ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 5 Монтажно-підйомні механізми. Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до   Теми 10 Стропальні та монтажні  роботи в будівництві

Повернутись  до  попереднього  Уроку  4 Види  монтажних  кранів

Урок 5 Монтажно-підйомні  механізми та  устаткування

Монтажні блоки (рис. 1) призначені для піднімання і переміщення вантажів та зміни напрямку руху канатів. За кількістю роликів монтажні блоки поділяють на одно- (а) і багатороликові (б), а за конструкцією захватного органу - з сергою і гаком. Однороликові  блоки  застосовують для піднімання легких вантажів, багатороликові - для важких вантажів. Блоки    використовувані при монтажних робо­тах, забезпечують паспортом, де вказані вантажопідйомність і дата випробування.

Мал 1.БЛОКИ  а ~ однороликові; 6 — багатороликові;  1 — проушини; 2 — корпус; 3 — ролик; 4 — вісь; 5 — крюк

Поліспаст (мал. 2) — це сис­тема рухливих  і нерухомих бло­ків, сполучених сталевим канатом. Кожен ролик рухливого   блоку дає виграш в силі в 2 рази, але  в стільки ж раз зменшується швидкість і час підйому вантажу. Число роликів в рухомому і нерухомому блоках від 1 до 7. Їх застосовують самостійно або ж вони входять до складу вантажопідємних    машин.

Мал. 2м ПОЛІСПАСТ  а - підйом вантажу; б - загальний вигляд; 1 - нерухомий блок; 2- сталевий канат; 3 — пересувний блок; 4 - вантаж

Домкрати — це невеликі переносні механізми для підйому і переміщення конструкцій на невелику висоту.

Рейкові домкрати (мал. 3) складаються з корпусу, де розміщується зубчаста передача з рухливою рейкою, що має вгорі голівку, а внизу — «лапу». Під вантаж підводять голівку або лапу і обертанням рукоятки його піднімають. У піднятому положенні зубчасту рейку утримує гальмо, що складається з «собачки» і храповика. Максимальна вантажопідйомність   рейкових   домкратів —10 т, а вантажопідйомність «лапи» на 50% менша.

Мал. 3  РЕЙКОВИЙ ДОМКРАТ

1 — корпус; 2 — рукоятка; 3 — гальмо; 4 — голівка; 5 — зубчаста передача; 6 — підіймальна "лапа"

Гвинтові домкрати (мал. 4) мають корпус з гайкою вгорі, в яку входить гвинт з опорною голівкою. Переміщення гвинта виконують рукояткою з тріскачкою. Вантаж піднімають, повертаючи рукоятку ломиком. При цьому домкрат має бути встановлений вертикально (без перекосу), аби не погнути гвинт. Вантажопідйомність гвинтових домкратів до 20 т.

Мал 4 ГВИНТОВИЙ ДОМКРАТ  1 - корпус; 2 - -гайка; 3 -винт; 4 — голова; 5 — рукоятка з тріскачкою

Гідравлічні домкрати (мал. 5) виготовляють з вбудованим насосом або підключають до насоса. У обох  випадках рідина, перекачана  плунжерним  насосом з ре­зервуара в циліндр, висуває пор­шень   з вантажем. При опусканні вантажу  поворотом вентиля рідину повертають в резервуар, при цьому поршень домкрата вирушає вниз. Вантажопідйомність  домкратів 50...300 т.

Мал. 5  ГІДРАВЛІЧНІ ДОМКРАТИ  а) з вбудованим насосом, б) підключені  до  насосу

1 -— корпус; 2 — спусковий кран; 3 — резервуар плунжерного насосу; 4 — рукоятка насоса. 5поршень; 6 — манометр; 7 — ємкість для масла; 8— рукава від насоса

Лебідки — це механізми для підйому і переміщення вантажів. Їх випускають з ручним або електричним приводом.

Ручна  важільна  лебідка   (мал.6)  складається з корпусу, усередині  якого знаходиться   тяговий механізм, сполучений  з  рукоятками переднього і заднього ходу.  Закріпивши лебідку, похитуванням   рукоятки протягують канат з вантажем   через тяговий меха­нізм в корпусі. Такі лебідки мають вантажопідйомність до 3 т.

Мал. 6 РУЧНА   ВАЖІЛЬНА ЛЕБІДКА

а — загальний вигляд; б — закріплення при підйомі вантажу;  1— крюк для закріплення, 2-канат, 3-телескопічний ричаг; 4 - рукоятка заднього ходу; 5 - канат з крюком; 6 - корпус з блоком; 7-лебітка, 8- блок 9 — вантаж, що піднімається

Лебідка з ручним приводом (мал.7) складається з двох щік, що  утворюють   станину,  в  якій  закріплений   барабан, що обертається, з намотаним сталевим канатом. Обертання бара­бана здійснюється двома рукоят­ками через систему зубчастих  коліс. Закріпивши лебідку, обертанням рукоят­ки намотують канат з вантажем. Гальмування  забезпечується храповиком з собачкою або стрічковим гальмом. Вантажопідйомність лебідок до  10 т.

Мал. 7 ЛЕБІДКА З РУЧНИМ ПРИВОДОМ  

1 — станина; 2— стрічкове гальмо; 3 — рукоятка; 4— зубчаста передача; 5 - "собачка"; 6 ~ храповик; 7- барабан для намотування канату

Лебідки з електричним приводом (мал. 8) мають зварну раму, на якій встановлені барабан із сталевим канатом, електродвигун з редуктором, гальмівний пристрій і пульт управління.

Електродвигун через редуктор приводить  в обертання барабан із сталевим канатом. При опусканні вантажу  вал електродвигуна обертається у зворотний бік. Електричні лебідки випускають одношвидкісними або багатошвидкісними, вантажопідйомністю  до 40 т.

ЛЕБІДКА З ЕЛЕКТРИЧНИМ ПРИВОДОМ

1 — станина; 2 — електродвигун; 3 — пульт управління; 4 — редуктор, 5 – барабан  з  канатом 

Обслуговують лебідки робітники , що  пройшли  спеціальне навчання.

Наступний  Урок 6 Безпечне  стропування конструкцій

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz