ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 2 Облицювання поверхонь деревоволокнистими плитами Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись  до  Теми  12  Технологія лицювання вертикальних поверхонь керамічними та іншими плитками

Попередній  Урок 1 Облицювання  поверхонь азбестоцементними  плитами

Урок 2 Облицювання поверхонь деревоволокнистими плитами

Деревоволокнисті  тверді плити з лакофарбним покриттям (з водостійких емалей)  або  без  них застосовують для облицювання приміщень з підвищеною вологістю, наприклад, ванні кімнати, кухні. Розміри плит, мм: Довжина - 1200-2700, ширина - 1000-1700, товщина - 2,5-6. Лицьова поверхня плит гладка або рифлена у вигляді вертикальних смуг або квадратів.


Деревоволокнисті  плити наклеюють на мастиці до бетонних, обштукатурених або дерев'яних поверхонь. Основа для наклеювання плит має бути рівною (допускаються просвіти при накладенні двометрової рейки не більше 1 мм), очищеною від пилу і сухою (вологість до 6%).


Плити розкроюють за допомогою ножівки з дрібними зубами або лінолеумного ножа з лінійкою після того, як визначать рівень верху облицювальної панелі і місце розташування стиків. Наклеюють плити на мастиках КН- 2, бітумно-силікатною, вапняно-бітумною і на эпоксидно-куперсольному клеї ЭКЦ. Якщо використовують мастику КН- 2, поверхню, що підлягає облицюванню, грунтують складом з 1 мас. ч. мастики КН- 2 і 10 мас. ч. розчинника (суміші етилацетату з бензином). Поверхню, яку  грунтують , вирівнюють шпаклюванням з мастики КН- 2 і цементу (склад 1:1) за допомогою гумових або пластмасових шпателів. Потім зашпагльовану основу просушують протягом 6-12 ч.


Перед наклеюванням на тильну сторону  плит наносять тонкий шар мастики КН- 2 і витримують до повного висихання. Потім мастику наносять на стіну і повторно на тильну сторону плит. Витримавши 10-15 хв, встановлюють плити, щільно притискаючи їх до стіни інвентарними розпірками. Знімають розпірки через добу, щоб плити міцно приклеїлися до основи.


Шви шириною 3-5 мм попереджають деформацію плит при перепадах температури. Завершує облицювання закладення швів лаковим або кольоровим шпаклюванням, приготованим на основі дисперсії ПВА.

Листи декоративного паперошаруватого пластика з глянсовою або матовою поверхнею і з різноманітною гамою кольорів і малюнків використовують для внутрішньої обробки приміщень. Розміри листів, мм: довжина - 400-3000, ширина - 400-1600, товщина - 1-3.


Листи паперошаруватого пластика приклеюють мастикою КН- 2, КН- 3 або клеєм 88Н, змішаним з порошком каоліну в співвідношенні 1:1.


Основи для наклеювання листів - бетон, азбестобетон, гіпсобетон, обштукатурені і інші поверхні. Вони мають бути рівними і вологістю не більше 8%.


Облицювання починають з розбиття поверхні - визначення місця розташування стиків наклеюваних листів. Відповідно до розбиття пластик розкроюють (мал. 1, а) електропилою (пачкою до трьох листів) або ножівкою (поштучно). Кромки зачищають рубанком, тильну сторону листів для отримання   шорсткості обробляють шліфувальною шкіркою.

Облицовка стен бумажно-слоистым пластиком

Мал. 1. Облицювання стін паперово-шаруватим пластиком : а - розкрій листів, б - нанесення мастики на тильну сторону листів, в - наклеювання листів, г - притирання листів до основи; 1 - планка направляюча, 2 - розкроювані листи, 3 - пачка листів для розкрою, 4 - електропила, 5 - підкладка, 6 - шар мастики, 7 - шпатель, стрілками показаний напрям притирання наклеюваного листа

За добу до наклеювання поверхню, що підлягає облицюванню, і тильну сторону заготовлених виробів грунтують мастикою КН- 2 або КН- 3 шаром завтовшки не більше 1 мм. За 20-30 хв до наклеювання на основу і тильну сторону листів повторно наносять шар мастики (мал. 1, б) дерев'яним або пластмасовим шпателем. Перевіривши мастику "на відлипання", приступають до наклейки.


Якщо використовують клей 88Н, змішаний з каоліном, то цю суміш консистенцією густої сметани наносять на обидві склеювані поверхні кистю або шпателем. Товщина шару суміші 0,5-0,7 мм. Після нанесення суміші листи відразу приклеюють до основи.


Наклеювати листи починають з одного з кутів приміщення (мал. 1, в). Кожен лист акуратно приставляють до стіни, не допускаючи перекосів, і з силою притирають сухим дрантям спочатку по середині (показано стрілками), потім від середини - управо і вліво, після чого уздовж кромок (мал. 1, г). Між наклеєними листами залишають проміжки шириною 5-20 мм, забарвлювані водоемульсивною фарбою або які закриваються розкладками.
Для надійного приклеювання листи паперошаруватого пластика на добу притискують інвентарними розпірками.

Перевірте  своїзнаня  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту /4rlr/t12/u2/urok_2_der_paneli.mtf

Наступний  Урок 3 Облицювання  поверхонь паперовим пластиком, плитами з каменю  та вініловими панелями

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz