ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 6 Влаштування грунтових основ під несучі та вирівнюючі шари підлоги Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 4

Повернутись  до  попереднього  Уроку 5 Штукатурка  по  маяках

Урок 6 Влаштування грунтових  основ під  несучі та вирівнюючі шари підлоги

Підлоги одноповерхових та багатоповерхових житлових та  виробничих будівель укладають на грунт, з якого попередньо вилучений рослинний шар.Товщина  рослинного  шару залежить  від  типу  місцевості  і  складає  переважно  від  10 до  50  см.  Товщу ґрунту, що сприймає навантаження від підлоги, називають ґрунтовою  основою.

Поверхню основи під підлоги вирівнюють і ущільнюють, щоб не допустити деформації та пошкодження конструктивних елементів підлоги. При недостатній несучій здатності грунтів основи влаштовують «подушки» з насипного ґрунту, що ущільнюється пошарово. Якщо основа складається з грунтів  що часто  змінюють  об'єм, наприклад, глинистих, які деформуються при відтаванні, то такі грунти замінюють. Якщо це неможливо, то влаштовують утеплюючу подушку зі шлаку або піску, що недопускає  промерзання основи під підлогою.

Горизонтальність ґрунтової основи перевіряють двометровою рейкою  і рівнем . Просвіти між основою і рейкою, що прикладається в будь-якому напрямку, не допускається більше 20 мм. Якщо підлога буде мати ухил, то такий же ухил повинна мати і основа. Точність ухилу контролюють двометровою рейкою-шаблоном, у якого нижня сторона має скіс, відповідний необхідному ухилу.

Перевірка рівності поверхні контрольною рейкою
 Перевірка рівності поверхні контрольною рейкою: а - ґрунтової основи, б - підстиляючого шару (з щебеню, гравію, бетону); 1 - ущільнений грунт, 2 - контрольна рейка, 3 - маяки

На підготовлену грунтову основу укладають підстильний шар з піску, шлаку, гравію, щебеню товщиною 60 - 80 мм. Попередньо забиті в грунт контрольні кілочки - маяки  - фіксують висоту підстилаючого шару. Сипучі матеріали, розвантажені на місці укладання, розрівнюють по смузі укладання, змочують водою і ущільнюють (втрамбовують в грунт) мототрамбовками або катками.

 

По верху укладеного шару щебеню, гравію, шлаку засипають дрібні фракції кам'яних висівок, що заповнюють порожнечі. Рівність підготовленого підстилаючого шару (рис. 26, б) перевіряють двометровою рейкою. Просвіти більше 15 мм не допускаються.

На вивірене і підготовлену основу укладають бетонну підготовку. В якості підготовки (підстилаючого шару) використовують монолітний бетон марки 100-200.

Перевірити  свої  знання  з  даної  теми  можна  задопомогою  даного  тесту /2rl/2r/t4/u6/urok_6.mtf

Наступний  Урок 7  Влаштування несучих  шарів  під  підлоги по  грунту 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 141

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz