Повернутись до Теми 8 Технологія виконання бутового та бутобетонного мурування
Попередній Урок 2 Бутове мурування під лопатку
Урок 3 Бутове мурування під залив
Бутове мурування "під заливку" виконується з рваного бутового каменю або булижного каменю, не підбираючи їх і не викладуючи верстових рядів. Мурування зводять в опалубці, яку встановлюють у траншеях (рис. 1). Якщо ґрунт щільний, то при глибині до 1,25 м можна мурувати і без опалубки, врозпір зі стінками траншей.
Рис. 1. Кладка "під заливку": 1 — укладання каменя і защебенення пустот, 2 - заливання рідким розчином, З - укладання наступного ряду, 4 — перевірка горизонтальності мурування, 5 -рівень, 6 -рейка-правило, 7 - опалубка (форма)
Перший шар бутового каменю висотою до 20-25 см укладають на суху основу без розчину в розпір зі стінками і ущільнюють трамбівками. Далі заповнюють усі проміжки між каменями дрібним камінням або щебенем (1). Укладений шар каменю заливають рідким жирним розчином (2), так щоб усі пустоти були заповнені. Наступне мурування виконують таким же чином: горизонтальними рядами висотою 20-25 см, заливаючи розчином кожний ряд кладки. Цей спосіб мурування допускається тільки для споруджування фундаментів будівель висотою не більше 10 м і тільки на ґрунтах, які не просідають.
Рис. 2. Мурування з віброущільненням: 1 — Укладання каменя "насухо" з розщебенюванням пустот, 2 - ущільнення розчину вібратором, 3 - укладання каменя під лопатку, 4 — опалубка(форма), 5 - шар розчину, б - поверхневий вібратор
.
Мурування з використанням віброущільнення (рис. 2) має міцність на 25-40% більше міцності кладки, яка виконана способом "під лопатку". Мурування виконують в опалубці або врозпір зі стінками траншеї у щільних грунтах. Перший ряд укладують насухо, пустоти між каменями заповнюють щебенем, а потім розстеляють розчич шаром 4-6 см установлюють поверхневий вібратор і ущільнюють мурування до тих пір поки розчин не перестане проникати в кладку. Тоді укладують на розчині наступний ряд каменя способом "під лопатку", покривають його розчином і знов вібрують. Щоб надати декоративну поверхню бутовим стінам, застосовують циклопічну кладку: для лицьової поверхні кладки підбирають околоті камені, розташовуючи їх у верстових рядах так, щоб із швів між ними одержати рисунок. Ці шви роблять випуклими (шириною 2-4 см) і розшивають. Застосовують також циклопічне облицювання бутової кладки плитняком після її зведення.
Перевірте свої знання /2-3/but-kladka/pid_zaliv.mtf
Наступний Урок 4 Бутобетонне мурування