Попередній Урок 13 Інструкційні карти
Урок 14 Помости
З рівня, де працює муляр , можна виконувати кладку лише до висоти 1,2 м (мал. ). Для подальшого зведення конструкції необхідні помости.
ГРАНИЧНА ВИСОТА КЛАДКИ, ЩО ВИКЛАДАЄТЬСЯ МУЛЯРЕМ
Помости — це тимчасові пристрої, що встановлюють на перекритті і які дозволяють виконувати кладку в межах висоти поверху.
КОНСТРУКЦІЯ ПОМОСТІВ 1 — опори; 2 — робочий настил; 3 — бортове обгороджування
Помости (мал.) мають бути:
- зручними при установці і транспортуванні;
- задовольняти вимогам техніки безпеки;
- бути інвентарними, тобто використовуватись багато разів.
Для кладки стін багатоповерхових житлових будівель застосовують наступні типи помостів.
Шарнірно-панельні (мал. ) складаються з дощатого настилу і двох сполучених з ним опор. При виконанні кладки другого ярусу (вище 1,2 м від перекриття) трикутні металеві опори розташовані в нижньому положенні. При кладці третього ярусу (вище 2,4 м) опори помостів займають верхнє положення.
Мал. . УСТАНОВКА ШАРНІРНО-ПАНЕЛЬНИХ ПОМОСТІВ
а — в нижньому положенні (кладка 2-го ярусу) ; б — у верхньому положенні (кладка 3-го яруса); 1 — трикутні опори;
2 — робочий настил; 3 — обгороджування '
Універсальні пакетні ППУ-4 (мал. ) складаються з дерев'яного настилу і двох шарнірно прикріплених опор. При виконанні кладки другого ярусу гратчасті металеві опори розташовуються горизонтально, при кладці третього ярусу — вертикально.
Мал. УСТАНОВКА УНІВЕРСАЛЬНИХ ПОМОСТІВ
а - для кладки 2-го ярусу; б — для кладки 3-го ярусу; 1 — прямокутні опори в нижньому положенні; 2 — робочий настил; 3 і 4 — стропи для перведення опор у вертикальне і горизонтальне положення; 5 – прямокутні опори в вертикальному положенні
Переносні площадки-помости (мал. ) є стальною опорою-тумбою або рамою з дощатим настилом і вертикальним огородженням . Їх використовують в обмежених умовах — при кладці зовнішніх стін лоджій і сходових кліток, кладк перегородок. Якщо внизу нема основи (наприклад при кладці ліфтових шахт) можуть застосовуватись підвісні площадки (мал.)
ПЕРЕНОСНІ ПЛОЩАДКИ-ПОМОСТИ
а - для кладки стін лоджій, перегородок; б — підвісні для кладки стін сходових кліток ліфтових шахт; 1 — сталева опора-тумба; 2 — дощатий настил; 3 — сталева рама; 4 — обгороджування; 5 — петлі для строповки
Важельні помости з гідроприводом (мал. ) виконані у вигляді захищеного майданчика з робочим настилом, спертою на П-видні важелі. Підйом і опускання помостів здійснюється гідроприводом.
ВАЖЕЛЬНІ ПОДМОСТИ З ГІДРОПРИВОДОМ 1 - опорна рама; 2 — рухливі важелі; 3 — шарнір; 4 — знімне обгороджування; 5 - платформа з робочим настилом; 6 – гідросистема
Всі види помостів встановлюють на спланований і втрамбований грунт або на міжповерхові перекриття. Для контролю за якістю кладки між робочим настилом помостів і конструкцією , що зводиться, залишають зазор до 5 см. Установку і перестановку помостів виконують переважно кранами.
Перевірте свої знання з даного уроку за допомогою даного тесту /2r/t2/u14/urok_14.mtf
Наступний Урок 15 Риштування