Повернутись до Теми 12 Кладка стін полегшених конструкцій
Урок 1. Мурування з горизонтальними діафрагмами
Стіни, де частина кладки замінена утеплюючим матеріалом або повітряним прошарком, називають полегшеними. Такі конструкції економічні за вартістю і витратою стінових матеріалів.
Мал. 1 ПОЛЕГШЕНА КЛАДКА, ЩО МАЄ ПО ВИСОТІ ТРЬОХРЯДНІ ДІАФРАГМИ
1-легкий бетон або інший утеплювач; 2-діафрагма із трьох рядів кладки; 3 — стяжка розчину
Кладка з трирядними діафрагмами (мал.1 ). Подовжні цегельні стінки через п'ять рядів по висоті перев'язують трьома горизонтальними рядами — діафрагмою. Простір між зовнішньою і внутрішньою верстами заповнюють легким бетоном, шлаком або іншим тепло ізолюючим матеріалом. За умовами міцності висота кладки має бути не більше трьох поверхів.
Кладка з трирядними діафрагмами в кутах виконується суцільною, що підвищує міцність і стійкість стін. Починають кладку кута з двох трьохчетвірок в зовнішній версті (мал.2 ). Три перші ряди - суцільна кладка з однорядною системою перев’язки
Мал 2 ПОРЯДКОВА РОЗКЛАДКА ЦЕГЛИ ПРИ КЛАДЦІ ПРЯМОГО КУТА СТІНИ З ТРИРЯДНИМИ ДІАФРАГМАМИ
У рівні четвертого ряду (мал.3 ) передбачають місце для укладання утеплювача. Зовнішня верста (4—7 рядів) товщиною в пів цеглини внутрішня товщиною в цеглину викладається по однорядній системі перев’язки. У простір між верстами укладають утеплювач, поверх якого розстилають стяжку з розчину і починають кладку наступного ярусу.
Мал 3 . КУТ КЛАДКИ З ТРИРЯДНИМИ ДІАФРАГМАМІ
1- утеплювач (легкий бетон); 2 — стяжка; 3 — ділянка суцільної кладки; 4 — діафрагма з трьох рядів кладки
Наступний Урок 2 Колодязне мурування