ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Основна документація на будівельно-монтажні роботи Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Основна  документація  на  будівельно-монтажні  роботи

Будівництво здійснюється відповідно нормативних документів, до яких належать Будівельні норми і правила (БШП) (СНиП), нормативні документи органів державного нагляду та нормативні документи окремих міністерств і відомств. З 1992 року в Україні вводяться в дію Державні будівельні норми (ДБН), а з 1993 року видається Перелік нормативних документів у галузі будівництва, що діють на території України.          ;
Технічну документацію розробляють проектні організації. Будівельно-монтажні організації одержують її від замовника. До складу проекту зведення будівель входять: генеральний план, архітектурно-будівельне вирішення, конструкції залізобетонні, конструкції металеві тощо. Заводи виготовляють конструкції і відправляють на об'єкт разом із заводськими паспортами (на залізобетонні конструкції), сертифікати (на металеві), відомостями, накладними на відвантажені конструкції.
Виробничу документацію ведуть інженерно-технічні працівники будівельної організації, а при безпосередньому виконанні будівельно-монтажних робіт — майстри й виконроби. Одним з основних документів кожного об'єкта є загальний журнал робіт, який відображає послідовність, строки виконання умови та якість робіт. Після закінчення будівництва і здачі об'єкта в експлуатацію журнал робіт пред'являють робочій комісії, яка складає акт про приймання об'єкта в експлуатацію. Після цього журнал передається замовнику. У процесі монтажних та інших робіт складаються акти на сховані роботи (гідроізоляцію, зварні роботи, герметизацію тощо). До виробничої документації належать також журнали реєстрації інструктажу з техніки безпеки, перевірки знань безпечних методів і прийомів робіт, протоколи навчання і присвоєння кваліфікаційних розрядів, акти про нещасні випадки тощо.
Документація для організації будівництва і виконання робіт охоплює:
                 - Проект організації зведення будівлі (календарний план, генеральний план, схеми, відомості про обсяг будівельно-монтажних робіт, графіки потреби в матеріалах, механізмах, робочих кадрах тощо).
                  -Проект виконання робіт на зведення будівель розробляє будівельна організація на основі проекту організації будівництва. Він охоплює: календарний план виконання робіт або сітковий графік, будгенплан, графік надходження матеріалів, механізмів і графіки руху робітників тощо.
Календарний план виконання робіт охоплює:

  • -  підготовчі роботи (під'їзди, тимчасові будови тощо);
  • -  роботи нульового циклу (планування, риття котлована та інші роботи до рівня першого поверху);
  • -  роботи, пов'язані зі спорудженням наземної частини будівлі (мурування, монтаж стін, вікон, дверей, влаштування покрівлі тощо);
  • -  опоряджувальні роботи (влаштування підлоги, штукатурення, фарбування);
  • -  благоустрій (влаштування вимощення, асфальтових доріжок, висаджування дерев тощо);
  • -  спеціальні роботи (опалення, вентиляція водопровід тощо).

Будівельний генеральний план (рис. 1) призначений для організації будівництва і створення безпечних умов праці робітників. Він є частиною проекту виконання робіт.

Рис 1  Будівельний  генеральний  план

Технологічні карти розробляються на складні роботи.
Типові технологічні карти містять:

  • -  характеристику частин будівлі;
  • -  плани і розрізи будівлі;
  • -  послідовність виконання робіт, поділ будівель на захватки;
  • -  схеми організації робочих місць;
  • -  вказівки щодо раціональних прийомів робіт і використання малої механізації;
  • -  вимоги до якості і вказівки щодо техніки безпеки.

Карти трудових процесів розробляються на основі досвіду роботи передових бригад і новаторів виробництва .
Графік виконання робіт розробляють разом із технологічною картою монтажу або мурування будівлі, у якому вказано назва робіт, обсяг робіт і склад ланки, яка буде виконувати цю роботу.
Робоче креслення-це зображення будівель і споруд у масштабі з необхідними розмірами, які дають можливість зводити їх у натурі. При виконанні кам'яних робіт користуються планами на кожний поверх, розрізами, монтажними схемами (рис. 2) і специфікаціями .

Рис 2  Монтажна  схема

План поверху (рис.3) являє собою горизонтальний розріз будинку на рівні вікон і дверей. На планах цегляних будівель указують: товщину стін і перегородок; розміри приміщень у чистоті; ширину віконних і дверних прорізів; місцезнаходження і розміри вентиляційних каналів.

Рис 3 План поверху

Розрізи (рис. 4) - зображення будівлі, мислимо розчленовані вертикальною площиною звичайно по сходовій клітці. На розрізах цегляних будівель указують: глибину і відмітку закладення фундаменту; висоту приміщень віконних і дверних прорізів; відмітку вкладених перемичок, міжповерхових перекриттів, сходових маршів і площадок.

Рис 4 Розріз


Монтажні схеми-це креслення для укладання збірних конструкцій в проектне положення. На схемах указують маркіровку збірних елементів, їх кількість і прив'язування до координаційних осей будівлі.
У робочих кресленнях подається специфікація, у якій вказують кількість необхідних матеріалів і деталей.
Проект, кошторис, (запланована вартість будівництва) і проект виробництва робіт являються технічною документацією на будівництво і виробництво будівельно-монтажних робіт.

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 11
    Гостей: 11
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz