Повернутись до Теми 6 Технологія виконання простих теплоізоляційних і гідроізоляційних робіт
Попередній Урок 6 Приготування мастик для влаштування гідроізоляції
Урок 7 Технологія виконання гідроізоляційних робіт за допомогою матеріалів Ceresit
У сучасному будівництві для гідроізоляції конструкцій використовують нові гідроізоляційні матеріали.
Найпоширенішим видом гідроізоляції є рулонні матеріали мембранного типу — це матеріали на модифікованій бітумній основі, армовані склосіткою, склоповстю або поліестеровим поролоном. Як модифікатори використовують атактичний поліпропілен, стирол-бутадіенстирен, поліо-лефін.
Гідроізоляційний матеріал на цементно-мінеральній основі — це цементні розчини і бетони з різними мінеральними добавками (рідке скло, силікатні фарби тощо).
Гідроізоляційні матеріали на полімерцементній основі (CR 65; CR 66; CL50) — це цементні розчини з добавками полімерів (латексів, вініл ацетатних, поліуретанових емульсій або синтетичних смол).
Полімерні гідроізоляційні матеріали (CL 51) —це акрилові, поліуретанові, силіконові, епоксидні композиції.
Бітумно-полімерні гідроізоляційні матеріали - це композиції на основі бітумів, модифікованих полімерами і каучуками.
Технологія виконання гідроізоляційних робіт
Поверхні будівельних конструкцій, призначені для нанесення гідроізоляції, мають бути незамороженими, жорсткими, плоскими, не містити порожнин, незакритих тріщин, задирок і забруднень.
Для нанесення полімерцементної гідроізоляції основа має бути рівною, чистою, шорсткою, сильно змоченою водою або заґрунтованою. Роботи з улаштування гідроізоляції виконують у такій послідовності:
- - підготовка поверхні;
- - ґрунтування ґрунтовкою Ceresit CT17 за допомогою розпилювача або щітки;
- - приготування розчинової суміші з Ceresit CR 65;
- - нанесення першого шару гідроізоляції в одному напрямку;
- - нанесення другого шару гідроізоляції в напрямку, перпендикулярному до першого;
- - за потреби наносять третій шар гідроізоляційної суміші;
- - нанесення захисного або декоративного покриття;
- - герметизація деформаційних швів.
Суху суміш всипати у чисту воду температурою + 15— +20°С й інтенсивно перемішувати до отримання однорідної маси за допомогою низькообертового дриля з насадкою (не більш, ніж 600 об. хв) . Співвідношення сухої суміші і води від 2,5:1 до 3:1. Розчинну суміш витримують протягом 5 хв ("дозрівання") після чого знову перемішують.
Розчинову суміш наносять на підготовлену поверхню рівномірним шаром за допомогою жорсткої щітки в одному напрямку.
Другий шар гідроізоляції наносять через 3 доби в перпендикулярному до першого шару напрямку. Гідроізоляційне покриття інколи захищають облицювальною плиткою, фарбами.
Рис. 1. Схема стикувань гідроізоляції фундаменту, стін й підлоги
При влаштуванні гідроізоляції із полімерних композицій Ceresit СЕ 49 змішують їх (компоненти смоли і отвердника співвідношенні 1:1), перемішують і впродовж 45 хв використовують. Ґрунтовку використовують Ceresit СЕ 50. У разі потрапляння ґрунтовки в очі потрібно негайно промити водою і звернутися до лікаря.
При влаштуванні гідроізоляції з бітумно-полімерних мастик ґрунтовку використовують Ceresit CP 41, яку розбавляють чистою водою у співвідношення від 1:4 до 1:8. Ґрунтовку наносять щіткою або квачем, а шпаклювальну розчинову суміш за допомогою металевого шпателя або металевої терки. Схеми стикувань гідроізоляції фундаменту, стін і підлоги наведені на рис. 1.
Наступний Урок 8 Організація робочого місця і техніка безпеки