ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 12 Номенклатура фуг для затирання Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 13 Технологія  лицювання  вертикальних  поверхонь з  використанням  сухих  будівельних  сумішей та  сучасних   технологій

Попередній   Урок 11 Укладання керамічних плиток на вертикальну поверхню на сухих сумішах

Урок 12 Номенклатура фуг для затирання

Завершальним процесом укладання плитки є затирка швів - фугування. До цієї простої , на перший погляд, дії потрібно підійти з усією відповідальністю. Як би не була правильно і рівно покладена плитка, недбалість у виборі затирочної суміші здатна звести нанівець всі попередні зусилля. Якщо ж затирка (фуга) підібрана і виконана правильно, вона підкреслить красу кахлів і виграшно позначиться на загальному вигляді приміщення. За якими критеріями треба вибирати гарну затірку?

Як вибрати затірку для плитки за складом?
Існує два види затирки  - на основі цементу і на основі епоксидних смол.
Затірки на основі цементу являють собою однокомпонентну суху суміш, яку перед використанням розводять водою. До складу такої затирки може входити пісок. Її слід використовувати для швів, ширина яких становить більше 3 мм Вузькі шви затирають фугою без піску.

Роботу з цементною фугою швидко освоїть будь-який початківець майстер. Приготування суміші допускає незначні відхилення від пропорцій, заміс "на око". Якщо щось не вийшло на певному відтинку роботи, суміш можна зняти і виконати затирку заново.
Проте є великий недолік у затирочних сумішей на основі цементу. Контакт з водопровідною водою призводить до того, що по швах утворюється темний наліт іржі, починає поширюватися цвіль. Для очищення в хід йдуть сильнодіючі хімічні й кислотні речовини, однак це мало допомагає. Крім того, шви між плиткою від такого "догляду" знебарвлюються і руйнуються.

Виробники рекомендують обробляти цементну затірку антибактеріальними та протигрибковими просоченнями.
Щоб підвищити міцність цементного затірки, суху суміш замість води розводять рідким латексом. Можна купити вже готову до використання цементну або латексну фугу, тільки така коштує дорожче, ніж суха затирка.

 

Епоксидні затирання - це двокомпонентні суміші, до складу яких входять епоксидні смоли і затверджувач. Якщо порівнювати епоксидну і цементну фуги, то це "небо і земля". Епоксидка, як його коротко називають майстри, щільна і міцна, не вбирає вологу, не обсипається, стійка до грибка, нормально переносить зустріч  з  агресивноїю побутовою  хімією , з роками не втрачає своїх властивостей. Виробники обіцяють тривалий термін служби - до 50 років. Не думаю, що хтось перевіряв епоксидну затірку на міцність так довго, адже бажання зробити новий ремонт і все поміняти настає набагато раніше.

З епоксидною фугою самостійно працювати можна, але для початку варто потренуватися на маленькій ділянці, щоб "набити руку" і приступити до обробки більш об'ємної площі. Але все таки краще запросити фахівця, зауважу - не просто плиточника, який звик працювати з цементними розчинами, а спеціалізується на епоксидних фугах. Справа в тому, що така робота має свої тонкощі. Епоксидна затирка в'язка, а зафуговати шви потрібно в швидкісному режимі, так як вона швидко застигає. При попаданні на плитку епоксидку відразу відтирають, - трохи прогавив момент, і через 20 хвилин доведеться користуватися кислотним розчинником. Замішувати компоненти затирання треба малими порціями і робити це не "на око", а в точних пропорціях.
Затірки на основі епоксидних смол люди користуються набагато рідше, адже вони в десятки разів дорожче цементних. Проте, з практичної сторони, довговічність і інші властивості цієї затирання виправдовують вкладені кошти.

Як вибрати затірку для плитки за кольором?
Декоративне оздоблення завжди мала велике значення, не є винятком і вибір кольору затірки.
Щоб правильно вибрати затірку для плитки, потрібно враховувати кольору як самої плитки, так і всієї кімнати. Якщо до кахлю підібрана контрастує затірка, вона повинна гармоніювати з будь-якими відтінками, присутніми в обробці приміщення.

Щоб виділити кожну плиточку, краще підбирати фугу темнішу, ніж кахель. Якщо затірка світліше плитки, візуально все буде зливатися. Для обробки невеликої плитки оптимальним буде вибір однотонної або ж безбарвної прозорою фуги. До речі, остання має одну особливість. Вона відображає колір елемента, що знаходиться поруч. Якщо виконується затирка зеленої плитки, прозора фуга виглядає, як зелена. Якщо кахель червоний, то затирка відображає червоний колір. Тому, прозорий склад - це кращий варіант для обробки мозаїчних панно, коли в загальній картині присутній плитка декількох кольорів.

Універсальною, придатною до будь-якого відтінку, кахлю, є фуга білого кольору. Але вона абсолютно не годиться для підлогової плитки, так як буде постійно затиратися. На підлогах краще використовувати нейтральні спокійні тони: сірі, коричневі, сіро-блакитні.
Фарби в епоксидних фугах стійкі до стирання і вигорання. Вони зберігають свій первинний колір протягом довгих років. Вибір кольорів і відтінків в епоксидних затирках досить великий. Про палітрі затерли на основі цементу цього, на жаль, не скажеш.

Щоб правильно вибрати затірку для плитки за кольором, купуйте все разом. Або ж беріть з собою окремий екземпляр кахлю, якщо він вже куплений і ви вирушаєте в магазин за затіркою. Тільки маючи перед очима обидва предмета, ви не помилитеся у виборі

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz