Повернутись до Теми 14
Попередній Урок 1 Способи провішування рядів колон
Урок 2 Підготовка поверхонь до лицювання, улаштування тимчасових маяків. Технологія лицювання колон
До початку робіт необхідно:
- перевірити виском вертикальність граней колон;
- підготувати поверхні граней - зрубати нерівності, закласти западини цементним розчином;
- встановити на гранях колони (вгорі і внизу) тимчасові маяки з плитки на гіпсовому розчині.
Установку маяків 2 (мал. 1, а) починають з верху колони, відкладаючи від її осі половину ширини b грані і додаючи товщину S шару облицювання. Цей розмір закріплюють маяком і переносять виском для установки маяка 5 в нижній частині колони.
Мал. 1. Установка маяків (а) і облицювання колон (б) по дерев'яних рейках: 1 - колона, 2,5 - верхні і нижні маяки, 3 - інвентарний маяк для кріплення виска або причального шнура, 4 - причальний шнур, 6 - висок, 7 - опорна рейка, 8 - нижній ряд облицювання, 9 - фанерована поверхня, 10 - дуговий рейкотримач, 11 - рейки, встановлені по виску, 12 - прошарок розчину; b - ширина грані колони, s - товщина шару облицювання.
Між верхніми і нижніми маяками на гранях колони натягують вертикальні шнури 4, фіксуючи ребра облицювання. Закріплюють шнури до штирів, що забиті в колону або до інвентарних маяків 3, приморожених до граней колони гіпсовим розчином. Встановивши маяки і натягнувши шнури уздовж ребер облицювання розкладають насухо плитки першого ряду, щоб визначити необхідну кількість цілих і неповномірних плиток. Неповномірні плитки укладають симетрично осі колони.
За відсутності підлог перший ряд плиток спирають на горизонтальну рейку 7, встановлену на рівні відмітки чистої підлоги. Плитку укладають "шов в шов" тими ж прийомами, що і при облицюванні стін. У кутах укладають фасонні кутові плитки або плитки із завалом.
Для прискорення облицювання на гранях колони встановлюють по виску рейки 11 (мал. 1, б), закріплені дуговими рейкотримачами 10. Кромка внутрішньої чверті рейок розташовується урівень з облицьовуваною поверхнею. При укладанні плитки рейки виконують роль шаблону.
Для облицювання ряду колон маяки встановлюють в крайніх колонах. Між верхніми 3 (мал. 2) і нижніми 1 маяками натягують дріт 2, закріплений штирями. Від вертикально натягнутого дроту відходять шнури 4, фіксуючи положення верхніх і нижніх маяків на проміжних колонах ряду.
Мал. 2. Закріплення маяків і причальних шнурів для облицювання подовжнього ряду колон : 1, 3 - нижні і верхні маяки на крайніх колонах, 2 - дріт, фіксуючий вертикальне ребро облицювання, 4 - причальні шнури, 5 - маяки проміжних колон, 6 - верх облицювальної панелі
При облицюванні декількох рядів колон маяки ставлять на крайніх колонах поперечних і подовжніх рядів. Між встановленими маяками натягують шнури, що визначають положення маяків на проміжних колонах. В точках перетину шнурів у проміжних колон закріплюють вертикальні шнури з вантажем. Вони фіксують грані майбутнього облицювання.
Встановивши на гранях колон маяки і вертикальні шнури, приступають до облицювання одного або відразу декількох колон. Закінчивши облицювання однієї грані колони на висоту до 1,2 м, починають облицьовувати суміжну грань. Укладання крайніх плиток, що утворюють кут, перевіряють косинцем. Облицювання другої і наступних граней періодично контролюють рейкою з рівнем.
При облицюванні поверхонь заввишки більше 1,2 м роботи ведуть з інвентарних подмостей або столиків.
Наступний Урок 3 Особливості лицювання кргулих та багатогранних колон