Залізобетонні та бетонні конструкції, як правило, мають монтажні петлі, призначені для стропування. Гачок підйомного устаткування повинен вільно заходити у зів петлі. Гак заводять із зовнішнього боку деталі в сторону її центру тяжіння. Підйомне пристосування кріплять за всі петлі, що передбачені для піднімання. Невикористані для зачіплювання вантажу кінці багатовіткових строк монтажник або стропальник закріплює так, щоб вони не зачіпали за інші конструкції. Кут між вітками строп повинен бути не більше 90°.
Стропальник повинен керуватися наступним правилом:

  • -  не користуватися несправними вантажозахватними пристроями;
  • -  забороняється самостійно чинити стропи.

Якщо конструкції нетипові, то виникає потрібність визначити центр ваги вантажу, який піднімають, тому що можливі аварійні ситуації. Під час перевезення, піднімання та переміщення ферми, балки, стінові панелі і перегородки на всю висоту кімнати повинні перебувати у вертикальному стані, а горизонтальні (плити покриття, профільний настил та інші подібні елементи) - у горизонтальному.
Перед навантажуванням і розвантажуванням збірних залізобетонних конструкцій монтажні петлі треба оглянути, недоліки у їхньому зовнішньому вигляді, у разі потреби, виправити без пошкодження конструкції. Після закінчення стропування конструкцій на транспортному засобі стропуваль-ник повинен зійти на землю і тільки після цього подати сигнал на піднімання вантажу, в т.ч. піддонів з цеглою і ящиків з розчином. Забороняється підтягувати деталі краном або піднімати вантажі, примерзлі до землі чи інших поверхонь або засиплені ґрунтом чи захаращені іншими елементами.
Елементи спочатку підіймають на висоту 20-30 см, перевіряють правильність стропування, після чого подають сигнал про подальший підйом. У разі потреби, поправляють стропи, але перед цим опускають вантаж на землю.

Сигнали про підйом і переміщення вантажу дає стропальник, а на будинку, який монтують - ланковий. Якщо між ними нема прямого зорового зв'язку, то додатково назначають сигнальщика, який повинен знаходитися у зоні видимості стропальника і монтажників. Умовні сигнали подають знаками рук або червоним чи жовтим прапорцем . Сигнал "Стоп" (аварійна зупинка) подається будь-яким робітником, який помітив небезпеку. Звуковий сигнал "Віра" - підняти вантаж, а сигнал "Майна" - опустити вантаж. Перед установленням деталі, місце розчищають, накидають розчин і монтують деталь. Конструкцію розстроповують після закріплення її на постійно або тимчасово за допомогою струбцин, клинів або кондукторів.

/2-3/zbirnij_test.mtf

Наступний  Урок 7 Інструмент монтажника 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz