ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 5 Техніка безпеки при приготуванні розчинів і мастик Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 5

Повернутись до  попереднього  Уроку 4 Види мастик. Способи приготування мастик на різних основах. 

Урок 5 Техніка безпеки при приготуванні розчинів і мастик

Приміщення, де готують розчини або мастики,  повинні бути обладнані  припливно-витяжною вентиляцією.

До приготування мастик і обслуговування розчинозмішувачів  допускаються особи не молодше 18 років, які  пройшли  навчання і інструктаж на робочому місці про правила техніки безпеки, про особливості роботи і способи зберігання матеріалів, які  застосовуються  для розчинів і мастик.

Електроустаткування pозчинозмішувачів  має бути заземлене. Живлячі дроти ховають  в труби або гумовотканинні рукави і підвішують вище за рівень робочого майданчика на 2,5 - 3 м Очищають, оглядають і ремонтують розчинозмішувачі тільки після зупинки і відключення їх від електромережі. Очищати або розвантажувати  барабан змішувача під час обертання забороняється. При перемішуванні суміші або ремонті змішувача його завантажувальний ківш опускають в нижнє положення. Частини змішувачів, що обертаються або рухомі, повинні мати обгороджування. Інструменти, мастильні і обтиральні матеріали зберігають в металевих ящиках.

При загорянні електроустаткування або кабелю негайно відключають електромережу і вогнище пожежі ліквідовують піском або за допомогою вогнегасника; використовувати воду не можна - вона провідник струму.

Робітники, зайняті приготуванням сухих сумішей, розчинів, мастик, мають бути в спецодягу і в брезентових рукавицях. При приготуванні кислототривких розчинів роботу виконують в окулярах і респіраторах. При попаданні на шкіру рідкого скла, кремнефтористого натрію і фурилового спирту ці місця ретельно промивають водою.

Варильні котли для приготування бітумних мастик на будівельному майданчику розташовують з урахуванням протипожежних вимог - не ближче 50 м від дерев'яних будов і складів. Майданчик, де встановлені котли, захищають. Біля кожного котла має бути комплект засобів пожежогасіння (вогнегасники, сухий пісок, лопати). Над котлами влаштовують навіс, що не згорає.

Кришки котлів для приготування бітумних мастик повинні щільно закриватися. Не допускається заповнювати котел більш ніж на 3/4 його місткості. Наповнювач (цемент, азбест) має бути сухим, інакше можливе переливання мастики через край котла і її загоряння. Мастику в котлі перемішують веслом-мішалкою, а переливають в бачки тільки черпаками з довгою ручкою. Не допускається підвищувати температуру мастики, що розігрівається, вище 220°С. При перегріванні слід збавити вогонь в топці котла і рівномірно перемішати  розплавлену масу.

Приготовану мастику доставляють до робочого місця облицювальника в спеціальних бачках, закритих щільною кришкою і заповнених на 3/4 об'єми. Мастику, що загусла, підігрівають тільки в електричних бачках. Застосовувати нагрівальні прилади з відкритим вогнем заборонено.

При попаданні на шкіру гарячої мастики її змивають теплою водою з милом або ланоліновою пастою. На обпалене місце прикладають примочку з водного розчину марганцевокислого калію, потім змащують вазеліном або спеціальною маззю від опіків.

Перевірте  свої  знаня  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту /2rl/2r/t5/u5/urok_5.mtf

Наступний  Урок 6  Тематичне  опитування

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz