ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 1 Облицювання поверхонь азбестоцементними листами Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми  12  Технологія лицювання вертикальних поверхонь керамічними та іншими плитками

Урок 1   Облицювання  поверхонь  азбестоцементними листами

Азбестоцементні листи, деревоволокнисті  плити, листи  з декоративного паперовошаруватого пластика, панелі з синтетичних матеріалів, плити з природного каменю і інші великорозмірні вироби використовують для внутрішнього  оздоблення  приміщень. Такі вироби встановлюють на розчинах або мастиках або закріплюють профільованими розкладками за допомогою шурупів.

Починають роботу з розбивки  поверхні, тобто визначення положення стиків майбутнього облицювання і місць установки кріпильних деталей. На основі  розмітки вироби розкроюють за допомогою ножівки, враховуючи при цьому симетричне розташування швів в облицюванні.
Плоскі азбестоцементні листи з обробленою лицьовою поверхнею застосовують для облицювання стін і перегородок. Розміри листів,  в мм: довжина - 2000-3600, ширина - 800-1500, товщина - 4-12.
Закріплюють такі листи за допомогою профільних розкладок (мал. 1), що декоративно оформляють стики облицювання. Згідно з розміткою крейдяним шнуром на поверхні стіни відмічають розташування розкладок і місце розташування пробок 3 для їх кріплення. У місцях установки пробок электродрилем свердлять отвори діаметром 10 мм  і завглибшки не менше 40 мм. Відстань між отворами для пробок 400 - 500 мм. Замість  пробок  можна  використовувати стандартні  дюбелі (наприклад 6Х60мм) Після забивання дерев'яних пробок по лінії розмітки встановлюють розкладки, закріплюючи їх до пробок шурупами 2. Кріплення розкладок може бути потайним або відкритим.

Закрепление раскладками крупноразмерных облицовочных изделий

Мал. 1. Закріплення розкладками великорозмірних облицювальних виробів : а - верхньої кромки, б - кромок суміжних листів, в - кромок листів зовнішнього кута, г - при сполученні з підлогою, д - кромок листів внутрішнього кута;

1 - облицювальна азбестоцементна плита, 2 - шуруп, 3 - дерев'яна пробка; розкладки для окантовки, 4 - верхньої кромки, 5 - кромок на площині, 6 - зовнішнього кута, 7 - нижньої кромки, 8 - внутрішнього кута
 

При потайному кріпленні (мал. 2, а) спочатку встановлюють і закріплюють розкладки. Потім в їх пази заводять кромки азбестоцементних листів, що закривають голівки кріпильних шурупів. При відкритому кріпленні (мал. 2, б) голівки кріпильних шурупів видні на поверхні облицювання. По ходу облицювання встановлюють розкладки, що затискають кромки встановлених листів, після чого розкладки кріплять шурупами.
При облицюванні рівних поверхонь, наприклад у великопанельних будівлях, азбестоцементні листи  кріплять  без розкладок на шурупах по заздалегідь встановлених пробках (мал. 2, в). Отвори під шурупи просвердлюють в плитах заздалегідь. Діаметр отвору має бути на 2 мм більше товщини шурупа. Це попередить викривлення листів при температурних деформаціях.

Крепление плоских асбестоцементных плит
Мал. 2. Кріплення плоских азбестоцементних плит : а - розкладками потайне, б - розкладками відкрите, в - без розкладок;
1 - контур із закріплених розкладок, 2 - плита, що заводиться між кромками розкладок, 3 - потайні шурупи, 4 - розкладки, що закріплюють встановлені плити, 5 - плита, що заводиться в паз розкладки, 6 - відкриті голівки шурупів, 7 - плінтус, 8 - дерев'яні пробки, стрілками показаний напрям установки плит

Азбестоцементні листи кріплять також на мастиці КН- 2. Для цього поверхні заздалегідь провішують. При місцевих нерівностях поверхні встановлюють тимчасові, а потім і постійні маяки з цементного розчину (мал. 3).
Облицовка стен асбестоцементными плитами на растворе и закрепление их распорками

Мал. 118. Облицювання стін азбестоцементними плитами на розчині і закріплення їх розпірками:

1 - поверхня, підготовлена під облицювання, 2 - причальний шнур по верху облицювальної панелі, 3 - смугові маяки, 4 - точкові маяки, 5 - плити, встановлені на розчині, 6 - телескопічні стійки інвентарних розпірок, 7 - притискна рейка, 8 - гвинтові притиски

Такі маяки виконують у вигляді смуг 3 шириною близько 8 см, що проходять по контуру встановлюваних панелей. Їх доповнюють точкові маяки 4 з розчинів лепков шириною 15-20 мм. Відстань між маяками 30-40 см Товщина маяків фіксує рівень поверхні облицювання (без урахування товщини листів і шару мастики).

На затверділу поверхню маяків і на тильну сторону листів шпателем наносять мастику шаром 2-3 мм. Потім листи притискають до основи і закріплюють інвентарними розпірками 6.
Шви в облицюванні з листів, закріплених до пробок або приклеєних мастикою, мають ширину до 10 мм. Закладають їх розчином або мастикою того ж складу, що і для кріплення листів, але густішій консистенції. Для кольорових швів підбирають наповнювача необхідного кольору.

Перевірте  свої  знання  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту /4rlr/t12/u1/urok_1_azb_listi.mtf

Наступний  Урок 2  Облицювання  поверхонь  деревоволокнистими   листами

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz