Повернутись до Теми 6 Технологія виконання простих теплоізоляційних і гідроізоляційних робіт
Повернутись до попереднього Уроку 5 влаштування вертикальної гідроізоляції
Урок 6 Приготування мастик і влаштування гідроізоляції
Для гідроізоляції застосовують частіше бітумні мастики, приготовлені з нафтобітуму марки БН70/30 або сплаву бітумів низьких і високих марок з наповнювачем.
Якщо витрати мастик невеликі, то їх готують у бітумо-варочних котлах безпосередньо на будівельному майданчику (рис. 1) з обігріванням будь-яким видом палива, або спеціальної установки (рис. 2) для розігрівання або приготування бітумних мастик, подавання їх по трубопроводах і механізованого нанесення на поверхню, яку ізолюють.
Рис 1 Стаціонарний бітумно-варочний котел
Рис 2 Установка для приготування та подачі бітуму по трубопроводах та механічного нанесення (загальний вигляд)
Рис 2 Установка для приготування та подачі бітуму по трубопроводах та механічного нанесення (схема) 1 — поворотний кран; 2 — двостулкова кришка; 3 — паливний бак; 4 - безкомпрессорна форсунка; 5 - пюк для чищення казана; 6 - топливопровід; 7 - ручний насос; 8 - трап; 9 — казан
Завантажений у котел бітум розплавляють обезводнюють, витримують його при температурі 100°С (якщо на поверхні мастики є піна, отже вода не випарувалась). Потім підвищують температуру бітуму до 180-200°С і додають у котел при безперервному перемішуванні сухий наповнювач (кам'яне борошно) і 3-5% антисептуючих домішок (крем-нефтористий натрій або фтористий натрій - проти гниття). Якщо при завантаженні наповнювача маса починає вспу-чуватися, завантаження необхідно призупинити, поки не зменшиться рівень кип'яченого шару. Після завантаження наповнювача мастику варять до одержання однорідної маси і повного осідання піни.
Мастики під час нанесення її на поверхню повинна мати температуру 160°С.