ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 12 Рядові та клинчасті перемички з цегли Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 4  Технологія кладки конструкції з цегли, каменів і блоків

Наступний  Урок 11 Мурування  димових  каналів  та  димарів

Урок 12  Рядові  та  клинчасті  перемички  з  цегли

Перемичка - це частина стіни, яка перекриває віконний або дверний проріз. Якщо перемички несуть безпосередньо навантаження від перекриття, то вони називаються несучими  перемичками, а якщо не несуть навантаження при ширині прорізу - ненесучими .  Перемички  можуть  за  матеріалом  бути залізобетоннми:  збірними та монолітними  та  цегляними: рядовими, клинчастими , лучковими , арочними.
Рядові цегляні перемички виконують у вигляді звичайного мурування на розчинах підвищеної міцності (не нижче марки 25) з прокладанням арматурних стержнів (3) (рис.1, 1). Перед муруванням  такої  перемички встановлюють тимчасову опалубку з дощок завтовшки 40-50 мм, які підтримують стояками (1) (рис. 2). Можна застосовувати опалубку, яка встановлюється у борозни на укіс прорізів. Після зняття опалубки борозни закладаються цеглою.
На опалубку розстилають шар розчину завтовшки 2-3 см, укладають в розчин арматуру діаметром не менше 6мм (кінець її повинен заходити у простінки не менше, ніж 25 см). На кожні 0,25 цеглини стіни повинен припадати один стержень . Мінімальна кількість стержнів має бути три на одну перемичку.

Рис 1.ПЕРЕМИЧКИ, ВИКЛАДЕНІ З ЦЕГЛИ

1 рядовая; 2 — клинчаста заввишки в цеглину; 3 — клинчаста заввишки в 1,5 цеглини

 

КЛАДКА РЯДОВОЇ (а) І КЛИНЧАСТОЇ (б) ПЕРЕМИЧОК

1 - стійки, що підтримують опалубку; 2 — дощата опалубка; 3 — арматурні стержні; 4 — шар розчину;    5 — ряди кладки, що  створюють  перемичку; 6 — п’ята

 Гладкі арматурні  стержні на кінцях повинні мати гаки. Стержням з арматури періодичного профілю гаків не потрібно. Мурують рядові перемички із цілої цегли способом "впритиск" з підрізанням розчину так, щоб ряди перемички збігалися з рядами кладки, стін і простінків, а шви були заповнені розчином. Необхідно виконати не менше 6 рядів звичайного мурування. Опалубку знімають через 8-24 доби.
Кладка  в  перемичці   працює не тільки на стиск, але й на вигин. Тому при незаповнених розчином вертикальних швах кладка може руйнуватися. На  сьогодні  більшість  рядових  перемичок  мурують  з  застосуванням  кутників замість  арматури  ,  цей  спосіб  є  легшим та  не  потребує  установки  опалубки.   Як  це  робиться  при  виконанні лицьової  кладки можна  подивитись в  цьому  відео.


Клинчасті   перемички (рис. 1,  2 і 3) викладають із повнотілої керамічної або силікатної цегли з клиноноподібними швами, товщина яких унизу перемички не менше 5 мм, уверху — не більше 25 мм. Після зведення стіни до рівня перемички викладаємо опорну її частину (п'яту) із підтесаних цеглин за шаблоном. Мурують поперечними рядами  по опалубці (2). Спочатку на опалубці розміщають непарну кількість цеглин з урахуванням товщини швів, щоб закінчити мурування, яке почали одноразово з обох боків, непарною цеглиною - замком. Напрямок швів контролюють шнурком, закріпленим у точці пересікання спряжуючих ліній опорних частин (п'ят).

Як  класти  клинчасту  перемичку  можна  подивитись  у  цьому  відео.


При прогоні більше 2 м мурувати клинчасті перемички не дозволяється. Лучкові  перемички  мають  форму  зрізаного  кола  і  муруються  аналогічно  з  клинчастими.

В  залежності   від  виду  перемички  і  навантаження  вона  може  витримати  різні.  Як  це  відбувається  можна  подивитись  у  цьому відео.

Перевірте  совї  знання /2-3/rjad_kl_perm.mtf

Наступний  Урок 13 Кладка  арок та зведень

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz