Попередній Урок 2 Елементи будівель.
Стіни (зовнішні і внутрішні) - відділяють приміщення від зовнішнього середовища, одночасно сприймають навантаження від перекриттів і передають їх на фундамент.Як правило більшість стін підлягають облицюванню різноманітними облицювальними матеріалами.
Підлога- конструктивний елемент будівлі , який сприймає навантаження від переміщення людей, руху транспоту та інших експлуатаційних дій.
Стіна облицьована плиткою Підлога облицьована плиткою
Сходовий марш - одна із самих затребуваних різновидів залізобетонних виробів у сучаснім будівництві. Призначені сходові марші для створення всіляких сходів у будинках будь-якого типу - це й житлові будинки, і офіси, і промислові будинки. Насамперед нагадаємо вам, що маршові сходи, для яких використовується даний продукт виробництва, як і раніше справедливо вважаються самими надійними й міцними. Сходовий марш являє собою похилу складову частину сходів, складається з рядів щаблів, закріплених на несучих балках. По нормі встановлено, що число щаблів повинне бути не менш 3 і не більш 18, а ширина - не менш 900мм. Сходові марші є дуже міцним залізобетонним матеріалом, спрямовані на підвищення рівня безпеки й зручності користування, здатні витримувати більші навантаження, тому знаходять широке застосування в будинках, де одночасно перебуває велика кількість людей (торгові центри, офіси). Крім цього, завдяки своїй міцності, залізобетонні сходові марші й сходові майданчики застосовуються в будівництві при будь-яких кліматичних умовах, а також у районах з високою сейсмічністю (7, 8 і 9 балів).
Сходові майданчики – ЗБВ, які виготовляються з бетону класу не нижче В15. Сходові майданчики можуть бути покриті керамічною плиткою. Сходові марші і майданчики можуть бути виконані у вигляді одного цілісного елементу. Застосовують сходи і майданчики як в будівлях із збірного залізобетону, так і в цегельних будівлях. Бетонні сходові майданчики, використовуються для з'єднання з збв маршами з метою створення сходових прольотів в допоміжних, промислових, адміністративних або житлових будівлях.
Сходи облицьовані плиткою Площадка облицьована плиткою
Балкон - в будівництві називають залізобетонний майданчик з поручнями, закріплений до будівлі з врахуванням виступу за стіну.
Лоджія - це один з типів балконів, зафіксований до стін по трьох сторонах, четверта сторона лоджії залишається відкритою і є фасадом
Балкон облицьований плиткою Ніша облицьована плиткою
Цоколь — нижня частина зовнішніх стін, фанерована керамічною плиткою, природним каменем або обштукатурена цементним розчином.
Якщо нижня частина стіни викладенаіз збірних бетонних блоків, а верхня — з цегли, то такий цоколь називають підрізним.
КОНСТРУКЦІЯ ЦОКОЛЯ
а — облицьований плиткою; б — те ж, природним каменем; у — обштукатурений цементним розчином; г — "підрізний" (з бетонних блоків).
Перемички — це конструкції, що перекривають отвір зверху.
Карниз — це горизонтальний виступ з площини стін.
Парапет — прямокутне завершення стіни, на 0,7... 1 м виступаюче над дахом.
Ніші — поглиблення в кладці стіни, кратні 1/2 цеглини (каменя). У нішах розташовують вбудовані шафи, прилади опалення, електричні й інші пристрої.
Питання для самоконтролю
- Які конструктивні елементи будівель підлягають облицюванню?
- Які архітектурні елементи підлягають облицюванню?
- Які особливості облицювання окремих елементів?
Щоб перевірити свої знання з даного уроку пройдіть тестування /2rl/2r/t2/u3/urok_3.mtf