Повернутись до Теми 12 Технологія лицювання вертикальних поверхонь керамічними та іншими плитками
Попередній Урок 5 Облицювання стін за допомогою шаблонів
Урок 6 Особливості лицювання фасадів
Перед тим, як приступити до облицювання фасаду раніше вимурованої будівлі необхідно зробити провішування площини, щоб визначити положення лицьової поверхні облицювання і при необхідності вирівняти окремі місця, де є великі западини (ямки), які вирівнюють розчином, а горби зрубують. Провішування стін виконують окремо на кожній ділянці, обмеженій горизонтальними, виступаючими за площину фасаду поясками, наприклад, між цоколем міжповерховим пояском. Провішування (рис. 1) починають з розмітки проектних осьових ліній: осі пілястр, прорізів, виступів. Основні лінії виносять на всю висоту будівлі від карниза до цоколя. Спочатку провішують зовнішні кути і площини стін, а потім укоси прорізів. Після провішування до стін прикріпляють маячні вертикальні рейки-порядівки, розташовуючи їх на відстані 10-15 м одна від одної, і на них роблять розмітку всіх рядів облицювання, щоб помістилось ціле число плиток або половинок. Одночасно встановлюють: (рис. 1, б) горизонтальні порядові рейки (1) з розміченими вертикальними швами між плитками облицювання. Рейки закріплюють на костилях (4).
Мал. 1 Схема провішування стін перед зовнішнім облицюванням: а - схема натягування дротів і
розташування висків (цифри 1,2,3,.. і т.д. відзначають точки встановлення виска; АА1, ББ1, ВВ1; — точки закріплення горизонтального дроту), б — схема провішування:1 - порядові рейки, 2 — висок, 3 - стіна, 4 — костиль, 5 - поверхня стіни
Якщо облицювальні плитки передбачено кріпити на цементний розчин, то роблять додатково насікання (якщо потрібно), змітають пил і змочують поверхню в гарячу пору року. А якщо плитки передбачено кріпити спеціальними скобами або гачками, то їх до початку облицювання закладають у стіну.
Підготовка облицювальних виробів до встановлення полягає в тому, що її перед початком роботи сортують і комплектують за марками, номерами і рядами облицювання у відповідності до монтажної схеми. При сортуванні облицювальні плитки підбирають за тоном фарбування і розміром. Різнотонність плит облицювальної поверхні не повинна бути помітна на відстані 10 м. Плити повинні бути рівними без дефектів. Якщо потрібно, їх розрізають на необхідну ширину або висоту.
КРІПЛЕННЯ НА КЛЕЙ За своєю технологією цей спосіб практично не відрізняється від облицювання керамогранитом внутрішніх стін і підлог. Єдина відмінність полягає у виборі склеювальних складів. Вони мають бути стійкими до дії довкілля, перепадів вологості і температури
ПРИСТРІЙ ВЕНТФАСАДІВ З КЕРАМОГРАНИТА Цей спосіб хороший тим, що його простіше виконати своїми руками, причому, додатково утеплює стіни будівлі. Це перевага властиво усім видам вентильованих фасадів. Коротко опишемо, як відбувається облицювання фасаду керамогранитом - технологія такої обробки вже давно відпрацьована. По суті, уся конструкція складається з несе каркаса, що кріпиться до стін, до якого монтуються керамогранитные плити. Якщо ви хочете утеплювати будівлю, то до стін додатково кріпиться один або два шари утеплювача, а між ним і облицюванням оставляется проміжок.
Перевірте свої знання з даного уроку за допомогою даного тесту /4rlr/t12/u6/urok_6_fasadi.mtf
Наступний Урок 7 Знаходження дефектів та обробка лицювань