ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 10 Вимоги до якості лицьової кладки та техніка безпеки Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 9 Лицьова кладка 

Попередній Урок 9 Облицювання  вимуруваних  стін  та  стовпів

Урок 10 Вимоги  до  якості лицьової  кладки та  техніка  безпеки 

До якості лицювання приділяють, крім основних правил і вимог особливі - до горизонтальності, вертикальності і однакової товщини швів. Цеглини лицьової поверхні повинні мати рівні грані, без обколів, чисту поверхню й однаковий колір і відтінок. Перевіряють якість лицьового мурування виском, будівельним рівнем, правилом (рейкою), шнуром-причалкою, кутником, метром та іншими інструментами. При облицюванні одночасно з муруванням стін використовують розчин марки не нижче 25, а при облицюванні стін приставними плитками застосовують розчин марки не нижче 50, рухомість розчину повинна бути не більше 7 см (занурення стандартного конуса). Товщина швів у лицьовій кладці і при облицюванні плитками повинна бути 10 мм. Всі шви в облицювальній поверхні повинні бути заповнені розчином і розшиті.
Відхилення облицьованих поверхонь від вертикалі не повинні перевищувати для стін із цегли та інших каменів 10 мм на один поверх і 30 мм на весь будинок; для великоблочних стін 10 мм на поверх і 20 мм на весь будинок.
Зазор між 2-х метровою рейкою і облицюванням не повинен перевищувати 3 мм. Вищербини, зазубрини і обколи кутів облицювальних плит на фасадах будинків повинні бути не більш 1-2 мм.
Вимоги до безпеки праці при лицювальних роботах ті ж, що і для мурування стін. Крім того необхідно:

  • —  при роботі з кислотою (для очищення облицювальної плитки застосовують 2-х процентний розчин соляної кислоти) кислоту потрібно лити у воду тоненьким струменем і перемішувати;
  • —  працювати з кислотою в окулярах і брезентових рукавицях;
  • —  при роботі з риштування на різних рівнях не можна розміщати ланки робітників по одній вертикалі. Необхідно залишати розрив не менше 5 м в плані між краями захваток суміжних ланок, розміщених у різних ярусах;
  • —  забороняється облицьовувати стіни, які мають відхилення від вертикалі більше 3 см на поверх;
  • —  забороняється тимчасові кріплення облицювання опиранням у настил.

До початку роботи муляр повинен підготувати робоче місце, перевірити справність інструменту, інвентарю, пристосувань і одягнути спецодяг. При облицюванні ззовні без огорожі слід використовувати запобіжний пояс, який закріплюють стропом до надійних конструкцій. У прорізах зовнішніх стін на період мурування встановлюють огорожу. Підгонку облицювальних виробів, рубання цегли виконують у захисних окулярах. Карнизи будь-якого профілю, які виступають за межі стіни більше 30 см, викладають тільки з зовнішнього риштування.
Продуктивність праці муляра, який виконує лицьове мурування і облицювання стін, залежить від правильної організації праці і робочого місця. На глухих ділянках стін матеріали для облицювання, піддони з цеглою, ящики з розчином розставляють по всій довжині захватки у черговому порядку

Мал.  2  ТИПОВІ СХЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧОГО МІСЦЯ ПРИ ОБЛИЦЮВАННІ

а — глухі ділянки стін; б — стіни з отворами; 1— ящик  з  розчином; — піддон з облицювальними виробами; 3 — піддон з цеглою

На ділянках стіни, яка має прорізи, проти них розміщають мурувальні матеріали, поряд з ними — ящики з розчином. Ширина робочої зони 60-70 см. Щоб муляр не робив  зайвих рухів, матеріали установлюють перпендикулярно і стіни. Запас облицювальних виробів, цегли на робочому місі муляра повинен бути на 2-4 години, а розчину— на одн годину. Упродовж роботи муляр повинен слідкувати е чистотою на робочому місці і достатнім запасом мурувальни матеріалів.

 ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ РОБОТАХ

При    виконанні    лицьової    кладки і облицювання стін необхідно дотримуватись| тих же правил техніки безпеки|, що й при виробництві цегельної|цегляної| кладки.

До початку роботи каменяр повинен    підготувати   місце,   перевірити справність інструменту, інвентарю,  надіти   спецодяг.

Риштування  і підмостки|  (мал.3 )  при   розташуванні настилу  на висоті 1,3 м і вище повинні мати обгороджування   і бортові елементи. Забороняється опи­рати  тимчасові кріплення облицювання на настили і стійки  риштувань або під­мостків.

Мал 3  УСТАНОВКА РИШТУВАНЬ   ПРИ ЗОВНІШНЬОМУ ОБЛИЦЮВАННІ СТІН

1 - дощаті підкладки; 2-черевик; 3-стійки; 4-ригелі; 5-робочий настил; 5-бортове обгороджування

При установці плит зовнішнього облицювання слід застосовувати монтажний   пояс, який закріплюють  стропом до стійких кон­струкцій  будівлі (мал.4 ). У отворах  зовнішніх стін  по ходу кладки встановлюють  обгороджування.   Не допускається переривати кладку, поки   вона не буде виконана урівень з обли­цюванням.

Мал 4  ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ОБЛИЦЮВАННІ СТІН  1 — інвентарне обгороджування отвору; 2 — фал запобіжного поясу; 3 — кладка, що зводиться до рівня облицювання

Підгонку облицювальних виробів  вирубування   цегли ведуть в захисних окулярах . При роботі з підмостків   або риштувань  не слід перенавантажувати  їх   надлишковим  запасом матеріалів кладок (мал.5 ).

Мал 5 ПІДГОНКА ОБЛИЦЮВАЛЬНОЇ ПЛИТИ

Робочий настил підмостків   і риштувань при лицьовій кладці і обли­цюванні  повинен розташовуватися на 15 см нижче викладеної стіни.

Мал 6 УСТАНОВКА МАТЕРІАЛІВ КЛАДОК

1 настил підмостків ; 2 - піддони з цеглою ; 3 - стіна, що зводиться; 4 — ящик з разчином

Завершивши роботу, муляр   при­водить в порядок  робоче місце, прибирає  із стіни матеріали кладок, інструмент; спускається з  підмостків   і   риштувань   лише   по драбинах і капітальним   східцях .

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz