ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 10 Розтилання розчину Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Попередній  Урок 9 Розкладка  цегли  на  стіні

Подача розчину на робоче місце. Виробіток муляра і міцність кладки залежить від правильної підготовки розчинової постелі, яка займає 1/4 об'єму кладки. Розчини, приготовлені на заводах або розчинових вузлах, постачають а автосамоскидах і авторозчиновозах. У зоні дії підйомного крана розчин перевантажують у розчинні ящики-контпейнери, які потім подають на робоче місце муляра . Один ящик розчину витрачається упродовж 40-60 хв. З одного ящика зручно брати розчин при фронті робіт 3-5 м.

Для подачі розчину до місця укладання застосовують також  роздаткові бункера або бадді   за об'ємом 0,6-0,8 м3. Її завантажують розчином, подають краном на робоче місце, установлюють над розчинним ящиком і вивантажують у нього частину розчину. Потім переносять баддю до наступного ящика і таким чином заповнюють 4-5 розчинних ящиків. При транспортуванні розчину на великих відстанях в кузовах самоскидів розчин розшаровується, і в цьому випадку його вивантажують в установку-розмішувач , де розчин перед завантаженням у баддю, перемішується.
Розстилання розчину і розрівнювання по постелі виконує муляр  2-го розряду. Порції розчину, що подаються на стіну лопатою, розстеляють суцільною рівною верстою у вигляді грядки так, щоб укладаючи цеглу, якомога менше  потрібно було розрівнювати розчин кельмою.
При муруванні тичкових рядів зовнішньої версти  розчин розстеляють грядкою на відстані від грані стіни на 10 мм (якщо необхідне повне заповнення швів на лицьовій поверхні кладки) або на 20-25мм, якщо стіни потрібно штукатурити. Рівномірна товщина розчинової постелі утворюється при розрівнюванні розчину ребром лопатки.
При муруванні тичкових рядів внутрішньої версти розчин розстеляють так само, як і для зовнішньої версти.

Розтилання розчину під  тичкову  версту а) зовнішної версти  б) внутрішньої  версти

При муруванні ложкових рядів зовнішньої версти (рис. 54, а) розчин розстеляють грядкою завширшки 100-110 мм і товщиною 20-25 мм на відстані 4-10мм від внутрішньої грані стіни (при муруванні під розшивку) або на 25-30 мм (при муруванні впустошовку).
При муруванні ложкових рядів внутрішньої версти розчин розстеляють так само, як і для зовнішньої версти, відступаючи 10-30 мм від внутрішньої грані стіни.

Розтилання розчину під  ложкову  версту а) зовнішної версти  б) внутрішньої  версти

При муруванні забутки розчин, накиданий між зовнішньою і внутрішньою верстами розрівнюють передньою гранню лопати.
При муруванні стовпів розчин подають на середину стовпа. Потім розрівнюють його кельмою, витримуючи товщину версти до 10 мм відступаючи від краю стовпа на 15-20 мм.

Розтилання розчину під  забутку  та  при  муруванні  стовпів

Необхідно пам'ятати, що якість кладки залежить не тільки від правильності розстилання і розрівнювання   розчину, але і від його властивостей. Наприклад, вапняні, цементно-вапняні або цементно-глиняні розчини мають велику пластичність, тому легко розстеляються і розрівнюються по кладці і рівномірно ущільнюються при укладанні цегли, особливо коли в розчині немає каменів. Цементні розчини менш пластичні, їх важко розстеляти і розрівнювати. Для підвищення пластичності цементного розчину до нього добавляють пластифікуючі  добавки (милонафт, вапно, глину тощо).
Безпосередньо перед подачею на стіну розчин перемішують, щоб він став однорідним, тому що поки він лежить у ящику, важкі частини (пісок) осідають і розчин розшаровується. Для звичайного цегляного мурування рухливість  розчину повинна бути 9-13 см, а для пористої і пустотілої цегли 7-8 см. Як правило, подає розчин, цеглу і розстеляє розчин, муляр 2-го розряду. На ділянках стін з великою кількістю димових і вентиляційних каналів розчин між каналами розстеляється кельмою, причому його беруть з суцільної частки стіни або з внутрішньої версти, куди розчин подають заздалегідь.
Для мурування фундаментів нижче рівня ґрунтових вод застосовують цементний розчин склад 1 : 3 або 1 : 4, а з активними домішками, наприклад, цем'янкою (меленою  цеглою) - 1 : 0,2 : 5. Для мурування в сухих місцях можна використовувати вапняний розчин складу 1 : 3 або 1:4. Для мурування житлових будинків застосовують цементно-вапняний розчин складу 1:2:16 або 1:0,8:7. Для надземних частин одноповерхових будинків можна застосовувати глиняний, розчин складу 1: 0,5 (глина : пісок), гіпсоплити кладуть на гіпсовому розчині складу 1 : 1;1 : 3 (гіпс : пісок).

Питання  для  самоконтролю

  1. Як  розтилають  розчин  під  тичкову  версту?
  2. Як  розтилають розчин  під  ложкову  версту?
  3. Як розтилають  розчин під  забутку?
  4. Як  розтилають  розчин  для мурування стовпів?

Перевірте  свої  знання  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту  /2r/t2/u10/urok_10_roztilannja_rozchinu.mtf

Наступний  Урок 11  Мурування  стовпчиків  під  лаги для  підлоги

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz