Повернутись до Теми 9
Попередній Урок 14 Розрахунок плитки для підлоги
Урок 15 Догляд за плитковими підлогами . Усунення дефектів
Догляд за плитковими підлогами. Усунення виявлених дефектів.
Догляд. Завершальний етап настилки підлоги з керамічної плитки - догляд за покриттям. Свіженастланну підлогу закривають шаром тирси і встановлюють огорожу. Через 1 - 2 дні, коли по покриттю можна ходити, починають заповнення швів цементним розчином складу 1: 1. Пластичну суміш наносять на поверхню підлоги і розрівнюють дерев'яним гребком, заповнюючи шви між плитками. Потім підлогу протирають вологою тирсою. Після схоплювання розчину в швах поверхню очищають дрантям, змоченою в 3% -ому розчині соляної кислоти, і промивають водою.
Для оберігання готової підлоги від забруднення при виробництві наступних опоряджувальних робіт її покривають вологою тирсою шаром товщиною 1,5 - 2 см.
Дефекти. Найчастіше дефекти плиткових підлог бувають викликані порушенням технології і відступом від вимог проекту.
Відшарування укладених плиток від розчинного прошарку виявляють простукуванням покриття. Глухий звук говорить про наявність дефектної ділянки в покритті.
Плитки можуть відшаровуватися через наступні причини: ходіння по щойно покладеній підлозі; використання для розчинного прошарку "жирних" цементних розчинів, які піддаються значним усадочним деформаціям; перевищення товщини розчинного прошарку (більше 15 мм), який також володіє усадочною деформацією; укладання плиток на розчинний прошарок, що почав схоплюватися; укладання запилених чи брудних плиток або не зволожених з тильного боку.
Поява суцільних протяжних тріщин в покритті плиткових підлог викликаних відсутністю деформаційних швів в покритті підлог великих приміщень або неправильним примиканням конструкцій підлоги до стін будівлі також цілком можлива.
Відділення покладеної плитки разом з розчином від основи може бути викликане деформацією грунтової основи і укладеній по ньому бетонної підготовки і відсутністю або неправильним виконанням амортизаційного прошарку в конструкції міжповерхових перекриттів, що зазнають динамічних навантаженнь або вібрації. Спочатку плиткове покриття здувається на великій поверхні, а потім відшаровується окремими ділянками від основи.
Руйнування плиток покриття з'являється з наступних причин: збільшена товщина розчинного прошарку; укладка розчинного прошарку на незволожену основу, яка відсмоктує вологу з покладеного прошарку, який не набуває достатньої міцності і руйнується під навантаженням при експлуатації підлоги; якщо тільки що укладені підлоги не покрили шаром зволожених тирси.
Усунення дефектів. Для усунення дефектів потрібно частковий або суцільний ремонт підлог.
Пошкоджені ділянки виявляють зовнішнім оглядом і простукуванням всій площі підлоги. Місця, що підлягають ремонту, розбирають. Спочатку молотком розбивають і видаляють одну плитку, наступні знімають за допомогою скарпеля і молотка. Для повторного використання плиток удари вістря скарпеля направляють по розчину нижче тильної сторони плитки. Залишки затверділого розчину з тильної сторони обережно сколюють ударами зубила і молотка, намагаючись не пошкодити кромок плиток. На розібраній ділянці покриття за допомогою механізованого або ручного інструменту видаляють розчинний прошарок, після чого поверхню основи очищають від сміття й вирівнюють стяжкою з бетону або розчину. При необхідності відновлюють пошкоджену гідроізоляцію.
Рівень відновлюваного підлоги повинен бути однаковим з пов'язаними (неремонтованими) ділянками покриття. Це забезпечується точною підгонкою прошарків у конструкції підлоги під колишні позначки. Укладання плиток і догляд за покриттям виконують у звичайній послідовності.
Перевірте свої знання з даного уроку за допомогою даного тесту /2rl/3r/t9/u15/urok_15_dogljad_za_plitkoju.mtf
Наступний Урок 16 Організація робочого місця при укладанні підлоги та техніка безпеки