ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 5 Самовирівнюючі суміші Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми 8

Попередній  Урок 4  Сухі  стяжки

Урок 5 Самовирівнюючі  суміші

Самовирівнюючі суміші для підлоги, звані ще нівелірами - це особливі будівельні склади, призначені для вирівнювання поверхні. З їх допомогою можна привести в належний стан як дерев'яні, так і бетонні поверхні. Основні особливості самовирівнювальних сумішей наступні:

  •     вони використовуються виключно для створення базового шару, але не є фінішним покриттям
  •     з їх допомогою можна нівелювати тільки невеликі (кілька міліметрів) перепади по висоті ( є виключення).

Для чорнового вирівнювання використовують грубі розчини (дивіться  Урок 3).

Більшість фахівців рекомендують перед заливкою самонівелюючих  мас використовувати спеціальні ремонтні склади. Це дозволить істотно скоротити витрату дорогого нівеліра.

Якщо говорити узагальнено, то існує два основних види сумішей, призначених для вирівнювання: цементні і ангідридні (гіпсові). Суміші на цементній основі можна використовувати скрізь. Товщина шару, що вирівнює в даному випадку може становити від двох до п'ятдесяти міліметрів. Невелика товщина дозволяє істотно скоротити технологічне час витримки покриття. Однак цементні склади набагато дорожче гіпсових. Зате гіпсові мають обмеження по використанню і можуть застосовуватися виключно в сухих приміщеннях. Шар наливної підлоги в даному випадку може бути куди більше - 20 ... 100 міліметрів (мінімум 10). Але час висихання гіпсової суміші куди більш тривалий.

Вибираючи конкретний варіант для житлового приміщення, ви можете віддати перевагу цементним складам і використовувати їх абсолютно скрізь або ж розділити приміщення на вологі (кухня, ванна і так далі) і сухі (житлові кімнати). У випадку, якщо ви вирішите використовувати різні типи сумішей, пам'ятайте про необхідність влаштування компенсаційного зазору в місцях їхніх стиків.

Вибираючи сьогодні нівеліри для підлоги, складно не розгубитися в різноманітті виробників. Тим не менш, на ринку існує ряд пропозицій, які стабільно користуються споживчим попитом. Серед них можна відзначити самовирівнюючі суміші для підлоги Knauff. В асортименті цієї компанії існує кілька подібних пропозицій, серед яких виділяється серія Кнауф-Боден. У цій серії представлені суміші, в основі яких - високоміцний гіпс.

До складу суміші також входять модифікуючі добавки і кварцовий пісок. Використовувати такі стяжки можна в приміщеннях, де рівень вологості не перевищує нормальний. В результаті вирівнювання зазначеними сумішами основа  виходить  придатна для будь-яких відомих на сьогоднішній день фінішних покриттів. Використання високоміцного гіпсу дозволяє отримувати стяжку, міцність якої перевищує цементну.

Самовирівнюючі суміші для підлоги Ветоніт також технічно набагато краще стандартної цементної стяжки. У складі суміші обов'язково є відповідні присадки, за рахунок яких і забезпечується відмінна рівність і швидке затвердіння поверхні. Природно, існує кілька пропозицій від компанії Ветоніт.

Для вирівнювання ангідритових, цементо-піщаних і бетонних основ  призначені і самовирівнюючі суміші для підлоги Церезіт. Наприклад, Церезіт СN69або  Церезіт СN 72  Момент "Рівне підлога" , Будмайстер "Долівка-108"  і  "Долівка-118", Артисан  (С-40, С-41,С-42), Полімін (ЛЦ-4, ЛЦ-5, ЛЦ-8), Ферозіт 400  та ін.Ці  суміші  призначені  лише  для  вирівнювання  підлоги  і неможіть  бути  використані як  фінішне  покриття.

Основа  під  нівеліри  має  бути  суха і  міцна. Пил, бруд  жирові  та  масляні  плями  видаляють. Поверхню  перед  нанесенням  нівеліру  обовязково  грунтують та  дають  просохнути не  менше  4  годин. 

Далі  приступають  до  приготування  суміші.  Суміш  затворяють  чистою  водою з  температурою 15-20 градусів з  розрахунку вказаного  на  мішку  суміші. Як  правило  це  близько 0,15-0.2 л  води  на 1   кг суміші. Пропорцію  води  слід  витримувати  дуже  чітко  інакше  суміш  може  вийти  занадто  густою або занадто  рідкою. Суміш    ретельно  перемішують  в  пластиковій  тарі до, даючи  суху  суміш  у  воду, після  цього  витримують  у  спокої  5 хв, після чого  знову  перемішують.Використання  суміші можливе  протягом  30 хв. Приготовлену  суміш  виливають на  підготовлену  основу та  ріномірно розподіляють  по  поверхні  будь-яким  зручним  інструментом (гумовою  планкою,  шпателем та ін) . Після цього  проводемо  видалення  бульбашок  повітря з  суміші жорстким гольчастим  валиком.Через 3- 8  годин (різні суміші) можливе  технічне  пересування  по  поверхні.Облицювання  поверхні  клеями  на  водній  основі  можливе  через  72 години на органічних  розчинниках  через 7 діб.

Робота  по  заливанню  підлоги  декими  сумішами   показано  на  цих  відео

Перевірте  свої  зання  з  даного уроку  за  допомогою  даного  тесту  /2rl/3r/t8/u5/urok_5.mtf

Наступний  Урок 6 Контроль  якості  підготовчих робіт

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz