ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 6 Облицювання глазурованою плиткою на мастиці Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 10

Попередній  Урок 5  Облицювання  полістирольною  плиткою

Урок 6  Облицювання  глазурованою  плиткою  на  мастиці

Глазуровані плитки, наклеєні на мастику, мають міцніше зчеплення з основою, чим укладені на прошарок з цементно-піщаного розчину. Ця властивість мастик особливо важлива при наклеюванні плиток в приміщеннях, схильних до різких перепадів температур, вібрацій, а також при облицюванні великопанельних стін і перегородок з офактуреною (гладкою) поверхнею.

На полівінілацетатній мастиці (ПЦ) облицьовують поверхні цегляних і бетонних стін і перегородок. Їх заздалегідь обштукатурюють цементно-піщаним розчином.

Поверхні залізобетонних і гіпсобетоних панелей, якщо є дрібні нерівності, вирівнюють полівінілацетатною мастикою або полімерцементним розчином. Для цього поверхні заздалегідь грунтують 7-8% -ним розчином полімерцементної дисперсії (мал. 1, а). Потім на поверхню напівтерком, наносять полівінілацетатну мастику: приставляють напівтерок з мастикою до низу стіни і з натиском ведуть від низу до верху, загладжуючи западини і раковини.

Поверхні під облицювання повинні мати вологість не більше 8% (гіпсобетонні не більше 12%).

Перед початком облицювання, починаючи від середини стіни, насухо розкладають плитки і визначають їх число в ряду. Встановлюють маякові плитки. При облицюванні невеликих поверхонь, наприклад квартир, досить чотирьох маякових плиток - по одній в кожному кутку.

Починають укладання плитки з нижнього горизонтального ряду, що спирається на рейку, укладену на рівні чистої підлоги. Тильну сторону плиток для кращого зчеплення з мастикою грунтують 10% -ним розчином полівінілацетатної дисперсії або зволожують шаром мастики ПЦ, яку накладають лопаткою і тут же скидають назад в ящик. Потім на тильну сторону плитки лопаткою або зубчастим шпателем наносять мастику ПЦ шаром 2-5 мм (мал. 1, б). Плитку (з мастикою на тильній стороні) прикладають до поверхні, що погрунтована, і щільно притискують, поєднуючи верхню грань з причальним шнуром (мал. 1, в). При цьому під плиткою не повинно залишатися порожнеч і повітряних пухирів. Надлишки мастики, видавлені при осадженні плитки, підрізують лопаткою, після чого поверхню облицювання відразу ж очищають вологим дрантям.

Укладка плитки на мастике

Мал. 1. Укладання плитки на мастиці: а - вирівнювання поверхні полімерцементним pозчином, б - нанесення мастики на тильну сторону плитки, в - установка плитки; 1 - поверхня, вирівняна полімерцементним pозчином, 2 - напівтерок, 3 - невирівняна поверхня стіни, 4 - шар мастики, 5 - зубчастий шпатель, 6 - опорна рейка, 7 - причальний шнур; стрілка показує напрям руху напівтерка

Шви між укладеними плитками мають бути не більше 2,5 мм. Їх тимчасово залишають незаповненими, щоб схоплювався прошарок. Через 1-2 дні шви заповнюють цементно-піщаним розчином (складу 1:2) або декоративною мастикою під колір плитки.

На мастиці ПЦ без попередньої підготовки можна облицьовувати поверхні, пофарбовані  нітрофарбою, масляною, водоемульсійною і іншими фарбами. Мастику не можна розбавляти водою.

На карбоксилцементно-піщаній мастиці (КЦП) поверхні облицьовують  так само, як і на мастиці ПЦ. Поверхні стін і перегородок перед облицюванням грунтують 3% -ним водним розчином клею КМЦ. Плитку встановлюють після висихання грунтовки. На тильну сторону плиток (без попереднього грунтування) наносять мастику шаром 3-5 мм. Укладають плитку, щільно притискаючи до поверхні. Сліди мастики на лицьовій поверхні очищають дрантям, змоченим у воді.

Життєздатність мастики КЦП 7 год. Розбавляють мастику що загусла  3% -ним , водним розчином клею КМЦ.

Незаповнені шви облицювання через один-два дні закладають цементним розчином або декоративною мастикою.

На мастиці "Синтелакс" бетонні, гіпсобетонні і азбестоцементні поверхні стін і перегородок облицьовують, заздалегідь грунтуючи  водним розчином мастики "Синтелакс", розбавленим в співвідношенні 1:1. На тильну сторону плитки мастику наносять зубчастим шпателем шаром 3 мм. Технологія укладання плитки така ж, як і при використанні інших мастик. Через добу після облицювання шви заповнюють цементно-піщаним розчином.

По ходу облицювання на мастиках систематично перевіряють якість приклеювання плиток : вони повинні прилягати до основи усією поверхнею. На поверхні не допускаються сколи плитки, тріщини, плями, патьоки розчину. Шви мають бути прямолінійні, однакової ширини і заповнені розчином або мастикою. Малюнок облицювання повинен відповідати проекту

Перевірте  свої  знання  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту   /2rl/3r/t10/u6/urok_6_oblicjuvannja_na_mastici.mtf

Наступний  Урок 7  Розрахунок  необхідної  кількості плитки  для   стін

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 3
    Гостей: 3
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz