ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 2 Такелажні пристосування, канати і ланцюги Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до   Теми 10 Стропальні та монтажні  роботи в будівництві

Попередній  Урок 1 Вантажозахватні  пристрої

Урок 2 Такелажні пристосування, канати і ланцюги

До такелажного пристосування належать вантажні захватні пристрої (захвати, стропи і траверси), які призначені для закріплення вантажівок до робочих органів вантажопідйомних машин за допомогою кілець, петель або гаків (див. урок 1).
При виконанні такелажних робіт (зчіплювання і відчіплювання вантажів) застосовують канати і ланцюги. Канати за матеріалом поділяють на конопляні, синтетичні (високої міцності) і стальні. Конопляні канати застосовують для розчалок і відтяжок при підніманні великогабаритних конструкцій.

Картинки по запросу різновиди канатів

Мал. 1 Різновиди  канатів

Стальні канати виготовляють з круглого дроту діаметром 0,2-0,5 мм з осерддям (5) з конопель, штучних волокон або металевих, з витих канатних дротин. Круглі стальні канати за конструктивною ознакою бувають одинарного (а), подвійного (б) і потрійного (в) звивання, а також з одностороннім і хрестовим звиванням. Канати одинарного звивання виготовляють з окремих дротин, звитих по спіралі. При подвійному звиванні спочатку звивають окремі дротини у прядку, а потім із готових прядок звивають канат. Канати потрійного звивання (кабелі) виготовляють звиванням між собою канатів подвійного звивання. На монтажних роботах застосовують стальні шестипрядкові канати хрестового (правого і лівого) звивання з органічним осерддям. Канат з індексом 6x19 (1+6+12)+1 ОС розшифровують так: канат має 6 прядок по 19 дротин у кожній і одне органічне осерддя; цифри означають, що в центрі кожної прядки є одна дротина навколо якої розташовані 6 дротин, а в зовнішньому шарі -12 дротин.
Щоб визначити придатність каната рахують обірвані дротини на одному кроці звивання і порівнюють їх зі спеціальними таблицями, в яких записана допустима кількість обривів дротин для даного канату. Для визначення кроку звивання каната на поверхні прядок наносять лінію (0)
(рис. 1, в), від якої відлічують у шестипрядкових канатах вздовж центральної осі каната 6 прядок і на сьомій роблять другу мітку (6). Відстань між мітками "0" і "6" вважають кроком звивання. Усі канати мають коефіцієнти запасу міцності: для вантів, відтяжок - 3,5; для стропів - 6; для лебідок - 9.

Рис. 1. Стальні канати: а - одинарного звивання; б - подвійного звивання; в - схема вимірювання кроку звивання  каната; г - схема вимірювання діаметра каната; 1 - одношарові, 2 - двошарові, 3 - тришарові, 4 - штангенциркуль, 5 - осерддя

Кріплять канати;
-  заплітанням, поставивши об'ємну втулку або з запресуванням (рис. 2);
-  за допомогою звичайних клинових затискачів (рис. 3).

 

Рис. 2. Зрощування кінців каната методом запресування

Всередині петлі роблять коуш, який захищає канат від різних перегинів і перетинання (рис. 3, а). Крім канатів, для строп або захватних пристроїв застосовують ланцюги.

Мал.3 Пристрої для кріплення канатів:

а — коуш; б — звичайний затискувач; в — клиновий затискувач; 1 — гайка; 2 — дуга затискувача; 3 — канат; 4 — клин; 5 — накладка

Перевірте  свої  занання /2-3/strop/kanati.mtf

Наступний  Урок 3 Приймання  та  складування збірних  конструкцій

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 137

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 3
    Гостей: 3
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2025
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz