ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 15 Дефекти поверхні Їх пошук та виправлення Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 13 Технологія  лицювання  вертикальних  поверхонь з  використанням  сухих  будівельних  сумішей та  сучасних   технологій

Попередній Урок 14 Догляд за  керамічною  плиткою

Урок 15 Дефекти  поверхні Їх пошук та  виправлення

Усунення дефектів. При облицюванні стін і перегородок можливі наступні дефекти.

Відшаровування плиток від прошарку розчину виникає в результаті усадки при твердненні потовщеного шару розчину або застосування жирних розчинів (з великим змістом терпкого). Такі ж ушкодження відбуваються при різкому нагріві фанерованої поверхні, що знаходиться в місцях розташування опалювальних приладів, а також із-за брудної, погано очищеної від пилу тильної сторони плиток.

Відшаровування облицювання разом з прошарком розчину відбувається при нерівномірному осіданні будівлі, вібраційних коливаннях конструкції, хисткості основи.

Наскрізні тріщини у фанерованій поверхні можуть з'явитися по лінії швів або через облицювальну плитку в результаті осадових деформацій будівлі.

Спотворення малюнка, укладання дефектних плиток виникають в результаті неякісного виконання облицювання.

Виявлені дефекти облицювання усувають. Ділянки облицювання біля дефектних місць перевіряють простукуванням. Виявлені при цьому плитки, що відшарувалися, обережно знімають, щоб не пошкодити і використовувати повторно. Дефектні плитки (з тріщинами, відбитими гранями та ін.) віддаляються по частинах за допомогою скарпеля або зубила. Плитку, що видаляється, вибивають невеликими шматочками від середини до країв, щоб не пошкодити грані суміжних плиток. Якщо на місці плиток, що відстали або пошкоджених, зберігся міцний прошарок розчину, то її не видаляють, щоб не допустити відшарування сусідніх ділянок облицювання. При наклеюванні плиток на шар мастики стежать, щоб їх лицьова поверхня не виступала з площини облицювання. Плитки, що відшарувалися, при невеликому об'ємі робіт встановлюють на густотертих білилах, світлих емалевих фарбах або на синтетичних мастиках ПЦ і КЦП. Порожнечі в прошарку розчину заздалегідь закладають розчином, щоб наклеювані плитки прилягали усією тильною поверхнею.

Пошкоджені місця облицювання, укладеного на глинобитумной мастиці, виправляють. Для цього полум'ям паяльної лампи плитку прогрівають протягом 0,5 хв. Потім кінцем шпателя або стамески плитку відділяють від прошарку. Для повторного використання знятих плиток залишки мастики із стіни видаляють дрантям, змоченим в гасі або водному розчині оцту (100-125 г оцту на 0,5 л води).

Обробка фанерованої поверхні. Облицювання очищають від потьоків розчину і мастики. Сліди розчину видаляють, протираючи лицьову сторону спочатку вологим, а потім сухим дрантям. Забруднення мастикою очищають дрантям, змоченим в гасі, скипидарі або іншому розчиннику. Потьоки затверділого розчину або мастики не можна зіскоблювати ножем або іншими твердими предметами, щоб не подряпати лицьову поверхню

Шви заповнюють цементним розчином складу 1: 1 або 1: 2 незалежно від того, на мастиці або на розчині встановлені плитки. Порцію розчину накладають на дерев'яну терку з робочою поверхнею з губчастої гуми або на шпатель, обтягнутий гумою. Потім рухом терки або шпателя вздовж і поперек шва розчин вмазують в поглиблення між плитками.

Розчини для закладення швів, приготовані на білому портландцементе або з добавкою вапнякового борошна, малопомітні на поверхні з білої глазурованої плитки. Для контрасту шви на лицьовій поверхні заповнюють кольоровими розчинами. З білим кольором облицювальної плитки добре гармоніюють розширені шви зеленого кольору, з блакитною глазурованою плиткою - шви білого кольору.

Після заповнення швів облицювання захищають від забруднення при виконанні наступних обробних робіт. Для цього її поверхню заклеюють папером або покривають тонким шаром гіпсового або крейдяного тіста, що видаляється при остаточному очищенні лицьової сторони облицювання.

 

Під якістю облицювання розуміють її відповідність робочим кресленням і вимогам Будівельних норм і правил (СНиП Ш- 21 - 73 "Обробні покриття будівельних конструкцій"). При контролі якості фанерованої поверхні перевіряють відповідність матеріалу і малюнка облицювання проекту. Шви мають бути заповненими, прямолінійними, взаємно перпендикулярними і мати однакову ширину. Поверхні, фанеровані одноколірними виробами, мають бути однотонні, а оброблені плитами з природного каменю - мати плавний перехід відтінків. Фанерована поверхня має бути жорсткою, без тріщин, плям, потьоків розчину і мастики. Сколы кутів більше 0,5 мм не допускаються. Відхилення розмірів фанерованих поверхонь від тих, що допускаються не повинні перевищувати величин, встановлених СНиП III - 21 - 73 (мал. 128). Простір між стіною і укладеною плиткою має бути повністю заповнений розчином, а плитки, укладені на мастиках або клеях, прилягати до основи усією поверхнею.

Рис. 128. Допускаемые отклонения при облицовке стен керамическими (в числителе) и полистирольными (в знаменателе) плитками
/Мал. 128. Відхилення, що допускаються, при облицюванні стін керамічними (у чисельнику) і полістиролами (у знаменнику) плитками

На якість облицювання впливає ретельність закладення неполномерных плиток і укладання плиток в місцях пропуску труб (мал. 129, а). Кромки неполномерных плиток Ц мають бути рівними, з однаковою товщиною швів. Каналізаційні випуски (мал. 129, б) облицьовували, Встановлюючи плитки вертикально 9 і похило 6.

Рис. 129. Сопряжение облицовки с трубопроводами {а) и с канализационными выпусками (б): 1 - пропуск трубы через швы между плитками, 2 - то же, между кромками плиток, 3 - то же, через отверстие в плитке, 4 - канализационный выпуск, 5 - опорный уголок, закрепленный к стене, 6, 9 - плитки, уложенные наклонно и вертикально, 7 - канализационный стояк, 8 - неполномерные плитки
/Мал. 129. Сполучення облицювання з трубопроводами {а) і з каналізаційними випусками (б) : 1 - пропуск труби через шви між плитками, 2 - те ж, між кромками плиток, 3 - те ж, через отвір в плитці, 4 - каналізаційний випуск, 5 - опорний куточок, закріплений до стіни, 6, 9 - плитки, укладені похило і вертикально, 7 - каналізаційний стояк, 8 - неполномерные плитки

Якість облицювання оцінюють на "відмінно", "добре" і "задовільно". Якість виконаного облицювання вказують в журналі робіт на об'єкті і в наряді бригади плиточників.

 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz