Повернутись до Теми 10
Повернутись до попереднього Уроку 3 Облицювання керамічною плиткою на розчині
Урок 4 Облицювання скляними плитками
Скляні плитки застосовують для облицювання стін і перегородок в будівлях різного призначення. Скляні плитки розмірами 150x150 і 150x75 мм, покриті білою емаллю, призначені для облицювання санітарних вузлів, душових, ванн. Плитки, покриті кольоровою емаллю, використовують при декоративній обробці приміщень громадських будівель. До початку облицювання тильну сторону скляних плиток обробляють, створюючи шорстку поверхню. Цим забезпечують міцне зчеплення плитки з основою. Тильну сторону скляних облицювальних плиток обмазують гарячим бітумом марки БН- 70/30 завтовшки 1.5-2 мм і присипають гарячим крупнозернистим піском. Після охолодження утворюється еластичний прошарок, що запобігає відшаровуванню облицювання і розтріскуванню плитки внаслідок температурних перепадів і різних температурних деформацій скла і бетону. Крім того, плитки з прозорого скла покривають бітумом, якщо потрібний чорний колір облицювання.
Шорсткість на тильній стороні скляних плиток отримують також обмазкою рідкого скла щільністю 1550 кг/м3 В рідке скло додають кремнефтористый натрій (15% від маси рідкого скла), прискорюючий тверднення. Розчин наносять кистю на кожну плитку і присипають сухим піском. Частки піску, закріплені рідким склом, забезпечують міцне зчеплення плитки з прошарком розчину.
Якщо лицьова поверхня скляних плиток покрита емаллю, прошарок розчину через них не просвічує. При обробці плиток з прозорого скла в розчин рідкого скла вносять вапнякове борошно, що надає облицюванню світлий тон, а добавки лугостійких барвників забарвлюють її в заданий колір.
Поверхню під облицювання скляною плиткою готують так само, як при обробці її керамічною плиткою.
Скляні плитки укладають на цементних розчинах, на кислотостійких розчинах, зачинених на рідкому склі, а також на глинобітумних мастиках складу 1:1. Для попередження розтріскування укладеної плитки і відшаровування її від основи, викликаною відмінністю температурних деформацій скла і бетону, застосовують бідні цементні розчини (складу 1:4 або 1:5), а в склеювальні мастики вносять мелені добавки вапняку або піску.
Технологія робіт і прийоми укладання скляних плиток 1 (мал.) такі ж, як при облицюванні поверхні глазурованими керамічними плитками. У виробничих будівлях облицювання із скляної плитки з швами, заповненими кислотостійкою мастикою, є хімічно стійким захистом будівельних конструкцій від агресивних дій середовища.
Мал. Облицювання стіни скляною плиткою : 1 - плитка, що укладається, 2 - надлишки видавленого розчину, 3 - причальний шнур, 4 - лопатка
Плитки з відходів вітринного скла - смуги шириною 70-100 мм різної довжини. Грані нарізаних смуг заздалегідь обточують на шліфувальному крузі. З тильного боку їх забарвлюють за два рази масляною фарбою. Після висихання першого шару фарби наносять другий і присипають крупнозернистим піском, що утворює шорстку поверхню.
Підготовлені таким чином смуги з вітринного скла встановлюють на цементному розчині з добавкою дисперсії ПВА або наклеюють на мастиці ПЦ.
Плиткою, виготовленою з вітринного скла, облицьовують нижню частину стін в приміщеннях сходових клітин, санітарних вузлів, вестибюлів, а також при сполученні підлог з керамічної плитки з обштукатуреними стінами в якості плінтуса
Перевірте свої знання з даного уроку за допомогою даного тесту /2rl/3r/t10/u4/urok_4_skljana_plitka.mtf