ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 3 Декоративне мурування стін Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 9 Лицьова кладка 

Попередній  Урок 2Лицьове  мурування з  цегли  та  каменю

Урок 3 Декоративне  мурування  стін

Цегляне мурування з геометричним чітким рисунком швів на фасаді або поєднання обумовленого рисунку швів на її поверхні з рельєфними композиціями і елементами називають декоративним.
Найчастіше при будівництві цегляних будівель застосовують лицьове мурування з суцільними або вертикальними швами  що  уриваються. Технологія виконання декоративного мурування така ж, як і звичайної  кладки . При цьому використовують звичайні інструменти і пристосування муляра.
Мулярам, крім слідкування за перев'язуванням, порядівки і вертикальності мурування, потрібно правильно закласти перший ряд і в процесі мурування слідкувати за рисунком, горизонтальністю і вертикальністю швів і однаковою товщиною швів. Цеглини, які виходять на фасадну  площину, повинні мати рівні ребра, чітку поверхню і однаковий колір та відтінок.
Лицьова верста (при перев'язаних або неперев'язаних вертикальних швах) має багаторядну систему перев'язування. Внутрішня верста і забутка - ланцюгову.
Послідовність укладання цеглин при декоративному муруванні простінків і кутів, у яких на фасаді вертикальні шви суцільні не перев'язані і які перериваються, зображено на рисунках 1 і 2..
 

  Рис 1 КЛАДКА СТІНИ З ДЕКОРАТИВНИМ МАЛЮНКОМ ШВІВ

Рис 2 ПЕРЕВ'ЯЗКА    КЛАДКИ    ПРИ    ДЕКОРАТИВНОМУ    МАЛЮНКУ НА ЛИЦЬОВІЙ ПОВЕРХНІ

При кладці простінків порядну розкладку виконують таким чином (мал. 3).

Перший ряд зовнішньої і внутрішньої верст простінків викладають тичками. У зовнішній (лицьовій) версті при вертикальних швах , що уриваються укладають дві четвірки, а при суцільних — дві половинки і в забутці — четвірки. Кромки розколу в четвірках і половинках притирають (шліфують).

 Другий і четвертий ряди мають зовнішню і внутрішню версти з ложків. Кути внутрішньої версти завершують трьох четвірками. Забутка складається з четвірок (у кутах) і тичків.

Третій ряд; зовнішня верста і забутка — з ложків, внутрішня верста — із тичків. 

а)

б)

Рис 3 ПОРЯДКОВА РОЗКЛАДКА ЦЕГЛИ ПРИ КЛАДЦІ ПРОС­ТІНКІВ З ВЕРТИКАЛЬНИМИ  ШВАМИ , ЩО  УРИВАЮТЬСЯ

а-  загальний  вигляд  кладки   б -  порядова  розкладка  цегли  при  кладці  простінку

Рис 4 ПОРЯДКОВА РОЗКЛАДКА ЦЕГЛИ ПРИ КЛАДЦІ ПРОС­ТІНКІВ З СУЦІЛЬНИМИ  ВЕРТИКАЛЬНИМИ  ШВАМИ 

а-  загальний  вигляд  кладки   б -  порядова  розкладка  цегли  при  кладці  простінку

Розглянемо порядову розкладку при кладці кутів стін завтовшки в дві цеглини (рис 5  ).

Перший ряд має зовнішню і внутрішню версти із тичків. Кладку лицьової версти (при суцільних вертикальних швах) починають з двох половинок, а при  вертикальних швах , що уриваються— з двох трьохчетв ірок, укладених ложком.  З укладання двох трьохчетвірок  

починають кут внутрішньої версти. При вертикальних швах, що уриваються, на фасаді проміжки в забутці заповнюють четвірками.

Другий і четвертий ряди однакові: зовнішня і внутрішня   версти — з ложків, перев'язка забутки і внутрішньої версти забезпечується укладанням трьох трьохчетвірок; забутка ведеться тичками.

Третій ряд має зовнішню версту і забутку з ложків, а внутрішню версту — із тичків. Для перев'язки внутрішньої версти і забутки використовують три трьох четвірки. В порівнянні з  нижче  укладеним  рядом їх укладають у напрямі подовжньої або поперечної стіни.

Виконувати декоративную кладку можуть лише муляри високої кваліфікації. Витрати праці при цьому підвищуються на 6...9% в порівнянні із звичайною кладкою.

При кладці простінків з готичним малюнком швів на фасаді (рис 6 )

  • *      перший ряд укладають так само, як і на ділянці глухих стін, але з укладанням в зовнішній версті четвірок.
  • *      у другому ряду зовнішня і внут­рішня версти однакові — це ложки і тички ,  що  чергуються . Для збереження    перев'язки   кути   внутрішньої   версти завершують трьох четвірками. Проміжки в забутці закладають четвірками.

Простінки з хрестовим складним малюнком швів на фасаді (мал.) викладають в такому порядку:

  • *      перший ряд так само, як і на ділянках глухих стін, але з укладанням в зовнішній версті двох трьохчетвірок;
  • *      другий ряд — зовнішня і внутрішня версти однакові, але для дотримання перев'язки використовують половинки і трехчетвірки. Забутка з цегли, укладеної тичком, із заповненням проміжків не повномірною цеглою.

Кладку прямих кутів з готичним малюнком швів на фасаді (мал.6) починають в такій послідовності.

Перший ряд:

*      внутрішню версту починають з двох трьохчетвірок, укладених ложком, а продовжують її тичками;

Другий ряд

  • *      зовнішню версту починають з цілої цеглини і трьохчетвірки, потім чергують тички і ложки, що  укладають з перев'язкою вертикальних швів на фасаді;
  • *      внутрішня верста повторює зовнішню;  

Прямі кути стін з хрестовим складним малюнком швів на фасаді (мал.  6) викладають в такій послідовності.

Перший ряд:

  • *      зовнішню версту починають з двох трьохчетвірок, укладених ложком, потім укладають ложкову і тич­кову цеглу, після чого чергуються два ложки і тичок; на іншій стороні кута зовнішня верста складається з двох ложків і тика  ,  що  чергуються;
  • *      внутрішню версту починають   з двох трьохчетвірок і продовжують тичками по обидві сторони кута;

Другий ряд

зовнішню версту починають з двох трьохчетвірок, укладених тичками, далі чергуються два ложка і тичок; з іншого боку до трьохчертвірки| примикають ложок і тичок, а потім два ложка чергуються із тичками;

внутрішню версту починають з двох трьохчетвірок, що  перев’язують  розташовану нижче цеглу, і продовжують укладання цегли в та­кому ж порядку, як і в лицьовій версті;

забутку  ведуть тичками, лише у внутрішній частині кута укладають два ложки.

Розглянуті  варіанти декора­тивноїь   кладки, не вимагаючи дорогих  матеріалів, додають будівлям   архітектурну виразність і індивідуальність.

Шви на лицьовій поверхні деко­ративноі   кладки розшивають. Спочатку обробляють вертикальні, а потім горизонтальні шви. Від форми (про­філю ) розшивання зовнішніх швів залежить  архітектурна виразність кладки. Найчастіше швам надають опуклу, увігнуту  , заглиблену або однозрізну форму (мал.7 ).

Наступний  Урок 4 Декоративно-рельєфна  кладка

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 5
    Гостей: 5
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz