ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 1 Зміст, послідовність і правила виконання робіт з підготовки поверхонь Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 4

Урок 1 Зміст, послідовність і правила виконання робіт з підготовки поверхонь Готовність приміщень до облицювальних робіт

Готовність приміщень до облицювальних робіт

До початку облицювальних робіт повинні бути закінчені всі загальнобудівельні та спеціальні роботи (пристрій покрівлі, встановлення віконних і дверних коробок в отворах стін, прокладка санітарно-технічних систем, прихованої електропроводки), підготовлені склади для зберігання оздоблювальних матеріалів, встановлені підйомники для вертикального транспортування вантажів, а також установки для прийому і приготування розчину.

Облицювальні роботи в п'ятиповерхових будинках починають з верхніх поверхів, а в будівлях вище п'яти поверхів - з нижніх, за умови, щоб над  приміщення де  проводять  облицювальні  роботи  було змонтовано не менше двох поверхів і забезпечено захист виконаних робіт від пошкоджень.

Облицювання вертикальних поверхонь виконують до влаштування покриття підлог. Конструктивні елементи, що підлягають облицюванню, повинні бути жорсткими і не мати відхилень від вертикалі більш установлених норм.

Канали в місцях пропуску труб зашпаровують врівень (на одному рівні) з поверхнею з стіни або перегородки. На поверхні стін, де проходять димові або газові канали, і на інші місця, схильні до коливання температур, повинна бути натягнута і надійно закріплена металева сітка, що виходить на 15 см за межі зони, схильною перепаду до  температур.

До вертикальних металевих поверхонь, що підлягають облицюванню, повинні бути приварені арматурні стержні і по них натягнута сталева сітка.

До влаштування  плиткових і мозаїчних підлог повинні бути також закінчені всі загальнобудівельні та спеціальні роботи, які могли б пошкодити покриття готових підлог. До влаштування підлог приступають після облицювання стін і закінчення підготовки поверхні під фарбування. Основа під підлоги повинна бути жорсткою і рівною; товщина розчинного прошарку, на яку укладають плитку, не повинна перевищувати 15 мм. Основи під підлоги у ванних кімнатах і в інших подібних приміщеннях повинні складатися з гідроізоляції та покладеної по ній цементній стяжці.

До влаштування підлог на сходовому майданчику приступають після установки сходових огороджень, укладання проступків по щаблях маршу і закладення бетоном місць сполучення ліфтової шахти з сходовим майданчиком.

Приміщення будинків у міру завершення будівельно-монтажних робіт здають за актом під облицювання. Облицювальники, приймаючи конструкції, що підлягають облицюванню, перевіряють якість підготовленої поверхні і, якщо виявлені дефекти, вимагають їх усунення. Якісно підготовлена поверхня гарантує довговічність облицювального покриття.

Підготовка поверхні під облицювання. Загальні відомості.

Міцність і довговічність облицювання значною мірою залежать від якості підготовки основи. Якщо поверхня основи забруднена, зменшується міцність зчеплення з виконаного облицювання і  основи та  вона разом з прошарком (розчином або мастикою) буде відшаровуватися від основи.

Підготовка поверхні під облицювання і укладання підлог з плитки передбачає виконання таких операцій:

  • очищення поверхні від патьоків розчину, бруду з одночасним сколюванням опуклостей і горбів;
  • закладення западин, дрібних нерівностей з подальшим очищенням поверхні від цементної плівки або насічки борозен на її поверхні;
  • очищення поверхні від пилу, промивку її водою, усунення масляних плям і ґрунтування підготовленій поверхні цементним молоком або іншими складами (наприклад, водним розчином дисперсії ПВА).

Перед облицюванням вертикальних і горизонтальних поверхонь перевіряють їх рівність, визначають рівень верхнього покриття підлоги і закріплюють його на стінах приміщення.

Поверхні стін і перегородок, що мають відхилення від допустимих розмірів, підлягають виправленню.

Основа під підлоги  повинна бути жорсткою, з міцною і рівною поверхнею, виконаної з шару бетону або розчину. Ділянки основи, що мають дефекти, виправляють.

Основи для влаштування підлог, що забезпечують стік рідин, влаштовують із заданим ухилом. Необхідний ухил підстави перевіряють пробної поливанням води, виявлені западини (місця застою) зашпаровують розчином.

При невеликих обсягах роботи або при усуненні дефектів лицювальники влаштовують гідроізоляцію і ведуть укладання цементно-піщаної стяжки.

Перевірте  свої  знання  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту /2rl/2r/t4/u1/urok_1.mtf

Наступний  Урок 2 Характеристика поверхонь, якi підлягають облицюванню. 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz