Повернутись до Теми 4 Технологія кладки конструкції з цегли, каменів і блоків
Наступний Урок 10 Мурування вентиляціних каналів
Урок 11 Кладка димових каналів та димарів
Димові канали великих печей і плит можуть бути перерізами - 270 х 140 мм (1 х 1/2 цеглини) або 270 х 270 мм (1x1 цеглину).
Спарені димові канали 140 мм на 270 мм
Чотири канали 140 мм на 270 мм
Димарі і вентиляційні канали мурують на тих же розчинах, що і внутрішні стіни будинку. У малоповерхових будинках димарі викладають на глиняному розчині складу 1:3 (глина : пісок), у залежності від жирності глини. У всіх місцях, де дерев'яні частини проходять близько до димарів, влаштовують протипожежні обробки з цегли або азбесту і збільшують товщину стінок каналу. Відстань від спалимих конструкцій до "диму", тобто до внутрішньої поверхні газоходу, повинна бути не менше 380 мм, якщо конструкція не захищена від займання, і не менше 250 мм, якщо захищена.
Димохід біля деревяного перекриття: 1 - несуча деревяна балка; 2-рейка стелі; 3- деревяна стеля; 4-негорюча засипка; 5-незгораюча прокладка з азбесту
Для мурування багатьох каналів в одній стіні користуються шаблонами і буйками у вигляді пустотілих коробів із дощок або інших матеріалів, які фіксують форму каналів, захищають від засмічування, дозволяють краще заповнювати шви кладки. Переріз буйків дорівнює перерізу каналу. Буйки переміщають через 6-7 рядів кладки для того, щоб на швах кладки каналів менше осідала сажа.
Шви у міру зведення кладки при переміщенні буйків затирають швабровкою тобто змочують поверхню каналів водою, розтирають напливи і загладжують шви, і білять, щоб легше було визначити (за наявності копоті) тріщини в трубі.
Шаблони для мурування каналів Швабровка
Після закінчення мурування димарів або каналів, пропускають через них кулю діаметром 80-100 мм, до якої прив'язаний шнур. Місце засмічення каналу визначають по довжині спущеного в нього шнура з кулею. Якщо димохідні канали необхідно зводити в зовнішніх стінах, щоб була хороша витяжка і не було промерзання, то додатково мурують пилястру .
Пілястра (розширення) стіни в місцях димоходів
Якщо в один канал приєднують дві пічки, то необхідно додатково мурувати розсікання
1- масив кладки; 2 - димохід; 3- розсікання
Для хорошої тяги в димарях обовязково розраховують їх висоту відносно конька будівлі за принципом показаним на малюнку
У місцях, розташованих вище покрівлі, на стояку труби влаштовують "видру" шляхом напуску цегли. "Видра" не допускає проникнення дощу і снігу на горище через щілини між трубою і покрівлею. Зовнішню частину димаря мурують на цементному розчині, а внутрішню - на вапняно-цементному.
Конструкція димоходу: 1-оголовок; 2- верхня частина димоходу; 3- видра; 4-оцинкована сталь; 5- цегляна стіна; 6- покрівля; 7-димохід; 8- горищне перекриття
Питання для самоконтролю
- На яких розчинах викладають димовиводи?
- Які конструктивні особливості примикання димарів до деревяних конструкцій?
- Що таке розсікання?
- Що таке видра?
- Чи мурують димовиводи у зовнішніх стінах і як?
Перевірте свої знання /2-3/dimovi.mtf