Повернутись до Теми 11 Технологія мурування стін середньої складності
Попередній Урок 10 Монтаж балконних плит
Урок 11 Монтаж великопанельних перегородок
Для влаштування міжкімнатних і міжквартирних перегородок у будинках застосовують гіпсові панелі розмірами на кімнату. Монтують перегородки після зведення всіх зовнішніх і внутрішніх стін та установлення ригелей.
Перегородочні панелі піднімають універсальною чотириривітковою балочною траверсою з роликами, яка дозволяють вирівнювати навантаження на петлі. Монтаж починають в розмітки місця їх встановлення (фарбою на стіні, до якої будуть закріплювати перегородки).
У місцях приєднування до стін перегородки закріплюють вилочними скобами (рис. 1, ): по дві скоби на кожне місце приєднання перегородки.
Спочатку скоби ставлять із розсунутими кінцями вилки, які служать напрямними при монтажі перегородок. Після вивірення положення перегородки в плані і по вертикалі кінці вилочних скоб притискають до перегородки цвяхами з попереднім вибиранням борозни під них.
До перекриття (до стелі) панелі закріплюють стальними пластинами 2 або кутниками 6 через 1,5-2 м у шахматному порядку з обох боків (рис. 1).
Мал. 1 МОНТАЖ ВЕЛИКОПАНЕЛЬНИХ ПЕРЕГОРОДОК
а- розмітка і провішування в місцях примикання до капітальної стіни; б - наводка і установка; в- тимчасове закріплення і затягування кінців скоб; г - установка стельових закрепів; д - кріплення до стелі; е - кріплення до капітальної стіни;
1 - лінії розмітки' 2 – постіль з розчину; 3 - стоїка-підкіс; 4 - перегородка; 5 - стельове закріплення; 6 - плита перекриття; 7 – стальна скоба; 8 - дерев'яна пробка
Стальні пластинки вставляють у гнізда, просвердлені в перекритті і прикріплюють до перегородок цвяхами. Кутники прострілюють дюбелями в огороджуючі конструкції. При цьому перегородки затискаються між кутниками.
Панелі монтує ланка із чотирьох робітників: машиніст крана, такелажник 3-го розряду і два монтажника конструкцій (5-го і 4-го розряду). Такелажник підготовляє панель, піднявшись на помости, приймає траверсу і стропує перегородку за всі чотири монтажні петлі. Після спускається з помосту і відходить від панелі на 4-5 м. Тоді подає команду машиністу крана підняти панель на 200-300 мм. Якщо стропування виконано надійно, подає команду машиністу на продовження підйому і переміщення панелі до місця призначення. У цей час один монтажник лопатою подає розчин на опорну поверхню, а другий - розрівнює кельмою. Потім вони розкочують і розстеляють на розчинову постіль два шари толю для гідроізоляції панелі. Монтажники приймають панель на висоті 200-300 мм від розчинової постелі і заводять торцем у скоби, закріплені на стіні.
За сигналом одного з монтажників машиніст крана повільно опускає панелі на підготовлену постіль. Тоді монтажник при натягнутих стропах загинає скоби (рис. 1) і прибиває їх цвяхами до панелі. Незначні відхилення від проектного положення усувають за допомогою лома. Вертикальність панелі перевіряють рейкою-виском . Якщо потрібно, то виконують тимчасове кріплення перегородки. Потім машиніст крана по сигналу монтажника послаблює натяг строп, і монтажник, находячись на помості, відчеплює перегородку.
При установленні панелі перегородки під прогонами панель зупиняють на відстані 200 мм від перекриття і повільно опускають на підготовлену основу й тимчасово закріплюють гвинтовим затискачем . Постійне кріплення ставлять після остаточної вивірки панелі. Потім знімають тимчасові кріплення і закладають зазори між перегородкою і стіною клоччям або повстю, змоченою в гіпсовому розчині. Тепер використовують для цих цілей монтажну пінку. Необхідно, щоб шов не заповнювався на глибину 10-15 мм (для кращого зчеплення розчину). Законопачування (закладання швів) виконують для звукоізоляції, а між плитами перекриття і панелями перегородки ще і для осідання плит перекриття.