Повернутись до Теми 13 Технологія лицювання вертикальних поверхонь з використанням сухих будівельних сумішей та сучасних технологій
Попередній Урок 5 Спеціальні грунтовки та склади
Урок 6 Сучасні матеріали для гідроізоляції
Гідроізоляція стін має неабиякий вплив на експлуатаційні характеристики будинку. Вона запобігає капілярному підсосу води будівельними матеріалами, в результаті чого вони менше руйнуються, а також знижується рівень промерзання стін (якщо це зовнішні стіни), що робить приміщення більш теплими і, природно, зменшує вміст вологи всередині. Тільки сухі стіни можуть підтримувати вологість в межах норми і лише сухі стіни забезпечують людині комфортні умови проживання.
У сучасному будівництві для гідроізоляції стін будівель використовується досить багато різних матеріалів, які схожі між собою за призначенням, але різняться за своїми властивостями і способом нанесення. Їх можна розділити на кілька груп.
1. Проникаючі суміші. Їх принцип дії заснований на заповненні пор будівельних матеріалів - такий підхід до справи позбавляє стіни можливості віддавати вологу всередину приміщення, але не запобігає її проникненню всередину стіни з грунту. Це не говорить про те, що дані гідроізолюючі склади погані - просто їх застосовують двома різними способами, але про це трохи пізніше. До таких гідроізоляційних матеріалів можна віднести всілякі бітумні мастики, кварцовий пісок із спеціальними хімічно активними добавками, рідке скло і навіть деякі види цементних розчинів. У більшості випадків дані матеріали використовуються для вертикальної гідроізоляції стін.
Давайте розглянемо такі матеріали основних виробників. Почнемо з полімерцементних сумішей. Вони призначенні для захисту від дії води та вологості В тому числі (деякі з них) і для гідроізоляції басейнів , фундаментів , гідротехнічних споруд, резервуарів та ін. Як правило суміш застосовується з боку дії води . Можуть наноситись в декілька шарів, та різною товщиною в залежності від ступеню дії води та напору. Наносять такі суміші шпателем або щіткою. Це такі суміші як Ceresit CR65, Artisan C80 та C81, Будмайстер КРИТТЯ-116, Полімін Гі-1, та Гі-4.
Деякі з цих матеріалів можуть бути двохкомпонетні:Ceresit CR66, КРИТТЯ-156.
Великої популярності тепер набувають бітумно-полімерні мастики для гідроізоляції. До їх переваг можна віднести те що ними можна працювати при низьких температурах (до -5), можливість нанесення на вологі поверхні, швидке висихання, високу ступінь водонепроникності та елестичності кінцевого шару. Наносять такі мастики як правило кистю. Це такі матеріали як Ceresit СР41.
Новими матеріалами на ринку є полімерні матеріали для гідроізоляції. Вони водонепроникні , елестичні, швидкотвердіючі (можливість укладати плитку по них вже через 16 годин), гарно сприймають деформації при розкриванні тріщин, не мають в складі розчинників , як бітумні матеріали. Застосовують їх в сухих умовах в температурах від +5 до +30. Наносять їх валиком або кистю, є можливість нанесення механізовано (розпилювачем). Можна наносити ці матеріали в 1-2 шари з загальною товщиною в 1,5 мм.
2. Рулонна гідроізоляція стін будинку. До цих видів матеріалів можна віднести і відомий з давніх часів руберойд, і сучасні його аналоги на прогумованої основі, і такі нововведення сучасних технологій, як гідроізоляційні мембрани. Переваги таких матеріалів полягають у зручності їх нанесення на стіни - практично одним рухом може ізолюватися відразу величезний простір стін. Крім того, дані матеріали дуже довговічні і здатні зберігати захист будинку від вологи протягом усього його терміну експлуатації.
Методи виконання гідроізоляції з рулонних матеріалів ми розглядали раніше, а з гідроізоляцією мембранами познайомимось на цьому відео.
3. В окрему категорію матеріалів для гідроізоляції стін можна винести так званий цемент що роширюється - це досить новий матеріал, але він вже встиг завоювати популярність. Суть його дії полягає в тому, що в міру затвердіння він збільшується в розмірах, заповнюючи тим самим всі пори основи стіни.
Є також проникаючі суміші які при проникненні в пори та тріщини основи утворюють водонерозчинні кристали. Прикладом такої суміші є Ceresit CR90