ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт будівельників ДНЗ "БРЦ ПО"  www.ivet-ua.science

  Урок 14. Посилення та підведення фундаментів Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Повернутись до  Теми 10 Стропальні та монтажні  роботи в будівництві

Попередній  Урок 13  Замуровування балок та  закладення  тріщин 

Урок 14.    Посилення  та  підведення  фундаментів

Старі фундаменти за потреби посилюють, заглиблюють або заміняють. Фундаменти підводять ділянками довжиною 1,5-2 м. Перед підведенням фундаменту на стіні, яка опирається на цей фундамент, улаштовують маяки для спостереження за її можливою деформацією. Маяки виставляють теж на стінах будівель і споруд, які знаходяться поряд з місцем підведення фундаментів. Такі ж заходи проводять при закладанні нових фундаментів впритул до фундаментів існуючих будівель. При цьому риють котловани і викладають фундаменти ділянками по 2 м з розривами до 2-4 м з чередуванням. У місцях прилягання нових фундаментів до існуючих влаштовують осадовий шов.
Роботи починають з розмітки стін і тимчасового їх закріплення. При заглибленні фундаментів стіни закріплюють підкосами (рис. 1).

Рис. 1. Підведення фундаментів: а - схема тимчасового  кріплення, б - послідовність виконання робіт;

1 - підкоси, які   підтримують стіну, 2 - котлован, загороджений щитами,  З - драбина
 

Після цього відкопують фундамент і виймають з-під нього ґрунт на першій ділянці. Стінки заглиблення закріплюють дошками і розпірками. Потім на цій ділянці підготовлюють основу нового фундаменту, утрамбовують його щебенем і мурують упритул до підошви старого фундаменту. При чому підошву старої кладки очищають від ґрунту, а недостатньо міцну розбирають. Шов між старою і новою кладкою зачеканюють жорстким цементним розчином і переходять на другий, потім на третій і т.д. Фундаменти можна підводити одночасно на декількох ділянках з розривами між ними по 5-6 м. Послідовність проведення робіт зображена на рис 1, б.
На рис. 2 зображено установлення кріплень і заглиблення існуючого фундаменту.

Рис. 2. Установлення кріплення (а) і заглиблення фундаменту (б): 1 — рамне кріплення під фундаментом,
2 - розпірки, 3 - щити огорожі, 4 - підведена частина  фундаменту, 5 - залізобетонні балки, 6 - існуюча раніше  частина фундаменту

Ремонт облицювання. Заміна вивітреної частини лицьового облицювання. Ця робота містить у собі розбирання лицьової поверхні старої кладки і облицювання кладки цеглою. Товщину облицювання звичайно виконують у 1/2 цегли. При такому облицюванні нову кладку перев'язують зі старою. Для цього в старій кладці після розбирання її лицьової поверхні через 4-5 рядів видовбують переривисті борозни завглибшки у 1/2 цегли, у які потім заводять тичкові ряди облицювання. Частини стін, які вивітрилися, розбивають і заміняють облицювальною цеглою знизу вверх. Поверхню кладки перед облицюванням очищають від пилу і промивають, з тим щоб забезпечити більш міцне зчеплення облицьовки з кладкою. Проміжки між облицьовкою і стіною заповнюють розчином у процесі мурування. Перед укладанням кожної цеглини у пробиту борозну закидають частину пластичного розчину, з тим, щоб витиснутий розчин заповнив шви між старим і новим муруванням. При заміні облицювання із плит спочатку розбирають старе облицювання і зрубують усі нерівності на стіні, а тоді відновлюють облицювання, виставляючи плити тим же способом, що і при облицюванні готових стін.

/2-3/tematichne_stropalni_roboti.mtf

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Шпола 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 133

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz