ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 14 Догляд за керамічною плиткою Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 13 Технологія  лицювання  вертикальних  поверхонь з  використанням  сухих  будівельних  сумішей та  сучасних   технологій

Попередній Урок 13 Технологія затирання  швів на  сухих  сумішах

Урок 14 Догляд за  керамічною  плиткою

Серед облицювальних матеріалів для дому великою популярністю користується керамічна плитка. Популярність їй забезпечує зовнішня привабливість, довговічність. Хоча догляд за плиткою дійсно не представляє особливої ​​складності, необхідно враховувати деякі нюанси, щоб покриття служило довго і не втрачало первісної краси.

Використання плитки для облицювання підлоги або стін у ванній і на кухні виправдано не тільки її естетичними якостями, але і практичністю. Покриття міцне, служить довго, не боїться вологи, побутових миючих засобів і перепадів температури. Щоденний догляд за підлоги плиткою полягає в сметані сміття віником або статевої щіткою з м'якою щетиною. Настінну плитку досить протирати сухою м'якою ганчіркою. Це допоможе уникнути появи подряпин і пошкодження міжплиточних затирка. Невеликі забруднення або пролиту воду з підлоги легко прибрати губкою або вологою ганчіркою. З керамічної плитки добре видаляються навіть сліди від уроненную сигарети або сірники. На інших підлогових покриттях вони, швидше за все, залишили б незмивна пляма і пошкодили поверхню. Для більш складних і масштабних забруднень на плитці можна використовувати миючі засоби.

Можна скористатися засобом для миття скла та блискучих поверхонь або м'якими миючими засобами зі слаболужним складом.
Не слід використовувати для догляду за керамічною плиткою мило. Воно містить жири і органічні кислоти, які негативно позначаються на стані підлогового покриття. На поверхні плитки утворюється тонка плівка, яка погіршує її зовнішній вигляд. У ванній кімнаті, в умовах підвищеної вологості миття кахельної плитки з використанням мила може спровокувати появу цвілі.

Можна використовувати речовини, наявні в кожному будинку: нашатирний спирт, оцет. Їх у невеликій кількості додають в теплу воду, миють поверхню губкою і витирають насухо м'якою ганчіркою. Для видалення жирних плям можна використовувати розчин соди, а позбутися чорнильних плям допоможе побутової відбілювач.
Слід стежити за тим, щоб у складі використовуваного засоби для догляду за плиткою не містилося кислот. Агресивні миючі засоби руйнують матеріал, яким заповнюються шви між плитками, а також завдають шкоди покриттю плитки. Особливо негативно це позначається на плитках, в декорі яких використовувалися дорогоцінні метали або в яких для додання об'ємності застосовувалася вітроза - силікатна порошок, при нагріванні перетворюється на скло.

У продажу є великий вибір спеціальних засобів для догляду за керамічною плиткою. Щоб не помилитися з вибором, варто ознайомитися з рекомендаціями виробника керамічної плитки.
Промислові засоби для догляду за кахельною плиткою можуть мати різне призначення. Відразу після укладання підлогового покриття використовуються спеціальні засоби для видалення цементу і слідів клею. Миючі засоби можуть бути м'якими, призначеними для частого застосування, або для більш ретельного очищення поверхні. Є засоби, призначені для захисної обробки плитки (гідрофобні засоби, воскові мастики). Вони захищають межплиточное простір від виникнення цвілі, надають поверхні плитки водовідштовхувальні властивості, утворюють нековзну поверхню. Особливо це актуально для догляду за плиткою у ванній, так як тут бувають великі перепади температури і підвищений рівень вологості.

Як захистити плитку від пошкоджень
Не рекомендується використовувати для догляду щітки з дуже жорсткою або металевою щетиною, здатні пошкодити поверхню і залишити на ній подряпини. Глянцеві плитки можуть втратити блиск, а на матовому плитці залишаються сліди металу, які буде важко видалити згодом.

Слід захистити поверхню керамічної плитки на підлозі від стирання, що утворюється при попаданні піску або інших абразивних речовин. У передпокої краще постелити килимки, щоб захистити внутрішні приміщення від попадання вуличного бруду. За допомогою м'яких покриттів можна захистити підлогу з плитки від падіння важких предметів. Керамічна плитка досить міцна, але сильний удар може розколоти її.
Особливості догляду за різними видами керамічної плитки

Кахель, керамогранит, котто, клінкер є різновидами керамічної плитки. Розрізняються вони складом або способом виробництва. Кахель є найпоширенішим видом керамічної плитки. Глазур, що наноситься на керамічну основу, дає можливість створювати плитки різних кольорів, фактури, з малюнком або об'ємним орнаментом, глянсову або матову. Основний догляд за кахельною плиткою являє собою миття м'якими миючими засобами та захист від механічних пошкоджень.

Технологія створення керамограніта відрізняється від виробництва кахельної плитки. Він більш міцний і стійкий до стирання. Для догляду за керамогранитной плиткою зазвичай використовуються ті ж засоби, що і для керамічної плитки. Керамогранітна плитка може бути неглазурованої і глазурованої. Поверхня неглазурованої плитки буває неполірованих, полуполірованой або полірованої. Полірований керамограніт вимагає більш ретельного догляду і обережного поводження, так як подряпини на ньому дуже помітні. У продажу є спеціальні засоби для догляду за плиткою з керамограніта. Для захисту полірованого керамограніта відразу після укладання можна нанести призначений для цього матеріалу герметик на основі розчинників або воскову мастику. Таким чином, проводиться закупорка всіх мікроскопічних пір на поверхні покриття, і плитку в подальшому можна буде мити як звичайно.

Догляд за матовою плиткою трохи відрізняється від чищення полірованих поверхонь. Таке покриття переважно робити у ванних кімнатах, так як воно менш слизьке. Однак виражена пористість поверхні сприяє затримці бруду і вимагає більш ретельного чищення.

Ще один різновид сучасного підлогового покриття - плитка з полівінілхлориду. Це бюджетний варіант облицювання підлоги. При використанні ПВХ плитки догляд за нею складається з нанесення захисної мастики після укладання, що надає покриттю водовідштовхувальні властивості. Після цього її можна мити чистою водою або з додаванням засобів для догляду за поверхнями з полівінілхлориду. Для захисту від пошкоджень і подряпин на ніжки меблів можна приклеїти повстяні прокладки.

Керамічна плитка - практично ідеальний варіант для ванної кімнати та кухні завдяки тому, що догляд за плиткою легкий і не витратний. Будь-яка господиня оцінить це перевага, істотно зменшує витрату сил і часу на домашню прибирання.

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz