ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 4 Методи підготовки стін під облицювання Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 4

Повернутись до попереднього  Уроку 3 Інструменти i пристосування для підготовки поверхонь 

Урок 4  Методи  підготовки  стін  під  облицювання

Вертикальні  поверхні, що  не мають  достатньої шорсткості, необхідної для міцного зчеплення з розчином прошарку (наприклад, стіни з бетону, виконананій в металевій, струганій дощатій або фанерній опалубці, а також стіни з каменю та  цегли, викладені з повним швом - впідрізку), то для додання їм шорсткості насікають  пневматичним молотком  або при невеликому обсязі робіт вручну скарпелем  з молотком. Насічку роблять також при вирівнюванні основи розчином. Після насічки  поверхню промивають для   знепилювання.

Пневматичний  молоток  з  змінними  насадками

Поверхня  бетону  після  насічки

Окремі нерівності кам'яних та бетонних поверхонь, що  перевищують 15 мм, а також загальні відхилення  поверхні від вертикалі більше 15 мм усувають, штукатуркою без загладжування та затирки  з цементного розчину з перевіркою його рівнем  та  правилом. При відхиленні більше 20 мм цементний розчин наносять по надійно укріпленій металевій сітці для того, щоб надалі товщина прошарку з розчину між  поверхнями , що  облицьовуються  і облицювальними плитками була не більше 15мм  і не менше 7 мм.

Підштукатурювання                                                                           Кріплення  сітки до  стіни

Свіжеукладений  бетон , що схопився , але  ще не затверділий , поверхня якого призначена  під облицювання, обробляють царапкою. Відстань між борознами, роблять не більше 5 см.

Дерев'яні поверхні готувати під облицювання плитками складніше: з зміною вологості змінюється обєм  деревини - вона розбухає або всихає, внаслідок чого жолобиться та розтріскується. Тому між дерев'яною поверхнею і шаром облицювання повинен бути повітряний прошарок, що оберігає облицювання від впливу на неї об'ємних змін дерева.

Для створення повітряного прошарку на дерев'яну поверхню стіни, перегородки або іншої конструкції нашивають вертикальні бруски  товщиною 20 - 25мм  і шириною 30-40 мм (або дерев'яні шашки товщиною 25 мм) ( див малюнок позиція 7), розташовані один від одного на відстані не більше 40 см. Потім всю дерев'яну поверхню разом з бруском покривають антисептуючим складом для захищення  деревини від гниття. (6) До брусків пришивають гідроізолюючий рулонний матеріал  (толь або руберойд), (5) за яким до брусків кріплять цвяхами металеву сітку з  розміром вічок 10 - 15 мм.(4) Металеву сітку можна замінити дротяним плетінням з комірками розміром не більше 20 х 20 мм, яке також  кріплять  на цвяхах. Дріт застосовують м'який товщиною 0,7-1 мм. Площину сітки вивіряють по вертикалі і горизонталі. Нерівності дерев'яної основи виправляють при накладці брусків, підкладаючи під них тонкі рейки або забиваючи цвяхи на різну глибину.

На натягнуту сітку наносять жорсткий цементно-піщаний розчин (3), замішаний  з додаванням волокнистих речовин (наприклад, азбесту 6-го і 7-го сортів, вичісок). Волокнисті речовини надають розчину велику в'язкість і краще утримують його на сітці, при цьому розчин намазують на металеву сітку рухом знизу вгору металевою лопаткою.

Потім поверхню обштукатурюють цементним розчином складу 1:3 без нанесення накривного шару. Товщина штукатурного намету повинна бути в межах 20 мм Облицьовувати підготовлені таким чином поверхні можна тільки після закінчення схоплювання розчину.Плитку (1) кріплять  на  прошарку з  клею  або  мастики призначених  для  облицювання  на  основах  , що  дофермуються  , наприклад  Cerezit CM17  та ін.

У великоблочних і великопанельних будівлях поверхня перегородок і стін гладка і рівна, а матеріал, з якого виконані вони (гіпсобетон, гіпсоліт), володіє здатністю інтенсивно вбирати вологу. В цьому випадку облицьовувати їх із застосуванням звичайних цементних розчинів не можна, так як швидке відсмоктування вологи з розчину прошарку призводить до різкого зниження міцності зчеплення поверхні, що облицьовується з прошарком. Обтягувати такі поверхні металевою сіткою недоцільно з-за великих трудових витрат і вартості металевих матеріалів, тому їх лицюють на прошарку з мастик. Для кріплення плиток на прошарку з різних мастик конструкції незалежно від того, з якого матеріалу вони  виконані, попередньо вирівнюють, так як прошарок мастики під плиткою має  бути товщиною не більше 2-3 мм. По бетонних поверхнях вирівнюючий шар роблять з розчину складу 1:1:6 (цемент: вапно: пісок).Після  цього  поверхню  обовязково грунтують  спеціальною  грунтовкою  або  мастикою  на  якій буде  укладатись  плитка  , розведеною  до  більш  рідкої  консистенції.

Цегляні поверхні обштукатурюють вапняно-гіпсовим розчином 1 :0,5: 3 (вапно : гіпс, пісок). У цьому разі останній накривочний шар не наносять і поверхня не царапають, так як мастики добре зчіплюються з вирівняним по маяках грунтом. Роботи з вирівнювання поверхонь штукатуркою зазвичай виконують штукатури.

Штукатурка по  маяках

Метод наклейки облицювальних плиток на мастиці по штукатурному шару ефективний особливо тоді, коли в приміщенні, де будуть облицьовувати панелі, верхню частину стіни штукатурять. В цьому випадку штукатури без особливих витрат часу на підготовку можуть обштукатурити і нижню частину стіни. В результаті підвищується продуктивність праці плиточників, поліпшується якість облицювальних робіт, а час, що витрачається на обштукатурювання, цілком компенсується скороченням термінів виконання облицювання.

На поверхні гіпсових перегородок окремі нерівності вирівнюють вапняно-гіпсовим розчином або виправляють обережно рубанком або циклею.

Гладкі й рівні гіпсобетонні перегородки, крупно- розмірні плити і панелі, що випускаються з підвищеним ступенем готовності, перед облицюванням очищають від пилу (протирають ганчір'ям), бруду  і патьоків розчину (з допомогою металевих шпателів і скребків) і промивають водою.

Знання  з  даного  уроку  можна  перевірити  за  допомого  даного  тесту /2rl/2r/t4/u4/urok_4.mtf

Наступний  Урок 5 Штукатурка  по  маяках

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz