ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 13 Замуровування балок в камяних стінах. Закладання тріщин Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 10 Стропальні та монтажні  роботи в будівництві

Попередній  Урок 12 Монтаж  перемичок та  ригелів в  камяних  стінах

Урок 13  Замуровування  балок  в  камяних  стінах. Закладання  тріщин  

Замуровування. Прорізні і великі отвори замуровують цеглою або каменями правильної форми, так само як і мурування стін відповідної товщини, перев'язуючи зі старою кладкою і розшиваючи шви або впустошовку. Особливу увагу необхідно приділити на те, щоб ретельно був замурований верх прорізі або отвору. При укладанні останнього ряду кладки зазор (шов) між старою і новою кладкою зачеканюють жорстким цементним розчином. При цьому спочатку мурують і зачеканюють останні ряди забутки, а потім - лицьові версти. При закладанні невеликих отворів, гнізд або борозни спочатку очищають поверхню кладки і промивають водою. Потім підбирають і підганяють з приколюванням окремих цеглин. Після цього закидають у гніздо розчин і укладають підготовлені цеглини (не обов'язково з перев'язуванням швів). Борозни закладають на всю глибину або у вигляді   перегородки, яка огороджує влаштований в стіні канал.
Замуровування балок. Кінці балок замуровують як при будівництві нових будівель, так і при ремонті. При зведенні кам'яних будівель балки перекриття укладають у процесі мурування стін: мурують до низу балок або подушок, розмічають місце під опорні подушки і укладають їх. Після цього мурування нарощують, зводять на два ряди вище рівня міжповерхового перекриття, залишаючи гнізда для  балок. Гнізда висотою більше чотирьох рядів замуровують з убіжною штрабою для кращого перев'язування при закладанні. Закладені у гнізда кінці балок закріплюють у стінах стальними Т-подібними анкерами (1) (рис. 1). Усі металеві частини покривають цементним молоком, гарячим бітумом або суриком. Торці металевих балок обгортають мінеральною ватою, щоб не було промерзання, а кінці дерев'яних балок обмощують двома шарами толі, які запобігають волозі і загниванню.

Рис. 1. Закладення кінців балок у   кладку: а - металевої; б - дерев'яної,
1- анкер, 2 - штир, 3 - мінеральна  вата, 4 - розчин, 5 - толь, 6 -  повітряний зазор

Торці дерев'яних балок треба залишати відкритими: через них випаровується волога з деревини.

Закладання тріщин. Перш ніж закласти тріщини, необхідно усунути причини, які викликають їх, а потім переконатися, що деформації стін закінчились і тріщини незбільшуються. Для цього поперек тріщини у декількох місцях накладають маяки (рис. 2, а) з гіпсового розчину шириною 50-100 мм, товщиною 6-10 мм. Не можна маяки класти на неочищену від розчину непромиту кладку. Якщо на маяках, наприклад, через дві-три неділі не появляться тріщини, це означає, що деформація стіни зупинилася.
Тонкі тріщини очищають від бруду і пилу й заповнюють жирним цементним розчином, подаючи його всередину розчинонасосом. Широкі тріщини закладають після розбивання частини старої кладки і заміни новою.
При закладанні тріщин у стінах завтовшки у півтора цегли кладку розбивають і закладають послідовно окремими ділянками на всю товщину стіни у вигляді цегляних замків. Якщо товщина тріщин значна, то для кріплення кладки ставлять анкера або металеві в'язі (рис. 2, б).
Ці балки закладають у кладку так, як над прорізями, які пробивають у стіні 
При закладенні тонких тріщин у стіні завтовшки у 2 цегли і більше спочатку розбивають кладку на глибину 1/2 цеглини (рис. 2, в) з обох боків. Після цього тріщину промивають водою, влаштовують опалубку і нагрітають рідкий цементний розчин складу 1:2 ділянками висотою до 1-1,5 м. Потім розібрану кладку закладають з обох боків тріщини цеглою з перев'язуванням зі старою кладкою.


Рис. 2. Закладання тріщин у стіні: а - гіпсові маяки на  ріщини, б - металеві в'язі при закладанні тріщин, в - вид  кладки при закладанні тріщин;

1 - маяк з розривом, б - металеві  в'язі при закладанні тріщин, в - вид кладки при закладанні  тріщин; 1 - маяк з розривом, 2 - новий маяк, 3 - металева в'язь,
4 -закладання цеглою

Ремонт простінків. При ремонті простінків суміжні прорізі закладають цеглою на глиняному розчині або влаштовують у них тимчасові стояки, які сприймають навантаження від вищележачої кладки. Потім послідовно розбирають прорізі і замінюють зруйновану кладку новою. Після того, як вона здобуде необхідну міцність, розбирають тимчасову кладку або знімають тимчасове кріплення. Тепер тріщини ін'єктують полімерцементними розчиновми сумішами CXI, CX5, СХ15, а ще краще метеріалом Cerеsit CD33, CD 32.

Наступний  Урок 14 Посилення та  підведення  фундаментів

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 135

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz