Повернутись до Теми 8
Попередній Урок 5 Самовирівнюючі стяжки
Урок 6 Контроль якості виконання підготовчих робіт. Організація робочого мiсця і безпека праці при виконанні робіт
КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ виконання будівельних робіт
Контроль якості виконання будівельних робіт спрямований на забезпечення об’єкта експлуатаційними властивостями, які мають відповідати основним вимогам відповідно до призначення об’єкта.
Контроль якості включає в себе комплекс технічних та організаційних заходів з ефективного управління якістю на всіх стадіях створення об’єкта відповідно до вимог проекту, ПТД, технологічних карт, технічних умов, чинних стандартів, у тому числі:
а) контроль показників якості матеріалів, виробів, конструкцій та устаткування;
б) контроль технологічних процесів;
в) контроль виконання будівельних робіт з точки зору:
- - пожежної безпеки;
- - загрози здоров’ю та безпеці людей;
- - впливу на навколишнє природне середовище;
- - впливу шуму та вібрації;
- - економії енергетичних ресурсів
При виконанні будівельних робіт має здійснюватися моніторинг і контроль умов та чинників, що впливають на якість будівельної продукції, та цілеспрямоване реагування на них відповідно до вимог нормативної та проектної документації
Особливістю підготовчих робіт є те що це так звані приховані роботи , але від якості їх виконання залежить якість кінцевої будівельної продукції. Тому при виконанні підгтовчих робіт здійснюється контроль якості іх виконання.
Конроль може бути
- вхідний;
- операційний
- приймальний
При вхідному контролі особливу увагу звертають на контроль якості матеріалів, що надаються для проведення робіт.
При операційному контролюють хід підготовчих робіт: послідовність дій та операцій, якість виконання проміжних робіт, техніка безпеки при виконанні робіт.
При приймальному контролі виконують оціювання підготовчих робіт. Цей контроль проводиться перед безпосереднім виконанням наступних робіт і забороняється проведення цих робіт без підтвердження якості виконання попердніх прихованих робіт. Приймальний контроль здійснється комісією і його результати заносять до журналу прихованих робіт.
Вжиті заходи щодо усунення виявлених недоліків фіксуються у загальному журналі робіт.
Організація робочого місця при влаштуванні стяжок та підготовчих роботах
При виконанні облицювальних робіт робоче місце організовується так, щоб всі будівельні матеріали, задіяні в роботі, знаходилися в зоні досяжності лицювальника і були якомога зручніше розміщені.
Цементно-піщаний розчин, мастику або склеювальний склад готують в такій кількості, щоб їх вистачило приблизно на 1-1,5 години роботи.
Перевірте свої знання з даного уроку за допомогою даного тесту /2rl/3r/t8/u6/urok_6.mtf
Наступний Урок 7 Тематичне опитування
Наступна Тема 9