Повернутись до Теми 8 Технологія виконання бутового та бутобетонного мурування
Попередній Урок 9 Якість бутової кладки
Урок 10 Безпека праці при виконанні бутових і бутобетонних робіт
До виконання кам'яних робіт допускаються робітники, які пройшли навчання та інструктаж на робочому місці. Муляри, які працюють на будівництві повинні бути захищені касками. До початку і під час мурування фундаментів необхідно перевіряти міцність кріплення стінок траншей і котлованів.
При подаванні мурувальних матеріалів (камінь, розчин, бетон) мулярам необхідно знаходитися поза межами небезпечної зони (рис. 1).
Мал 1 . НЕБЕЗПЕЧНА ЗОНА ПРИ ПОДАЧІ РОЗЧИНУ НА РОБОЧЕ МІСЦЕ МУЛЯРА
Уздовж бровки котлованів і траншей залишають вільну смугу не менше 0,5 м. У місцях проходу через траншеї укладають перехідні містки з огорожею висотою 1-1,1 м (рис. 2).
Для опускання робітників у траншеї (котлован), а також для піднімання їх на помости влаштовують стрем'янки шириною 0,75 м або приставні драбини з огорожею. Взимку їх регулярно очищають від льоду і снігу й посипають піском або шлаком.
Рис 2 Перехідний місток через траншею
Розбирання кріплення стінок траншей по мірі мурування виконують знизу вверх. Обробляють природний камінь у захисних окулярах.
Решту правил безпеки праці необхідно дотримуватися так само, як і при муруванні цеглою і блоками
Каміння подають у траншею (котлован) по жолобах у той час, коли поблизу в траншеї немає робітників.
Суворе дотримування правил безпеки праці при виконанні бутового і бутобетонного мурування запобігає випадкам травматизму.