Поперердній Урок 7 Інвентар муляра
Іноді розвантаження цегли має такий вигляд
Щоб зменшити витрати цегли під час навантаження та підвищити продуктивність праці, цеглу й інші кам'яні матеріали перевозять пакетами на піддонах або в контейнерах на спеціальних автомобілях.
Перевезення цегли на машині:
а — загальний вид пірамідок; б — пірамідки цегли для транспортування на машині; в — кузов автомобіля; г — розвантажування першої пірамідки; 1 — кузов автомобіля; 2 — пірамідка цегли; 3 — загороджувальний пояс; 4 — затяжний гвинт; 5 — полоз з швелера; 6 — петля на піддоні; 7 — лебідка; 8 — канат; 9 — блок; 10 — піддон
Піддони для перевезення цегли бувають двох типів: на брусках деревометалевих, розміром 600×1915 або 520×1740 мм для силікатної цегли або з гаками для керамічної цегли та шлакобетонних каменів, розмір піддона становить 520×1030 мм. На піддон укладають 200 керамічних і до 150 силікатних цеглин (при висоті цегли 88 мм). Це залежить також і від ваги самої цегли : вага звичайної керамічної цегли близько 3.5 кг, вага силікатної близько 5-5.5 кг. Цеглу на піддоні розташовують з перехресною перев'язкою і в "ялинку " . При перев'язуванні "в ялинку" цеглу складають з нахилом до центру пакунка під кутом 45°, тому пакет не розвалюється при перевезенні. Недолік пакетів "в ялинку" в тому, що при вкладанні цегли на піддон і подачі ЇЇ з піддонів на стіну дещо збільшуються трудові затрати.
Укладення на піддони цегли з перев'язуванням: а, б- перехресним, в - "в ялинку"
Пакети з піддонами на брусках пропонується завантажувати на транспортні засоби вилочними підхоплювачами, а з гачками — кліщовим підхватом, що сам затягується. Для розвантажування і подачі на робоче місце пакетів з піддонами на брусках застосовують підхоплювач-футляр , а з гачками — захоплювач-футляр. Стінки футляра мають внизу пруття, за які зачепляють гачки піддонів при надівані футляра.
Коли цегла поступає на будівництво то її приймають партіями. При цьому проводять зовнішній огляд цегли (каменів) і перевіряють паспорт, у якому вказані види і марки цегли та інші дані згідно стандарту і технічних умов.
У цеглі будь-яких видів не повинно бути відбитих кутів, викривлення, тріщин, що передбачено діючими стандартами і технічними умовами, а лицювальна цегла, крім того, повинна мати рівну, чисту поверхню. Не допускається до приймання керамічна цегла "недопал", а також цегла, яка має вапняні включення (дутики).
Цеглу складають за видами і марками, а лицьову цеглу — також за кольором лицьової поверхні. Якщо цеглу привозять без піддонів, то її складають у штабелі висотою до 1,6 м або на піддони. При цьому цеглу з ненаскрізними пустотами складають пустотами вниз, з тим щоб в них не проникла вода, яка збільшує вологість цегли, а при замерзанні може визвати руйнування її. Пакети з цеглою складають на будівельному майданчику в один-два яруси. Облицювальні вироби з керамічних, бетонних та інших плит зберігають у контейнерах або штабелях, на дерев'яних підкладках, складених у 2-3 ряди на ребро лицьовою поверхнею один до одного.
Питання для самоконтролю
- За домомогою яких механізмів та пристосувань розвантажують цеглу на будівельному майданчику?
- Якими способами викладають цеглу на піддонах?
- Як складують цеглу на будівельному майданчику?
- Як приймають цеглу на будівельному майданчику?
Перевірте свої знанння з даного уроку за допомогою даного тесту /2r/t2/u8/urok_8_transportuvannja.mtf
Наступний Урок 9 Розкладка цегли на стіні