Повернутитсь до Теми 5
Урок 2 Інструменти і інвентар для приготування розчинів. Правила приготування розчинів вручну
Якісний розчин - запорука надійності і облицювання. Неправильно зроблений заміс або використання компонентів неналежної якості призводить до значного скорочення терміну служби облицювання або взагалі робить неможливим його експлуатацію.
Пісок повинен використовуватися чистий: сторонні включення послаблюють розчин і, відповідно, всю конструкцію. Перед застосуванням, його необхідно просіяти, щоб позбутися сміття, грудочок глини та дрібного щебеню.
Розчини для облицювальних робіт готують централізовано на розчинних заводах (вузлах). При значній відстані споруджуваного будинку від розчинного вузла, а також при невеликому обсязі облицювальних робіт розчин готують у пересувних розчинозмішувачах циклічної дії СО-46А і СО-26Б (рис. ). Вони складаються їх однооснго візка 1, на якій встановлені змішувальний барабан 2 з лопатевим валом 3 і відкидний гратами 4, редуктор 6 і двигун 7. Обидві моделі розчинозмішувачів мають барабан місткістю 80 л. Обсяг готового замісу змішувачів 65 л, продуктивність 2 м3 / год. Розчинозмішувач СО-46А працює від електродвигуна 7, а СО-26Б - від двигуна внутрішнього згоряння.
Рис. . Пересувні розчинозмішувачі СО-46А (а) і СО-26Б (б): 1 - одноосний візок, 2 - змішувальний барабан, 3 - лопатевий вал, 4 - відкидна решітка, 5 - ручка, 6 - редуктор, 7 - електродвигун, 8 - двигун внутрішнього згоряння
Приготування розчинної суміші в розчинозмішувачах включає дозування вихідних матеріалів, завантаження їх у барабан змішувача і перемішування суміші протягом 1 - 2 хв до отримання однорідної маси. Завантажують змішувальний барабан вручну або ковшем-підйомником, розвантажують приготовлену суміш поворотом рукоятки барабана.
Невеликі порції розчину готують безпосередньо на робочому місці лицювальника в розчинозмішувачі СО-23Б з відкидними лопатями (рис), що складається з верстата і двох тачок 4 з бункерами, що повертаються навколо своєї осі. Верстат розчинозмішувача являє собою трубчасту раму 1, на якій шарнірно закріплений електродвигун 2 з редуктором. На валу редуктора закріплені дві обертові лопаті 5. Нерухома лопать 6 укріплена на корпусі редуктора. У робочому положенні лопаті змішувача опущені, в неробочому - підняті.
Рис. .Розчинозмішувач СО-23Б з відкидними лопатами: а - в робочому положенні, б - в неробочому положенні; 1 - трубчаста рама, 2 - електродвигун з редуктором, 3 - опущені лопаті, 4 - тачка з бункером, 5 - обертові лопаті, 6 - нерухомі лопаті
Готують розчинну суміш у змішувачі СО-23Б в певній послідовності: встановлюють тачку з бункером на підніжки трубчастої рами; заливають воду в бункер і завантажують частину віддозованого сипучого матеріалу (в'яжучого з заповнювачем); опускають лопаті змішувача в бункер, включають електродвигун і завантажують решту віддозованого сипучого матеріалу при обертових лопатях; піднімають лопаті змішувача через 1,5 - 2 хв після перемішування, і електродвигун автоматично відключається. Тачку з приготовленою сумішшю розчину відвозять на робоче місце лицювальника, встановлюють іншу тачку, після чого весь цикл повторюється.
Місткість бункера розчинозмішувача 110 л; обсяг готового замісу 90 л; час перемішування 105 с, з них 70 з після закінчення завантаження; продуктивність до 1,5 м3 / год.