Повернутись до Теми 6 Технологія виконання простих теплоізоляційних і гідроізоляційних робіт
Попередній Урок 8 Організація робочого місця і техніка безпеки
Урок 9 Загальні положення про утеплення фасадів
Відомо, що одним із основних завдань теплозахисту будинку є економія енергії, яка з кожним роком стає дорожчою. Для зменшення втрат її практикується мурування стін полегшених конструкцій, засипка перекриття легкими заповнювачами, а тепер використовують нові технології утеплення фасадів, перекриттів, дахів і перегородок.
Щоб будинок справді був комфортним з погляду теплозахисту, він має відповідати цілій низці вимог, а саме:
- - температура повітря всередині житлового приміщення повинна бути 20-22°С;
- - температура поверхні стін - 16-18°С, а підлоги 22-24°С;
- - відносна вологість повітря 55%;
- - рухомість повітря не більше 0,2м/с (відсутність протягів).
Технологія і послідовність виконання робіт по теплоізоляції включає такі роботи :
- - підготовка поверхонь зовнішніх огороджувальних конструкцій до виконання робіт з утеплення;
- - прикріплення перфорованих цокольних профілів до нижньої частини будинку по його периметру;
- - ґрунтування поверхні зовнішніх огороджувальних конструкцій композицією Ceresit Ст17 або ферозіт грунт 1;
- - приготування клейової розчинової суміші із сухої суміші Ceresit Ст85 і Ст190 або ферозіт 110;
- - нанесення клейової розчинової суміші на поверхні теплоізоляційних плит і приклеювання їх до поверхні огороджувальної конструкції;
- - влаштування деформаційних швів у теплоізоляційному покритті за наявності їх у кладці фасаду;
- - контроль за відхиленнями плит;
- - через 2-3 доби шліфування поверхні пінополісти-рольних плит;
- - закріплення плит утеплювача на огороджувальних конструкціях за допомогою дюбелів, гвинтів із гайками і шайбами через 3 доби після приклеювання плитдо поверхні стіни. Кількість дюбелів використовують, як правило, за кількістю, кутів і один посередині.
Рис 1 Загальна схема утеплення цегляної стіни
Роботи по прикріпленню плит і оздоблювання утеплювача до огороджувальних конструкцій дюбелями виконують у такій послідовності:
- - розмітка отворів, свердління отворів і їх очищення, встановлення дюбелів у отвори, угвинчування кріпильного стержня або забивання розпірного елемента (штифта), щоб не виступав над поверхнею плити більш, ніж на 1 мм;
- - приготування гідрозахисної розчинової суміші із сухої суміші СТ85 або СТ190 і води;
- - нанесення на поверхню утеплювача завтовшки 2 мм;
- - зміцнення торців, у т.ч. по периметру віконних прорізів, за допомогою перфорованих алюмінієвих кутників;
- - приклеювання склосітки та нанесення шар розчину СТ85 смугами;
- - нанесення другого шару гідрозахисної розчинової суміші; .
- - ґрунтування, нанесення декоративного шару і оздоблювання фасаду.
При підготовці поверхні фасаду для утеплення, шар штукатурки, який втратив зчеплення з поверхнею конструкції, видаляють дробоструменним апаратом або зубилами, скарпелями і щітками. Напливи бетону і розчину видаляють електричними молотками, бучардами, зубилами, молотками, сталевими щітками (рис. 2), а тріщини розчищають стиснутим повітрям. Покриття фарб, що мають низьку паропроникність, видаляють піскоструминними апаратами. Основа повинна бути суха, з відхиленням не більше 10 мм по вертикалі.
Великі тріщини і неміцні основи обробляють ґрунто-вальною композицією Ceresit CT17 (рис. 2). Це дає змогу запобігти швидкому висиханню розчину, щоб прикріпити теплоізоляційні плити, і досягти його повної міцності. Після ґрунтування стіни вирівнюють розчиновою сумішшю Ceresit СТ29.
Рис 2 Підготовчі роботи
а) підготовка поверхні річним інсрументом, б) закріплення цокольного проіфлю, в)грунтування поверхні
Для отримання прямої і рівної кромки, а також з метою зміцнення і додаткового захисту від механічних впливів, застосовують цокольні профілі з перфорованими полицями, на які опирається перший ряд утеплювача. Профіль прикріпляють до цоколю будинку на 300-400 мм нижче від перекриття підземного приміщення за допомогою сталевих дюбелів (рис. 2). Для приготування роз-чинової суміші (рис. 3) використовують розчинозмішувачі або низькообертовий дриль із насадкою і пластмасову посудину. Наливають у змішувач чи пластмасову посудину на 1 кг будівельної суміші 250-300 г води, в яку поступово засипають суху суміш і постійно перемішують її. Потім перемішувальний механізм вимикають і розчинову суміш витримують 5 хв у стані спокою (дозрівання). Через 5 хв перемішувальний механізм вмикають знову і перемішують 2 хв., розчинові суміш потрібно використати впродовж 2 годин. Для розріджування готової суміші не можна вводити додаткову кількість води. До місця виконання робіт розчинові суміш подають підйомником або лебідкою з блоками, закріпленими на заданій висоті.
Рис 3 Приготування розчинової суміші
Клейові розчинові суміші наносять кельмою або шпателем на пінополістирольні плити утеплювача одним із способів, які ілюструє рис. 4. взалежності від типу та рівності поверхні.
Рис 4 Нанесення розчинової суміші на пінополістирольні плити: а -маячковий споісб, 2- сміговий спосіб, 3- суцільний спосіб
Рис 5 Нанесення суміші та приклеювання листів
Після нанесення розчинової суміші плиту потрібно відразу ж установити на місце призначення. Ширина швів не повинна перевищувати 2 мм. Плиту утеплювача приклеюють знизу вгору, установивши перший ряд плити на перфоровані цокольні профілі. Для забезпечення щільного прилягання плит до основи використовують дерев'яну напівтерку . Відразу після приклеювання плиту не можна рухати. Відхилення утеплювача по товщині не повинні перевищувати 3 мм. Деформаційні шви заповнюють пінополіетиленовими джгутами. Через 2-3 дні можна приступати до шліфування поверхні і контролю якості .
Для забезпечення більшої надійності і міцності плити їх закріплюють дюбелями через 3 доби після приклеювання.
По торцях утеплювача, у віконних і дверних прорізах, по свіжонанесеному штукатурному шару розчинової суміші СТ85 (по мінеральних плитах - із СТ190) укріплюють кутові профілі з алюмінію з перфорованими полицямиНа теплоізоляційні плити наносять розчинову суміш завтовшки 2 мм і розрівнюють її по площині сталевою теркою зверху вниз з вертикальною смугою завширшки 1,1 м (по ширині скло сітки). По нанесеному і вирівняному шару із розчинової суміші вкладають склосітку з перекриттям суміжної смуги на 100 мм.
Після цього штукатурно-декоративну композицію наносять штукатури.