Повернутись до Теми 12 Кладка стін полегшених конструкцій
Попередній Урок 4 Кладка з повітряним прошарком
Урок 5. Кладка з плитним утеплювачем
Цегляні будинки зводять вже кілька сотень років, причому багато хто робить це своїми руками. Саме цегла є найпоширенішим будівельним матеріалом і в даний час. Випускається як повнотіла, так і порожнисті типи цегли.
Раніше практично всі будинки мали товщину стін порядку 1м, що було пов'язано з відсутністю в ті часи утеплювача. Якраз з цегляної кладки з утеплювачем почалося масове зведення теплих будівель і споруд.
Цегла в даний час служить тільки для забезпечення необхідної міцності будівлі. За збереження тепла в приміщеннях зараз відповідає утеплювач. Як правильно вибрати утеплювач під цегляну кладку буде розказано нижче.
Труднощі теплової ізоляції як зсередини, так і зовні полягає в появі конденсату. Вода негативно впливає не тільки на теплозахист, але і на всю конструкцію споруди.
Товщина застосовуваного шару утеплювача залежить від ряду факторів, таких як:
• місцезнаходження споруди;
• матеріал стін;
• товщина стін;
• тип застосовуваного утеплювача.
Сучасне будівництво регламентується положеннями СНиП 23-02-2003, в яких точно вказано необхідну кількість утеплювача
При кладці з утеплювачем з теплоізоляційних плит (мал.1 ) зазор між лицьовою верстою і забуткою заповнюють по ходу кладки теплоізоляційним матеріалом (мінераловатні плити, фенольний пінопласт і ін.). Прошарок утеплювача через кожні п'ять рядів розділяють тичковими рядами цегли. Гранична висота кладки — п'ять поверхів.
Мал 1 КЛАДКА З УТЕПЛЮВАЧЕМ З ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИХ ПЛИТ
1 — перев'язка тичками; 2 — зовнішня верста; 3 — плитний утеплювач