ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 1 Загальні відомості про бутове мурування Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 8 Технологія виконання бутового та бутобетонного мурування

Урок  1  Загальні  відомості  про  бутове  мурування

Бутовий камінь (бут) - великі куски каменю неправильної форми, які одержують за допомогою вибухового методу (рваний бут) із осадових (вапняків, доломітів) або вивержених гірських порід , або плити неправильної форми (постелистий бут або плитняк), що отримують виламуванням з шаруватих порід.(як  показано  на  відео).

 

 Для ручного укладання розмір бутового каменю має становити 150-500 мм, маса 10-30 кг, а для механізованої (наприклад, у греблях) маса каменю може досягати кількох тонн. Бут із щільних порід повинен мати марку не нижче 150 (для пористих порід - не нижчу 25). Бутовий камінь - дешевий будівельний матеріал, що застосовується для мурування фундаментів, стін допоміжних приміщень або одноповерхових, гідротехнічних споруд тощо.

Бутова кладка — це кладка з природних каменів неправильної форми, які мають дві приблизно паралельні поверхні (постелі). Для мурування використовують вапняк, піщаник, черепашник, туф, граніт, а також булижний камінь (для зведення фундаментів будівель висотою до 2-х поверхів).

Камені масою більше 30 кг розколюють на більш дрібні. Цей процес називається плінтування. Одночасно з плінтуванням сколюють гострі кути каменів, підганяючи їх форму під
прямокутний паралелепіпед.

Рис 1 Інструмент  для  обробки  каменю.  а) кувалда  б) молоток-кулачок

Для плінтування каменів застосовують прямокутну кувалду (рис. 1, а), а для оброблення - молоток-кулачок (рис. 1, б), яким сколюють гострі кути. Цим же молотком осаджують, розщебенюють бутовий камінь під час мурування.

Рис 2   ТРАМБІВКИ ДЛЯ УЩІЛЬНЕНЬ КЛАДКИ  а — металева; б — деревяна

Трамбівками (рис. 2, ) осаджують камені, ущільнюють бутову кладку.
Крім інструментів зазначених на рис. 1, для мурування бутової кладки застосовують ті ж інструменти, що і для цегляного мурування.

Під час мурування з бутового  каменю важко досягнути такої акуратної перев'язки, як при муруванні з цегли, тому що камені мають неправильну форму. Тому у верстових рядах і в забутці камені підбирають і розташовують так для забезпечення перев'язки, щоб при зведенні стін  камені можна було б укладати поперемінно: то довгою стороною - ложками (1), то короткою - тичками (2).

Рис 3 . Перев'язування кладки з вутового каменю: а - стіни, 6-у перетинах стін, в — в кутах, 1 — ложки, 2 - тички

Отже, в кожному ряду кладки послідовно чергуються тичкові і ложкові камені як у верстах, так і в забутці. У суміжних рядах над тичковими укладають ложкові камені, а над ложковими- тичкові. Таким чином забезпечують перев'язування швів бутової кладки, яка аналогічна ланцюговій перев'язці при муруванні з цегли. Так само розкладають камені у рядах при перетинах (рис. 3, б) і в кутах стін (рис. 3, в). Камені підбирають і підганяють так,  щоб, по можливості, створити однакову висоту в межах 20-25 см і горизонтальність швів. При цьому можна укладати по два-три тонких каменя в одному ряду кладки, а деякі великі камені можуть входити в два суміжних ряди.

Перевірте  свої  знання /2-3/but-kladka/urok_1_zag_vid.mtf

Наступний  Урок 2 Бутове  мурування  під  лопатку

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz