ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 4 Типи підлог цивільних і промислових будівель. Класифікація підлог за матеріалом покриття. Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми1

Попередній  Урок 3 Конструкції спеціального призначення: сходові марші і майданчики, балкони, лоджії, еркери, парапети, карнизи, перемички, цоколі, ніші тощо.

 Облицювання, як правило, виконують по викладеній цегляній кладці або змонтованій площині стін,  перегородок. Поверхні таких конструкцій і є основою для облицювання.


Як  ми  вже  знаємо,  конструктивний елемент будівлі який приймає навантаження від переміщення людей, руху транспорту та інших експлуатаційних дій, називають підлогою. Підлоги влаштовують:

  • на перекритті;
  • на ґрунті.

Конструкція  підлоги  по  грунту

Конструкція  підлоги  по  перекриттю

 Підлоги будівель різного призначення відрізняються різноманітністю конструктивних розв'язань. Їх розрізняють за такими ознаками:
         за матеріалом покриття:

  • з керамічних або синтетичних плиток,
  • бетону,
  • полімерних матеріалів,
  • лінолеуму;

          за конструкцією покриття:

  • суцільні (безшовні),
  • штучні,
  • рулонні;

           за характером теплоутримання:

  • «теплі», влаштовані в приміщеннях з тривалим перебуванням людей (кімнати, навчальні класи),  
  • «холодні», влаштовані у приміщеннях з короткочасним перебуванням людей (вестибюлі громадських будівель, санітарні вузли).

Крім  того  в  підлогах  є  певні  конструктивні  елементи які визначають  положення  підлоги та  особливості  її  влаштування.

 Сполучення - місця з'єднання різнотипних покриттів, наприклад мозаїчних і плиткових. У місцях сполучення укладають обвідні сталеві кутники, які перешкоджають руйнуванню і викришуванню покриттів. Закріплюють кутники металевими анкерами, закладеними в бетонну підготовку.
Примикання - місця сполучення підлоги зі стінами, перегородками, колонами. Їх закріплюють:

  • плінтусом;
  • жолобом.

У мозаїчних підлогах і підлогах з керамічної плитки плінтус виготовляють з цементно-піщаного розчину. У приміщеннях, де підлоги піддаються впливу води, кислот і лугів, плінтуси виготовляють з керамічних або кам'яних литих плит.

У підлогах з полівінілхлоридної плитки, лінолеуму та інших синтетичних матеріалів використовують дерев'яні фрезеровані деталі (плінтуси, галтелі) або полівінілхлоридні погонажні вироби 

Деформаційні шви  - це наскрізні зазори в покритті підлоги, що перешкоджають утворенню осадових тріщин. Їх розміщують в місцях сполучення різнотипних покриттів або по гребеню (вододілу) ділянки підлоги, укладеної з ухилом. Якщо на підлогу діють значні механічні навантаження, деформаційні шви облямовують сталевими куточками 1, а при невеликих навантаженнях їх влаштовують без куточків. У підлогах, покладених на перекритті, в деформаційний шов закладають компенсатор 3 з оцинкованої сталі. Порожнина 2 деформаційних швів заповнюють волокнистими матеріалами, просоченими бітумом.

Прямокутні канали або приямки   - поглиблення в конструкції підлоги. Зверху їх закривають знімними залізобетонними або сталевими плитами, які спираються на полиці з куточків. Анкери 6 з смугової сталі, забиті в бетонну підготовку, надійно закріплюють куточки, що обрамляють приямок .

Сполучення (а) і примикання (б-д) підлог: а - сполучення мозаїчних і плиткових підлог; примикання полa до вертикальної поверхні, закриті: б - жолобником, в - плінтусом з цементно-піщаного розчину, г - плінтусом з керамічної плитки, д - плінтусом з пластмаси; 1, 2 - мозаїчна і плиткова підлога, 3 - прошарок з цементного розчину, 4 - бетонна підготовка, 5 - сталевий анкер, забитий у підготовку, 6 - металевий куточок, 7 - стіна, 8 - жолобник з дерев'яної рейки, 9 - покриття з синтетичних матеріалів, 10 - вирівнює стяжка, 11 - плінтус з цементного розчину, 12 - рулонна гідроізоляція, 13 - валик з цементного розчину, 14 - плінтус з керамічної плитки, 15 - те ж, пластмасовий з порожниною для електропроводки, 16 - дерев'яний брусок

Лотки  - це поглиблення на поверхні підлоги, призначені для стоку рідини. Покриття 8 лотків виконують з матеріалів, стійких до стікаючої рідини. В лотках необхідно влаштовувати гідроізоляцію.

Трапи  - це поглиблення в зниженій частині підлоги, закриті гратами, що лежить на рівні покриття. Трапи для стоку води і хімічно нейтральних рідин виконують з чавуну, для стоку кислот і лугів - з керамічних труб.

Деталі підлог промислових будівель: а - деформаційні шви підлог на грунті, б - те ж, на перекритті, в - приямки, г - лотки, д - трапи, е - в зоні залізничних колій; 1 - сталеві куточки, 2 - зазор, заповнений волокнистим матеріалом, 3 - сталевий компенсатор, 4 - міжповерхове перекриття, 5 - приямок, 6 - анкер, 7 - знімна плита, 8 - покриття лотка, 9 - тришарова гідроізоляція, 10 - чавунна чаша трапа, 11 - водовідвідна труба, 12 - решітка, 13 - пісок, 14 - збірна плита статі, 15 - головка рейки, 16 - жолобок для реборди колеса, 17 - розбираються елементи підлоги, 18 - шпала

У зонах кранових і залізничних шляхів  головки рейок розташовані на рівні поверхні підлоги. Для проходу реборди (виступи) колеса залишають із внутрішньої сторони колії прирейкові жолобки. На випадок ремонту залізничних колій ділянки підлоги, що примикають до рейок, виконують зі збірних плит або інших штучних матеріалів.

При влаштуванні підлог в місцях сполучення, деформаційних швів, приямків, трапів необхідно перевірити правильність влаштування  бетонної підготовки, надійність закріплення і рівень установки . Тільки після цього приступають до укладання підлог.

Питання  для самокотролю

  1.  Як  класифікують  підлоги?
  2. Які  конструктивні  елементи  підлог ви  знаєте?
  3. Які  особливості  влаштування  підлог  промислових  будівель?

Щоб  перевірити свої  знання з  даного  уроку  пройдіть  тестування /2rl/2r/t2/u4/urok_4.mtf

Наступний  Урок  5  Тематичне  оцінювання

 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz