ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 9 Облицювання викладених стін Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 9 Лицьова кладка 

Попередній  Урок 8 Підготовка  фасаду  до  облицювання

Урок 9 Облицювання  викладених  стін
Облицювання вимуруваних стін і стовпів, як правило виконується облицювальниками, але мулярам теж потрібно знати і вміти облицьовувати будинки
Плитками з природного каменю облицьовують окремі ділянки фасаду - цоколь, вхід у будинок та інші.

Облицювання зовнішніх стін кам'яних будівель може бути суцільним або частковим.        При частковому облицюванні облицьовують  лише окремі елементи: цоколь, кути стін, отвори, пілястри, входи в будівлю і так далі.

 В умовах індустріального будівництва     архітектурна     виразність   будівель досягається за рахунок часткового облицювання фасадів (мал.1).

Мал. 1  ЧАСТКОВЕ ОБЛИЦЮВАННЯ ФАСАДУ БУДІВЛІ   1 — цоколя; 2 — кутів

 Облицювання цоколя плитками з штучного або природного каменя, виділяючи постамент (базу) будівлі, додає йому монументальність.

Облицювання кутів підкреслює декоративно-художні якості зовнішніх стін.

Обрамлення віконних отворів (мал.2 ) облицюванням додає будівлі індивідуальну подобу.

Облицювання пілястрів (див. мал.2 )  укрупнює площину стіни і додає всій будівлі масштабну виразність.

Облицювання порталів (мал.2 ) архітектурно обрамовує вхід в будівлю.

Мал. 2 ОБЛИЦЮВАННЯ ОБРАМЛЕНЬ   ОТВОРІВ І ПІЛЯСТРІВ  1 —перемички ; 2 — простінки-пілястри

Часткове облицювання контрастно підкреслює відмінність окремих участків кам'яних стін, додаючи ху­дожню  виразність всій будівлі.

Муляр, що виконує облицювання фасаду, повинен постійно слідкувати за точністю малюнка, горизон­тальністю рядів , товщиною швів, правильністю перев'язки. Лише  при дотриманні цих вимог досягається декоративний ефект облицювання.

Після підготовки поверхні (провішують, визначають виступи і збурують, роблять насічку, змітають пил тощо), насікають на тильній стороні плитки (рис. 3, а) роблять гнізда (б) і борозни (в) для анкерів, якими плитки прикріплюють до стіни (4).

Мал 3   ПІДГОТОВКА ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ ПЛИТ

а – насічка на  тильній поверхні; б - свердління гнізд; в – вирубка  борозд

Облицювання стін виконують у наступному порядку:

  • - перший ряд плитки підганяють одну до одної і викладають насухо;
  • -  між стіною і плиткою розміщують дерев'яний клин, вивіряють кожну плиту по рівню і виску, "заварюють" (кріплять гіпсом), щоб зазор між стіною і плиткою був 20 мм;
  • -  у стіні просвердлюють гнізда для анкерів;
  • -  кожну облицювальну плитку закріплюють трьома анкерами (б);
  • -  зазор між стіною і плиткою заливають цементним розчином складу 1:3;
  • -  залишають не заповнену розчином пазуху завглибшки до 1см нижче верхньої кромки. У такому ж порядку установлюють наступний ряд плит.

Мал 4  ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН ПЛИТАМИ З ПРИРОДНОГО КАМЕНЮ 

 а - установка і вивіряння плит; б - закріплення плит Г-подібними анкерами; в - заповнення "пазухи" облицювального ряду   розчином     1- дерев’яні   клини; 2 - сталевий Г-подібний анкер; 3 - розчин 

Через декілька днів після облицювання стіни шліфують шліфувальною машиною з гнучким валом.
Плити з декоративного бетону (рис. 5, а) теж облицьовують після осідання будинку. Спочатку укладають кутові і маячні плитки, тоді по причальці - рядові. Вивіряні по виску і рівню плити закріплюють дротяними скрутками (5) за петлі 2 і гачки 3. Пазуху між стіною і облицювальною плиткою заповнюють цементним розчином.
Приставною керамічною плиткою з рифлюванням на тильному боці облицьовують стіни фасаду (рис. 5, б) на розчин марки 50 після осідання кладки (звичайно через 6 місяців). Спочатку встановлюють кутові маячні плитки, тоді по шнуру-причалці - основні плитки. Облицювання ведуть знизу доверху з перев'язування швів (врозгін) або без перев'язування (шов у шов). Після змочування плитки накладають цементний розчин на тильну сторону плитки у вигляді піраміди і прикладають до стіни з притискуванням поки зовнішнє ребро плитки не буде на відстані 1 мм від шнура-причалки.

Мал 5

а)   ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН ПЛИТАМИ З ДЕКОРАТИВНОГО БЕТОНУ   1 — облицювальна плита; 2 — петля  на тильній стороні плити; 3 — крюк, забитий в стіну; 4 — шар розчину; 5 — дротяні скручування

б)    ОБЛИЦЮВАННЯ ВИКЛАДЕНИХ СТІН  ПРИТУЛЬНОЮ  КЕРАМІ­ЧНОЮ  ПЛИТКОЮ

1 керамічна плитка розміром 250x140 мм; 2 — розчин М50; 3 — цегельна кладка

Якщо облицьовують фасад зі швом, то після облицювання заповнюють шви і розшивають розшивкою.

Облицювання вимуруваних стовпів

При облицюванні колон (круглих багатогранних і прямокутних) застосовують гаки (2), які кріплять до вертикальних стержнів (4), закріплених хомутами (1) навколо тіла колони (рис. 6, а), або до горизонтальних металевих хомутів (1), укладених у борознах (5) тіла колони (рис. 227, б). Усі кріплення (за винятком пиронів (3) і Т-подібних костилів) повинні бути виконані врівень з верхніми кромками плит. Кінці кріплення, які входять у гнізда плит і стін, закладають розчином; при мармурових облицюваннях' використовують складний розчин на білому цементі складу 1:1:6 або на простому розчині з білого цементу складу 1:3.

Мал. 6 . Облицювання колони плитами з природного каменю з  кріпленням: а- за вертикальні стержні, б - за горизонтальні  хомути; 1 - хомути, 2 — гаки, 3 — пирони, 4 - стержні,  5 - борозни

Спочатку плитку прикладають до місця призначення насухо, відмічають місце пробивання гнізд для кріплення, які відповідають гніздам, пробитим у кромках плит; потім укладають на постіль розчин, поверх якого розкладають дерев'яні клинки, а на них опускають плиту. Клиннями регулюють положення плити. При висоті плити більше 1 м з'єднують її сусідніми плитами пиронами (3). До остаточного закріплення і заливання розчином тимчасово приморожують до раніше зробленого облицювання за допомогою гіпсових накладок. Після тужавіння розчину клинки і гіпсові накладки знімають. Таким же чином установлюють решту плит. При цьому простір між установленим рядом плит облицювання і колоною заповнюють цементним розчином на 3/4 висоти плити, щоб не створювалися напливи від розчину.

Наступний Урок 10  Вимоги  до  якості  лицьової    кладки

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 4
    Гостей: 4
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz