Повернутись до Теми 11 Технологія мурування стін середньої складності
Попередній Урок 2 Монтаж крупних цегельних блоків та великопанельних стін
Урок 3 Монтаж сантех блоків та сантех кабін
Санітарно-технічні блоки монтують після зведення стін на висоту поверху. Строповка блоку (рис.1) ведеться двохгілковим стропом за монтажні петлі.
Мал. 1 СТРОПОВКА САНІТАРНО-ТЕХНІЧНОГО БЛОКУ
До установки блоку двоє монтажників готують постіль з розчину (мал. 2). На торець встановленого раніше блоку укладають рамку із заглушками, що прикривають канали, і розстилають розчин. Після зняття рамки на опорних ділянках залишається шар розчину товщиною 15...20 мм.
Мал. 2 ПІДГОТОВКА ПОСТІЛІ РОЗЧИНУ ДЛЯ УСТАНОВКИ БЛОКУ
1 — встановлений раніше санітарно-технічний блок; 2 — рамка для розчину; 3 — шар розчину; 4 - заглушки, що закривають канали блоку
Блок, що подається краном, зупиняють в 20...30 см від опори, точно наводять і плавно опускають на підготовлену постіль (мал. 3а). При рихтуванні стежать за точним поєднанням та сполученням верхнього і нижнього блоків. Вертикальність санітарно-технічного блоку контролюють рейкой-відвісом по двох взаємно перпендикулярним граням.(мал.3б)
Мал 3 УСТАНОВКА САНІТАРНО-ТЕХНІЧНОГО БЛОКУ
а— наведення і опускання; б — рихтування і вивіряння; 1 — постіль розчину; 2 - рейка-відвіс
Закінчивши вивіряння, монтажні петлі приварюють до закладної деталі верхнього блоку і виконують розстроповку. Потім стик між блоками ретельно закладають розчином (мал. 4).
Мал 4 ЗАКЛАДЕННЯ СТИКІВ ВСТАНОВЛЕНОГО БЛОКУ
а — зварка заставних деталей; б -~ закладення стику розчином; 1 — монтажна петля; 2 — заставна деталь; 3 — розчин
Використання сантех блоків значно прискорює будівництво.
Санітарно-технічні кабіни (мал. 5) встановлюють по шару піску на перекритті. Стропують кабіни за монтажні петлі чотирьохгілковим стропом. При установці кабіни слідкують, аби поєднувалися з'єднання санітарно-технічних стояків. Рихтовку санітарно-технічних кабін ведуть монтажними ломиками при на стропах. Розстроповку ведуть зі сходів-драбин.
Мал 5 МОНТАЖ САНІТАРНО-ТЕХНІЧНИХ КАБІН
а - підготовка основи (укладання полотнищ руберойду, влаштування піщаної подушки) ; б - прийом і установка кабін; в - рихтування і вивірка г — розстроповка
Монтаж перерахованих вище конструкцій веде ланка з трьох чоловік, один з них виконує обов'язки такелажника.
Наступний Урок 4 Монтаж смітєпроводів