ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 6 Перенесення осей будівлі в натуру Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 16 Монтаж збірних залізобетонних елементів  та геодезичне  забезпечення будівництва

Попередній  Урок 5 Розбивка  будівель  на  місцевості

Урок 6     Перенесення  осей  будівлі  в  натуру

В ході будівництва будівлі система­тично контролюють положення його  несучих конструкцій.   Для цього на дно котловану (ще до монтажу фундаментів), а також на перекриття поверхів, що будуються, переносять розбивочні осі будівлі. 

 

Мал 1.  ПЕРЕНЕСЕННЯ  ВІДВІСОМ РОЗБИВОЧНИХ  ОСЕЙ БУДІВЛІ НА ДНО НЕГЛИБОКОГО КОТЛОВАНУ

] – відвіс - 2 — дроти, що фіксують осі будівлі; 3 — обноска; 4 — штирі, що закріплюють місце розташування фундаментної плити

У  неглибокі котловани осі пере­носять відвісом (мал. 1): по рисках на обносці натягують тонкий  м’який  дріт, що фіксує розбивочні осі будівлі; у точці  пересічення підвішують відвіс, що  проектує  положення осей на дно котловану. 

Пересічення осей закріплюють  сталевим штирем, забитим в грунт. Розміткою визначають контури  фундаментного блоку і місце розташування його фіксують шти­рями.

У глибоких котлованах перенесення осей виконують за допомогою теодоліта (мал. 2). Інструмент встановлюють  над точкою закріпленої осі; хрест сітки ниток зорової труби теодоліта наводять на закріплену точку протилежного кінця осі; повертаючи потім зорову трубу у вертикальній площині, візирний промінь теодоліта переносять на обноску в котловані. При цьому в полі зорової труби теодоліта видно вістря олівця в центрі хреста сітки.

Мал. 2  ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ    ПЕРЕНЕСЕННЯ    РОЗБИВОЧНИХ    ОСЕЙ    БУДІВЛІ  НА ДНО ГЛИБОКОГО КОТЛОВАНУ

1 - точка закріплення осі;  2 - теодоліт;   3, 4 - візирний промінь теодоліта направлений відповідно на обноску на дні котловану і на обноску протилежного кінця осі; 5 — риски в полі зорової труби теодоліта; 6 - риски (відкраска) на обносці; 7 - олівець в полі зорової труби теодоліта

Положення осі на обноску, встановленої  в котловані, закріплюють і фіксують натягнутим дротом. Потім  відвісом положення осі проектують на дно котловану.

На вище розміщені поверхи перенесення осей здійснюють за допомогою теодоліта (мал. 3), який встановлюють над точкою  осі,  що  переноситься. Центр сітки зорової труби суміщають  з рискою осі, закріпленої на цоколі будівлі; повертаючи верти­кально трубу теодоліта, положення осі переносять на верхню частину сті­ни. Винесену вісь переносять на пе­рекриття і закріплюють фарбою.

Мал. 3 ПЕРЕНЕСЕННЯ РОЗБИВОЧНИХ ОСЕЙ НА ВИЩЕРОЗМІЩЕНІ ПОВЕРХИ

а - на поверх, що зводиться; б - на перекриття; 1 - точка, що закріплює подовжню вісь будівлі; 2 - теодоліт; 3 - візирні промені теодоліта; 4 -риски осей, переносимих на поверх, 5 - відвіс; 6 - метр; 7 - точка, що закріплює поперечну вісь будівлі; 8 - риски поперечної осі на цоколі будівлі; 9 — ризики подовжніх осей на цоколі будівлі       

Наступний  Урок 7 Нульовий  горизонт. Передача  відміток

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz